Šta je novo?

AMD Ryzen 4000

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti odma sjutra da proveris i na kioscima....mozda neki ryzen 4000 ostao pored cigara i dnevne stampe
 
mnogo ste neozbiljni (osim nidže, on je gospodin čovek i znalac) !

bez zezanja sad - do sad su se rajzeni chez nous, štoćereć kod nas, pojavljivali odmah, dan dva po izlasku.
 
Poslednja izmena:
Pa sad...sećam se da je Emmi prvi relativno brzo dobio Ryzen 3600. I jedini, nekih par nedelja, heh.
 
Pa sad...sećam se da je Emmi prvi relativno brzo dobio Ryzen 3600. I jedini, nekih par nedelja, heh.

Da, ali je emmi trenutno bleda senka onog sto je nekad bio. Ponuda gora nego Pakom pred kraj svog zivota. Usluga, ako je nekako moguce gora nego ranije.
 
Definitivno im je usluga i odnos sa kupcima mnogo losija..izgleda da su ili menjali ljude ili su ovi koji rade postali ogorceni
 
Zato što se Emmi i Win Win gase, preuzela ih je Tehnomanija, pa sad Emmi samo rasprodaje zalihe onlajn, Win Win će još malo da postoji i to je to, mnogi će da izgube posao, pa kako da ne budu nadrndani...
 
Zen 3 će podržavati 1 TB RAM-a, tj. 512 GB po kanalu, što daje neki logički zaključak, 256 GB po slotu.
 
 
Znači 5000 umesto 4000?

aa34fc51d7f04d3b211b0b282e9fd418.jpg
 
Poslednja izmena:
Šta sad izvode, aman...
Lepo kažu, AMD marketinško odeljenje treba čekićem.
 
Pa i 5 serija intel je preskočena, tj išla je u laptopove i oem konfe. Nije sad da je to najveći problem.
Opet se ponavljam, mene zanima kad če msi max b450 da dobije bios update, tj koliko će se čekati. Uzeo bih cpu čim izadje, jer sam sad bez kompova.
 
Biće sigurno.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa 4xxx apu-ovima tj mislim pre svega na 4350G/4650G/4750G?

Mogu se naći u prodaji ali mene interesuje možemo li se nadati da će raditi na B450/X470 pločama?
 
Za sada ne rade na tim pločama. Nadam se da će pustiti biose za njih.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
mozda ce 5xxx serija da ide na 5ghz pa sa marketinske strane da upare brojeve 5 :p :d
 
Šta sad izvode, aman...
Lepo kažu, AMD marketinško odeljenje treba čekićem.

Tetraphobia
ztboy5kpq3zzzyszhe4z.png

:d
 
Po meni je glupost što su desktop i mobile verzije istog jezgra nosile različite prefikse (3 i 4).
Ovo je dobro rešenje da se naziv konačno unificira, tj. da oba nose prefiks 5.
 
Valjda nece da stave 4600/5600 da bude 6 jezgra, vise smorili, vreme je za 8 makar. :D
 
Valjda nece da stave 4600/5600 da bude 6 jezgra, vise smorili, vreme je za 8 makar. :D

Pa ne znam, prvo bile price za 10 jezgra, sad ih nigde nema. Bez toga nema teorije da se 8 jezgara spusti za klasu nize.
 
Ne verujem, mislim da će i ovu generaciju zadržati isti broj jezgara u serijama. Realno, nema ni potrebe za više. Mislim, za 8-core ipak nije loše imati bolju ploču (naponsku), a to svakako izlazi iz budžetksih konfiguracija. Za posao za koji treba 8c/16t, treba i 32+ GB memorije, itd. Za gejming, CAD, programiranje nema potrebe bilo šta više od 6c/12t, ako nisu baš specijalni zahtevi (VM, render, itd.). A onda se opet ulazi u high-end tržište gde je razlika u ceni 6c i 8c procesora manja od 100€, što je na konfiguraciju od 1500+ € ok
 
Poslednja izmena:
Ne verujem, mislim da će i ovu generaciju zadržati isti broj jezgara u serijama. Realno, nema ni potrebe za više. Mislim, za 8-core ipak nije loše imati bolju ploču (naponsku), a to svakako izlazi iz budžetksih konfiguracija. Za posao za koji treba 8c/16t, treba i 32+ GB memorije, itd. Za gejming, CAD, programiranje nema potrebe bilo šta više od 6c/12t, ako nisu baš specijalni zahtevi (VM, render, itd.). A onda se opet ulazi u high-end tržište gde je razlika u ceni 6c i 8c procesora manja od 100€, što je na konfiguraciju od 1500+ € ok

Konfiguracije od 1500+ e nemaju 8c, a kamoli 6c.
 
Mislim da su rekli da nece povecavati core/thread broj, vec ova serija donosi IPC/single core performanse, sto je super.
 
nek ostane 8/16T samo nek ufate 5ghz za singl core bice ok, ali vjerovatno ce biti veci IPC uz slican radni takt, sto opet dodje na isto/slicno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno