Šta je novo?

Nova 5 t (nov) ili Xiaomi mi 9 (polovan)

Rosuljac

Poštovan
Učlanjen(a)
12.04.2017
Poruke
111
Poena
70
Pitanje iz naslova

da li uzeti nov Nova 5t sa toalet papir garancijom od 12 meseci od švercera na KP ili uzeti polovan ok očuvan uz po neku ogrebotinu na ekranu i pozadi xiaomi mi 9 sa 7 dana garancijom. Cena je ista.
 
I jedan i drugi su fenomenalni uređaji, nećeš pogrešiti bilo koji da odabereš. Ja sam i sam lično odabrao mi 9t za kupovinu u ovom trenutku jer je noviji, aktuelniji, nema notch-a već ceo ispunjen ekran, veću i bolju bateriju, elegantniji je i lepši bar po meni, iako je to već lični utisak, a i osetno jeftiniji. Mi 9 ima neznatno bolju kameru i jači procesor, bolje perfomanse, al to ne znači da je sd730 loš, naprotiv, i više nego odlično se pokazao. Po meni je bolja opcija da kupiš nov neotpakovan mi 9T za slične pare, nego Mi 9 polovan, ali to je već na tebi odluka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Gledao od druga mi 8 ipak jeste bio moj ljubimac al bio pre 2 god ima ois koji pitanje kolko meni treba i kad. 3.5mm sluške ne koristim. Bateriju punim svaku noć tako da mi ni to ništa ne znači svaki izdrži ceo dan.

Danas moram da donesem odluku imam 2 ponude oba su kao nova telefona.

Huawei p20 pro 128gb ili mi9 64gb ... 10e je samo skuplji mi9 240e je. p20 je 230e. Oba savršeno stanje garancija polovno naravno nema :)

MI9t naravno i dalje ostaje ko opcija al njega bi samo novog kupovao zbog kamere koja mi ultra ne uliva poverenje.

A3 prodat juče tako da danas zbog božića moram da odlučim šta i naručim da sutra pošalju da stigne u petak, mada kako je lepo živeti bez telefona uffff...

Ma polako, do božića imaš vremena ihahaj :)
 
Mi 9T. Što bi kupovao polovan Mi 9? Ko zna koliko je star, koliko i čime je punjen. Ionako ima malu bateriju, još ako je degradirala biće tu i 2 punjenja dnevno. Ja bih ipak išao na Mi 9T, lepši mi je, bolja baterija, nema izreza, nema ogromnu grbu na leđima.
 
Naravno da je bolja kupovina Mi9T novi nego polovni Mi9.
Koliko dugo si koristio Mi A3 i zasto si ga prodao?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Rešio sam problem.
Svidjao mi se mi9t i kupio sam njega. Kod mi9 mi se najviše svidjao SoC i to je razlog što sam se najviše dvoumio a to sam rešio tako što sam kupio mi9t PRO. Jesam dao još malo para dobro ne baš malo para skoro 100e više košta pro verzija ali mislim da sam tako rešio najbolje od oba sveta i da sam kupio najbliže onom što smatram da sam mogao da iskeširam trenutno. Nažalost našao sam samo verziju od 64gb jednostavno 128gb mi9 PRO nema nigde al nigde sve sam prekopao sverc ne radi već mesec dana i užasno je vreme za kupovinu tehnike preko šverc kanala iz susedne nam zemlje. Ali kako muziku ne skladištim na telefonu imam naloge za tidal i dezer, filmove ne čuvam niti prebacujem a slike čuvam na par cloud plaćenih servisa biće mi dovoljno 64gb.

Hvala svima na pomoći.

p.s. MI A3 je super telefon imao sam i dalje imam i MI A1 i mi A2 volim tu priču android one a telefon kome da su stavili bar 7xx bilo koji soc ne mora 730 i full hd amoled bio bi savršen pootovo što je čist android. Nosio sam ga od mislim novembra tako nešto. Mada najveća mana tog telefona je ekran zaista sramota 2019 je bila bez full hd da se pojave.
 
