Šta je novo?

Kupovina monitora 144hz

Imam 10 komada dell sto se spominju,slika je odlicna,za igrice jako dobar(prvenstvetno namenjen za csgo),mora da se overclockuje(opcija u meniju monitora) sa 120hz na 144hz i potrebno je kupiti dp kabel jer u kutiji dolazi hdmi koji je omogucava maximalno 120hz,veoma kvalitetno uradjen,postolje odlicno,mogucnost podesavanja u u svim pravcima,ja sam platio 21500.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ti decko nisi za IT forum :D

Pa dobro, nisam bio bas precizan. Nisam mislio na prikaz boja, kontrast i uglove gledanja... Ako pricamo za gaming (fps) sta fali novijim VA i IPS monitorima? Gomila proizvodjaca izbacuje 144/240hz gaming monitore sa VA i IPS panelima koji su odlicni

Da ne znas koji je panel i da nemas high tech opremu za merenje, primetio bi razliku za response time? A to je jedina "prednost" TN panela...

EDIT:
Pise u "moja masina" koji monitor imam, a igram csgo i ne vidim ni jednu izrazenu manu. Posto je neko napisao "neces se usreciti u csgo sa VA panelom. Ovi najnoviji 240hz modeli mogu biti samo bolji

Ranije smo igrali na 60hz i kuglicnim misevima, pa to nije sprecavalo ljude da budu vrhunski (CS) igraci

Which 240Hz Gaming Monitor is the Best?

240Hz IPS vs TN Monitors - Things are Changing!
 
Poslednja izmena:
Ma verovatno postoje neke razlike u odzivu izmedju TN i VA - govorim o novim gaming monitorima. Ali isto tako mislim, da je mali broj onih koji to bas primete. Verovatno primete oni koji su igrali na vrhunskom TN 144+hz pa uzmu VA panel 144+hz. Ali prosecnom igracu, mislim da nema razlike.
Vise me brinu ovi sto ne vide razliku izmedju 60hz i 144hz. :D
 
Da ne otvaram novi topic, u fazi sam kupovine 144hz monitora, evo šta imam u ponudi kod mog dobavljača:

HP X24c Curved Gaming Monitor - ovo je koliko vidim novi HP monitor, izašao prije par mjeseci, FullHD, 144hz, 300 nita osvjetljenje, 3k:1 kontrast, VA panel ali nema za njega još review-a.
AOC 24G2U - FullHD, 144hz, IPS panel, 250 nita
AOC C24G1 - FullHD, 144Hz, VA panel, Curved, 250 nita

Takođe, imam u ponudi i dva monitora od 27" (sada sam korisnik Benq ew277hdr sa kojim sam zadovoljan, eh da je on 144hz...)

Viewsonic VX2758-PC-MH - FullHD, 144hz, 280 nita, VA panel. Interesantno nema DP port ali s obzirom da imam AMD kartu to ne bi predstavljao problem, radi Freesync i preko HDMI-a
AOC 27" C27G1, sve isto kao i manji C24G1 već pomenut

Cjenovno su tu svi negdje, tako da mi to ne igra ulogu.
 
Probaj i Asus VG249Q. Ja sam ga uzeo skoro, odlican je. Nisam ga uporedjivao sa ostalim.
 
Krivina na 24" je teška bezvezarija...što li uopšte prave te panele...

Elem, od ta 3, uzeo bih AOC 24G2U, navodno je među boljim budget modelima. Mane su veća zasićenost boja pošto je wide gamut (mada, nekima to odgovara) i ne može mu se podešavati brightness u sRGB modu.
Asus VG24Q isto nije loš ali mislim da je skuplji od AOC. Negde pročitah da mu je osvetljenost takođe zaključana u sRGB modu ali je manji problem nega na AOC jer su boje manje zasićene...
 
Poslednja izmena:
Ajmo ovako, budžet mi je 300e šta bi preporučili za te pare ?
 
