Šta je novo?

Tri bipa - Jedan duzi, dva kraca!?

Genius99

Poštovan
Učlanjen(a)
11.09.2016
Poruke
63
Poena
59
Zdravo svima, kupio sam novu konfig :

Amd Ryzen 5 1600AF,
Gigabyte B450m ds3h,
Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 3200MHz CL16 - HX432C16FB3,
Napajanje : Chieftec 700w eco, itd..

Nakon paljenja, cuje se jedan duzi i dva kraca bipa?

Na netu pise da navodno kad se cuju tri bipa, da je neispravna graficka ili monitor? Ja graficku nemam, na ploci sam prikljucio integrisanu, dok ne kupim drugu. Sto se tice monitora, prikljucivao sam drugi monitor ali i dalje isti problem.

Monitor se ne pali, nema signal...

Da li neko zna mozda u cemu je problem?

Vadio sam bateriju, menjao redosled ram memorije po slotovima, ali i dalje isti problem..:wall:
 
Poslednja izmena:
Ili neki kabal nije udenut.. ili je DOA
 
Kakav bre crni kabl ili DOA ? Taj processor nema grafiku pa ne može da radi bez grafičke kartice.
 
Ne, ne može da radi, jedino APU processori ili Ryzen sa G na kraju imaju grafiku. (2200g/3200g itd). Ni na ploči nema grafika.
 
Poslednja izmena:
Kakvo deljenje memorije, procesor da je deli sa čime? Ne postoji grafička, kao što je CountMike rekao.

Taj sistem nema grafički čip u sebi. Sam procesor koji je uzet nema integrisani grafički čip. Matična ploča takođe nema GPU na sebi. Ima samo HDMI i DVI-D portove koji ne služe ničemu kad na njih nema šta da pošalje video signal kao što je slučaj sa tim procesorom. Ne postoji nikakav GPU u sistemu, ni iGPU ni dGPU.

Ili klasična PCIe slot grafička kartica ili drugi procesor sa iGPU. Oni koji imaju G ili GE na kraju oznaku.

Spisak podržanih procesora na toj ploči:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-DS3H-rev-10/support#support-cpu

Od navedenih procesora sa liste:

kod onih kojima pod "GPU Frequency" stoji N/A nemaju integrisanu grafičku
kod onih koji je imaju stoji na koliko MHz je takt iste
 
Poslednja izmena:
Kakav bre crni kabl ili DOA ? Taj processor nema grafiku pa ne može da radi bez grafičke kartice.

Pa neispravna ploca.... DOA=Dead-on-arrival

Nisam notificirao da graficka ne postoji.

@Genius99 ubodi neku grafu :)
 
Poslednja izmena:
Da verovatno sam napisao jedno 20 puta "grafička" i to da ne postoji :) Tako mi valjda došlo pošto je Genius99 i posle odgovora CountMike -a da nema grafičku odbio da poveruje da nema grafičku. :)
 
Hvala svima na odgovorima, sad barem znam u cemu je problem. :d
 
Btw, maticna ne ispusta bipove zbog neispravnog monitora. :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
U zivotu svom nisam ni video ni cuo to, veruj mi. :D

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Možda nema biper ?
 
Ja zaista ne vidim kako je to uopšte i moguce da se desi. Da se nisam sreo sa tim, naravno da nisam i ne verujem da je iko ikada.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
eto,svi ostavljaju slučaj da je epl ili npr sillicongraphics negde stavio takav neki post,da monitor šalje natrag informaciju dal prima signal pa tek tad prolazi post itd pa da ih neko ne prozove e,ja sam video...

ali generalno consumer rešenja nemaju ni dan danas tako nešto.tri bipa su nema grafičkog adaptera,kao što u ovom slučaju nije ga ni bilo.dobra stvar je što je to indikacija da je sve do njega (cpu i memorija) okej.
 
Radi se o award biosu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da se nadovezem sa identicnim problemom.
Stara konfa, radi godinama.
Danas se komp blokirao, zvuk poceo da tiltuje i nakon restarta : 1 duzi i 2 kraca bipa.
Vadio grafu - isto
Vadio stapove - isto
Vrteo svaki stap posebno - isto
Prebacio sve na drugu plocu, opet isto.

Koja je verovatnoca da su istovremeno crkla sva 4 stapa memorije?

Cekam da mi ortak donese jedan stap da probam sa drugom memorijom ali ako problem ne nestane, sta dalje?



Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Znam na sta ukazuju kodovi ali u praksi nije imalo smisla.
Na kraju je ipak grafa, ploca je registrovala da je izvdjena tek nakon reseta biosa.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
To sam prvo uradio ali dzabe, grafa je definitivno crkla.
 
Da li si očistio kanal gde ulazi gpu i ako jesi čime i na koji način?
 
Nazad
Vrh Dno