Šta je novo?

Iphone 6s sece mrezu tokom poziva

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
921
Poena
170
Da li je neko imao ovu situaciju i kako ste resavali sami ovo pitanje.
Naime, od skora je poceo da u toku poziva na 20-30 sekundi prekine, kao da je sagovornik pritisao mute, ali se uopste ne cujemo, pa se posle ponovo cujemo, pa opet prekine i tako dok ja ne prekinem vezu.
Treba da razmotrim da li je jabuka otisla u vecna lovista ili joj ima spasa.
Ima li neko neku preporuku, sto bih mogao ja uciniti.
I da li moze to da bude povezano sa baterijom koju imam od kada sam dobio nov telefon marta 2017. god?
 
Jel to od skoro ili duže vreme?
 
Mozda 2 nedelje traje.
Ranije po nekad se desi a sada svaki poziv baca na mute na 30ak sekundi pa pusti pa opet mute itd
 
Sada je nezgodno dijagnostikovati probleme sa mrežom jer su svi operateri preopterećeni. Vip je imao problem sa internetom, Telenor sa pozivima, često su mreže u zastoju, ne samo na nivou zemlje, već globalno. Da li si menjao sim karticu? Da li takav problem imaš kada koristiš viber, WhatsApp ili facetime za video/audio pozive?
 
SIM sam menjao u septembru.
Mreza je Telenor.
Koristim Viber ali na wifi, da li bih trebao da testiram sa 4G?
 
Meni se isto dešava, na Telenor mreži sam, iPhone 11pro. Malo sam nedostupan, pa kada uspostavim poziv kao da je sagovornik pritisnuo mute nakon tih 20-30 sec. Onda kada pritisnem prekidanje veze, ne prekida se odmah, nego potraje 4-5 sekundi. Mislim da je Telenor voice malo više u maleru ovih dana.

Sve ovo se dešava od početka vandrednog stanja, odnosno od početka preopterećenja svih mreža.

Prvo ću promeniti karticu, to mi je najlakše, pa ako ni to ne uspe, ubaciću je u neki drugi telefon pa da vidim onda rezultate.
 
Mreza je uzas ni obicsn poziv ne mogu da napravim... internet ocajan... svi seli na uredjaje :-D
 
Sada mi je lakse, da ne mora da se otvara novcanik za nov telefon :)
 
Ne brini probaj kda su manje mreze opterecene ... meni cak i zavija sagovornik neretko
 
Jutros sam imao 2-3 razgovora gde je konstantno seckalo i prekidalo se, onda sam zamenio sim karticu i odmah ponovio razgovore i sve je radilo perfektno.

Tokom ostatka dana sam imao sigurno još 30-40 poziva i sve je bilo OK.

Dakle, kod mene je zamena kartice rešila problem.
 
Kada kazes zamenio, mislis istu SIM izvadio i vratio?
Ili stavio drugu SIM karticu?
 
Druga sim kartica.
 
Stavio drugu SIM karticu.

Imamo u firmi zamenske kartice, pa staru deaktiviraš i umesto nje uneseš kod nove kartice i bude ti aktivirana odmah. Staru baciš, novu ubaciš odmah u telefon. Danas je radila super.

Isto to možeš da uradiš u bilo kom šopu.
 
Nazad
Vrh Dno