Ako bi mogao da nadjes za te pare AOC CQ27G2U to bi bilo top, vidim na kp da ima za 330e..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ti prvo vidi koji hoces panel. Za sta se koristi monitor...?
 
Nije loš izbor...ili non-curved varijantu bez C u oznaci. Tu negde je i 32" 1440p model, takođe VA, C32G1. Imaj u vidu da su u pitanju budžetski VA modeli pa je mala lutrija...mada, lutrija je i kupovina monitora kod nas, kamo li iz HU.
 
Non curved su 1080p, ogromna je razlika ipak..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Zaboravih da napomenem, monitor bi se koristio za SP gaming, dakle ništa esports naslovi, onda surf/office i povremeno filmovi i serije (mada za to već imam HTPC i 4K TV nego kad mi bebac okupira dnevnu... :))

Sadašnjim monitorom sam zadovoljan pa ne bih da bude "s konja na magarca" odluka. :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Ja se isto lomim doduse izmedju Dell-a S2721 (LG 27gl850-b panel) i Dell S3220 (samsung 32" VA panel iz CFG serije)...
Prakticno za istu namenu... :D
 
Uh, i mene sad ovaj HP 27x Curved 144hz zapao za oko
Interesantno da HP ima još jedan model sa istim nazivom, nisu normalni - HP 27x
 
Non curved su 1080p, ogromna je razlika ipak..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

AOC CQ27G2U i Q27G2U oba imaju 1440p, samo je model bez C flat.
Razumem zabunu, doduše, jer su flat VA high refresh 1440p monitori retki, bukvalno 3 (uslovno 4) 27" modela za koje znam - AOC Q27G2U, MSI MAG 271QR/272QR i Samsung SR75, kao i par 32" flat modela, LG 32GK650/850. Mislim da i AOC ima jedan flat 32" model ali nisam siguran...
 
Poslednja izmena:
Nisam ni znao da postoji Q27G2U, postoji i treci model bez slova ispred (27G2U) i on je 1080p 144hz, ali ips... Al su im oznake u pm...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da, svima im je nomenklatura užas, ne samo AOC-u...
Plus, dotični Q27G2U i onaj MSI se teško nalaze. Mađari ponekad dobiju AOC za 330-350€...
 
Poslednja izmena:
Ja gledam za sebe CQ32G1, i sudeci po eponudi ima ga za slicne pare i kod nas kao i u hu...
Opet za slicne pare ima i samsung koji je hdr capable ali bez freesync-a....

Na kraju su sve nijanse, bem li ga..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja na kraju uzimam CQ27G2U, za 325e mislim da je ok ponuda, vidim hvale ga na sva zvona.
 
Jel ima neko ovde Asus VG248QG ? Ako ima, kakvi su utisci ? Planiram njega da nabavljam sada u septembru.
 
Ja na kraju uzimam CQ27G2U, za 325e mislim da je ok ponuda, vidim hvale ga na sva zvona.
Stigao, prezadovoljan! Inače, moj prvi curved monitor, bio sam skeptičan ali navikao sam se posle pola sata i čini mi se nema nazad sad, baš prija.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Jel ima neko ovde Asus VG248QG ? Ako ima, kakvi su utisci ? Planiram njega da nabavljam sada u septembru.

Imam ja, doduse QE pise poslednje. Prezadovoljna sam! Savet je da uzmes displayport kabl da bi imao na koriscenje 144Hz jer iz nekog razloga dobijas samo dvi kabl i sa njim mozes imati 120Hz.
 
Imam ja, doduse QE pise poslednje. Prezadovoljna sam! Savet je da uzmes displayport kabl da bi imao na koriscenje 144Hz jer iz nekog razloga dobijas samo dvi kabl i sa njim mozes imati 120Hz.

Tvoj je stariji model, prethodnik ovog kojeg želim da uzmem.
Svakako hvala za info i naravno da ću uzeti neki kvalitetniji DisplayPort kabl za njega.
 
Ovo izgleda zanimljivo a cena odlična.
499223ca35709ad713e5c6b03d1dd3d9.jpg
 
Nazad
Vrh Dno