Evo prošlo dovoljno vremena da se zahvalim još jednom i kažem da je telefon ubica. Jednostavno oduševljava u svakom pogledu. Verujem da bi mi i mi 9t običan bio ok al bi stalno razmišljao što ne uzeh jači. Sad bar te muke nema. Mi9 t Pro je predobar telefon u svemu. Pravi pogodak !
 
Huawei je zakon na duži rok, ne znam nikoga da mu je fon usporio s vremenom, ili da upgrade ne prođe bezbolno, testiraju ljudi kako treba pre rollouta. Nikada nisam čuo da se na nekom pojavila žuta fleka, a Xiomija kolko oćeš, lično sam imao to iskustvo. Što više vremena prolazi sve više boljki sa X, tako i sa hw. Da ne pričam o kvalitetu mikrofona i klasičnom telefon iskustvu, proximity senzor i slične bubice. Osim toga EMUI 10 je miljama ispred miui 11, može da priča ko šta oće, kao uostalom i ceo HMS ekosistem koji se sada uspostavlja. Još ako ima i GMS pored HMS kao Nova 5T, pun pogodak!
 
Poslednja izmena:
Je l' to troluješ ili šta?
P20 Lite, keva koristi, telefon koji je upravo napunio 2 godine. Uz par aplikacija koje ona koristi(sve ukupno 10ak) telefon secka pa razbija. Kad god uzmem telefon u ruke imam osećaj da je star bar 4 godine. Žuta fleka na celoj levoj strani ekrana.
Telefon je kršina. EMUI je kršina.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Je l' to troluješ ili šta?
P20 Lite, keva koristi, telefon koji je upravo napunio 2 godine. Uz par aplikacija koje ona koristi(sve ukupno 10ak) telefon secka pa razbija. Kad god uzmem telefon u ruke imam osećaj da je star bar 4 godine. Žuta fleka na celoj levoj strani ekrana.
Telefon je kršina. EMUI je kršina.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
+1

Isti slucaj sa p10 lite. Svaki update je po malo sahranjivao fon.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Kod Huawei generalno ne treba uzimati ništa što ima u sebi Lite. P10 i P20 Lite se stvarno nisu baš proslavili. Em tromi, em problemi sa ekranom (žuta mrlja). Doduše ovo drugo je česta pojava i kod Xiaomi. Ima i izuzetaka, tipa P8 Lite 2017 (Honor 8 Lite/P9 Lite) koji i posle par godina radi ko zmaj (ima klinac Honor 8 Lite 4/64). Generalno, kod Lite modela hardver ne može da isprati novije updejtove. Jači modeli nemaju taj problem. Ja sam sa P20 Pro prezadovoljan i posle 2 godine. Drugar ima P30 Pro, isto ubija.

A što se same Nova 5T tiče, koliko vidim ima isti hardver kao Mate 20 Pro odnosno P30 Pro. Kamera setup nije u tom rangu (nema OIS) ali kontam da je u rangu Mi 9 serije (donjeg segmenta tipa Mi 9SE i sl.).
 
Poslednja izmena:
Je l' to troluješ ili šta?
P20 Lite, keva koristi, telefon koji je upravo napunio 2 godine. Uz par aplikacija koje ona koristi(sve ukupno 10ak) telefon secka pa razbija. Kad god uzmem telefon u ruke imam osećaj da je star bar 4 godine. Žuta fleka na celoj levoj strani ekrana.
Telefon je kršina. EMUI je kršina.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
+1 teško đubre od telefona. Od moje devojke rođena sestra ima to đubre, žuta mrlja probila posle 6 meseci u gornjem desnom uglu, telefon ne može da se sastavi sa radom, baguje kao da je P7, a star je godinu i po dana. Sreća pa ekran jeftin, 3 puta ga razbijala (30e sa zamenom) pa je uvek imala ekran bez mrlje neko vreme. :d
Sad će da pređe vrv na Redmi Note 8 Pro, vidi da svi u okruženju imamo Xiaomi (Mi 8, Poco, A2, 8 Pro, Mi 9 Lite...) i da niko ne kuka, svi zadovoljni.
EMUI mi je smešan, nedovršen skin.
 
Nazad
Vrh Dno