Šta je novo?

Nova 5 t (nov) ili Xiaomi mi 9 (polovan)

Rosuljac

Poštovan
Učlanjen(a)
12.04.2017
Poruke
111
Poena
70
Pitanje iz naslova

da li uzeti nov Nova 5t sa toalet papir garancijom od 12 meseci od švercera na KP ili uzeti polovan ok očuvan uz po neku ogrebotinu na ekranu i pozadi xiaomi mi 9 sa 7 dana garancijom. Cena je ista.
 
Zeni sam skoro uzeo Nova 5T, a ja imam Mi8. Huawei je ozbiljno brz tel, ja sam se bas odusevio. Na oko prelep, robustan malo. Kamera je definitvno bolja na Xiaomi, bar uz Gcam, ekran takodje na strani Xiaomi. Baterija na Nova 5T svakako prilicno bolja nego kod mene.
To ti je poredjenje u odnosu na Mi8, valjda ce se javiti neko koje koristio i Mi9T.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Iskreno, traži dalje.
Ta garancija od 7 dana je veoma diskutabilna i izbegao bih takve ponude.
Mi 9 ima slabašnu bateriju za toliku dijagonalu ekrana. Nisi napisao koliki ti je budžet, ali Mi 9T Pro pretpostavljam da je veoma blizu te cene.
 
Pa nema baš izbora jer dajem svoj mi a3 128gb ko nov plaćen pre 3 meseca 25000din na KP. I onda postoje samo ove dve opcije. Sad mi javio lik nova 5t ima 24 meseci garanciju iz vipa tj još 23meseca mob je nov nije stavljana kartica u njega. A mi 9 jeste samo 7 dana pa polovan je telefon niko ne daje ni dan garancije tj vidiš radi i čim predješ prag za polovno nema garancije. Dobro očuvan mi 9 za te pare nema ceni ga 230eura ovaj primerak ! Pričamo o 260eura za novu 5t ceni tako da je to budžet neki max a voleo bi da doplatim do 100e ali prešo bi par eura i preko za novu ako je bolja ponuda.
Inače cene ga 130e svuda samo ovaj lik 140e...
 
Da ima u ponudi mi 9t uz doplatu nebi razmišljao ni minut al nema zato i pitam šta da se radi. Jedino da uzmem mi 8 i uštedim sebi neki dinar :) tu mog prodje sa 50e doplate samo. A ima OIS i jak procesor za igrice.
 
Menjam iz dva razloga. Nema full hd ekran i želeo bi jači procesor. Inače je extra mobilni i veličina mi odgovara. Kako mu nisu stavili jači procesor i full hd nebi ga menjao još 2 godine.
A ima i ono treće kad sam kupovao telefon želeo sam mi 9 ili mi 9t a na kraju misleći da sam mnogo pametan i da je bolja kupovina kupio mi a3 a sve vreme i dalje potajno čitajući teme i recenzije ovih jačih modela. Inače pre mi a3 imao a2 pre toga mi a1 svi su i dalje u porodici. Jedino note 5 nije kod mene tako da sam ja sam sa xiaomi prezadovoljan odnosom cena uloženo dobijeno.
Najdraže bi ga menjao za mi9t ne mora pro :) najiskrenije nego ne radi šverc komerc haos je na KP svi oglasi stoje samo a telefona nema ne nabavljuju ih već mesec dana. Cene samo čini mi se mogu da skaču na gore jer je ponuda i potražnja poremećena.
 
Imas u balkanskoj cini mi se, radnje koje i otklupljuju telefone i prodaju, pa mozda mozes i tamo da proveris, prodas taj tvoj i dodas za mi 9t...dobijes 1 godinu garancije i to je to.. :)
 
Bravo. Tražim i to ima ois i iskreno po meni kvalitetniji od mi 9 bar cela priča. možda mi 10 naprave opet da bude kako treba. Al gde ga naći nov? Ako nadješ viči uzimam odma.
 
Honor 20 u "normalnim" prodavnicama 40k akcijska cena sa regularnih 2g garancije.
Samo kao info da imate.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ti je OIS bitan + da ima amoled (zbog cega bi meni odmah Nova 5T ispao iz jednacine za 270e....) imas po oglasima Motorola One Zoom ljudi prodaju za 220-230e sa 24 meseca garancije. Ima SD 675 koji nije nivo svakako kirina 980, ali dobijas taj zeljeni OIS i amoled, plus generalno kamera mu je odlicna ima i 3x opticki zoom.
 
Mi 9T je dobar upgrade sa A3, a i kompletniji telefon od Mi 9.

Po meni 9T ili Mi 8, ja bih licno 9T, bolji ekran, zvuk, dizajn, baterija, jedine prednosti Mi 8 su OIS i chipset.
 
Poslednja izmena:
Na Mi 9 su bolji chipset i sporedni senzori kamere, bezicno punjenje i IR blaster. Na 9T ekran, zvuk, baterija i dizajn.

Razliku u chipsetu ce primetiti neko ko igra PUBG i slicne igre (s obzirom da su oba moderna i efikasna SD chipseta) , razliku u sporednim senzorima ce primetiti onaj ko koristi cesto sporedne kamere, sve u svemu 9T ima vise prednosti nego mana u odnosu na 9, nema tu dileme.

Da li je bolji, to je vec subjektivno :)
 
Poslednja izmena:
Na Mi 9 su bolji chipset i sporedni senzori kamere, bezicno punjenje i IR blaster. Na 9T ekran, zvuk, baterija i dizajn.

Razliku u chipsetu ce primetiti neko ko igra PUBG i slicne igre (s obzirom da su oba moderna i efikasna SD chipseta) , razliku u sporednim senzorima ce primetiti onaj ko koristi cesto sporedne kamere, sve u svemu 9T ima vise prednosti nego mana u odnosu na 9, nema tu dileme.

Da li je bolji, to je vec subjektivno :)

Dizajn je bas subjektivna stvar, meni vise premium izgleda mi9 i lepsi mi je. Jedino je baterija bolja mi9t. Primećuje se razlika u radu chipseta u nekim situacijama, npr ulazak u 4k snimanje.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Gledao od druga mi 8 ipak jeste bio moj ljubimac al bio pre 2 god ima ois koji pitanje kolko meni treba i kad. 3.5mm sluške ne koristim. Bateriju punim svaku noć tako da mi ni to ništa ne znači svaki izdrži ceo dan.

Danas moram da donesem odluku imam 2 ponude oba su kao nova telefona.

Huawei p20 pro 128gb ili mi9 64gb ... 10e je samo skuplji mi9 240e je. p20 je 230e. Oba savršeno stanje garancija polovno naravno nema :)

MI9t naravno i dalje ostaje ko opcija al njega bi samo novog kupovao zbog kamere koja mi ultra ne uliva poverenje.

A3 prodat juče tako da danas zbog božića moram da odlučim šta i naručim da sutra pošalju da stigne u petak, mada kako je lepo živeti bez telefona uffff...
 
Dakle mi9 ili mi 9t dilema.

Mi9t mi je iskreno lepši, nema onaj užasavajuć notch koji me nervira opasno. Ima cool iskakuću kamericu meni skroz simpatičnu bat bolja.

MI 9 lepši izgled lično u boji i jeste više premium proizvod. Crni možda lepši mi9t. I ima prilično bolji procesor bio je do skora najbolji i testovi su pokazali da je aždaja i medju najboljim na svetu.

Srce kaže mi9t pamet kaže mi 9.
 
Nazad
Vrh Dno