Šta je novo?

Savet oko zvucnika i DAC-a

NSale

Poštovan
Učlanjen(a)
19.04.2014
Poruke
40
Poena
60
Pozdrav ljudi i nadam se da dobro podnosite ovu izolaciju.

Potreban mi je Vaš savet u vezi audio opreme koju želim da nabavim, a u najužem izboru su mi, posle mog istraživanja i traženja, ostali Edifier R1700BT i Edifier Luna Eclipse E25.
Želim da kupim zvučnike koje bih povezao sa računarom i sa TV-om i da imaju što bolji zvuk (namena je za slušanje muzike, uglavnom flac sa računara, gledanje filmova i klinac da gleda crtane i sluša dečije pesmice :)), a sa E25 zadovoljavam i ženinu potrebu za estetskim ugođajem i ''uklapanjem u postojeći enterijer''.
Od prodavca sa KP (proveren prodavac, ima 950+ pozitivnih ocena i nijednu negativnu), mogu da nabavim novi Edifier Luna Eclipse E25 (ne HD varijanta) za meni, neverovatnih 50e. Ako je ova cena ispravna, što proveram trenutno kod pomenutog prodavca, onda nemam dvojbu.
Ne razumem se uopšte u tematiku, ali koliko sam pročitao nedostatak optičkog priključka može da utiče na kvalitet zvuka (HD verzija ima optički priključak).
Moje prvo pitanje je, da li je to tačno u vezi ''optika/ne optika'' i u kojoj meri?
A drugo pitanje bi bilo, da li bi vredelo povezati zvučnike sa nekim DAC-om, u cilju što dobijanja što boljeg zvuka i ako bi, onda bih molio za neke predloge, do nekih 100e? (ako može predlog za dac/amp pošto bih pored zvučnika, povezao i slušalice Sennheiser HD461 na isti)

Hvala mnogo na odgovorima i savetima, ostajte zdravo i u kući. Pozdrav :)
 
E25 je igračka za R1700.. i ne znam kako si mislo da povežeš komp i tv na njih?

Pozdrav i hvala na odgovoru. Mislio sam da povežem aux kabel od Edifier-a na aux spliter i onda povežem računar i tv preko aux kabela na taj spliter. Ili tv da priključim na taj spliter preko ''3.5mm (muški) na 2x činč (muški)'' kabela. Kao što rekoh, dudak sam za ovu tematiku, tako da prihvatam svaki dobronameran savet.
 
Nazad
Vrh Dno