Šta je novo?

Lenovo Y540, HP Omen, MSI GL75 sta kupiti?

___Mrdak___

Poštovan
Učlanjen(a)
07.01.2015
Poruke
469
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 12700h
RAM
32 gb ddr5
GPU
Nvidia RTX 3070 Ti
Storage
2 TB SSD
Monitor
2K, 240 HZ
Miš & tastatura
MSI Clutch GM51 Wireless
Ostale periferije
ROG Cetra, Volan G29
Laptop
MSI GE76 12 ugs
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Pozz ljudi, trebao bih sl ned da pazarim neki od ovih laptopova, svi se trenutno krecu oko 1.450e i svi imaju slicne spec, i7 9750h (grejalica), 16 gb ram mem, gtx 2060 6gb, 144hz ekrani, svi su 17 inca, nesto plastika, nesto aluminijum. Gledah silne testove i recenzije i zakljucak je jedan, gpu svuda oko 70 - 80 c ali cpu u vecini u jacim igrama od 88 do 98 c :-D i ladno ne verujem. U fazonu svi sad tako, cim se kupe odma undervolt 0.150 i onda kao dobiju tu negde oko 85 c. Pa jel ovo realno? Secam se mojih RoG ova oni su bre drzali po 80 - 85 c fabricki, 3 i 4 serija Intela. I sad danima nznm koji da narucim. Evo i linkova

https://m.notebooksbilliger.de/hp+omen+17+cb0140ng+b+ware+655993

https://www.saturn.de/de/product/_lenovo-legion-y540-2627535.html

https://www.saturn.de/de/product/_msi-gl75-9se-228-2626829.html
 
Porucen :-D kostace me 1.420e. Na akciji je sa 2.100e na 1.800e :-D jes da je grejalica ali radicu undervolt pa cemo videti. Hvala vam svima a otvoricu novu temu za par dana o novom Asusu :)
 
Odlican je taj asus...ja sam se razmisljao izmedju njega i y540, ali sam odabrao y540 zbog dizajna i ekran je u naslabijoj verziji bio malo bolji na y540, ali svakako je taj jaci model mnogo bolji... :)
 
Odlicna kupovina. :wave:
ROG 17ce su generalno tenkovi, ja sam vozio G751 nekih 3 godine - odlicna masina bila, i za igranje i za rad.

Isti cpu imam u X1E, super prica.
Samo undervolt i repaste i gg.
 
Hvala hvala, ma brat i Y540 je do jaja ali mi je ova cena ispala top sa 2070 grafikom. Proday, hvala jos jednom. Mad brate imao sam ga tacno god dana sa gtx 980m grafikom i stvarno je tenk lap top bio. Cpu isao do 80 - 85 c :-D ali je bio tezak do jaja, plus onaj masivan RoG ranac.
 
Hvala hvala, ma brat i Y540 je do jaja ali mi je ova cena ispala top sa 2070 grafikom. Proday, hvala jos jednom. Mad brate imao sam ga tacno god dana sa gtx 980m grafikom i stvarno je tenk lap top bio. Cpu isao do 80 - 85 c :-D ali je bio tezak do jaja, plus onaj masivan RoG ranac.
Taj taj - kod mene sa 970M, radio ko pratjka.
Sto kaze Proday, daj neki test kad ga uzmes. :wave:
 
Hocu ljudi, obavezno sve ;-) živi bili
 
Odlicna kupovina. :wave:
ROG 17ce su generalno tenkovi, ja sam vozio G751 nekih 3 godine - odlicna masina bila, i za igranje i za rad.

Isti cpu imam u X1E, super prica.
Samo undervolt i repaste i gg.

To o cemu ti pricas je totalno druga zver i klasa iznad ovoga sto se nudi, sto po pitanju izrade, sto po pitanju hladjenja.
U istoj klasi je i MSI Titan.
To su ozbiljne gaming odnosno DTR masine.

https://geizhals.eu/asus-rog-g752vs-ba340t-black-90nb0d71-m04810-a1562436.html?hloc=de&hloc=at

Kao sto sam rekao od trenutnih "tanackih" verzije jedino Eluktronics MAG15/17 (Schenker Fusion u EU) bih uzeo u razmatarnje ili Omen 17, ovo ostalo u ponudi od 1300e pa na gore je precenjeno debelo (vecina povrsina pritom izradjena od plastike wtf?!) i ima problema sa hladjanjem. Do 1300e bb opcije su modeli sa 1070m grafama koje su na ili blizu nivoa 2060.
Znam sta pricam jer sam procesljao uzduz i popreko, imao sam u planu da uzmem DTR lap ali na kraju odlucio da sklopim desk masinu a trenutni zadrzim kao backup.

Sta je tu je, neka ga sluzi sa srecom.
 
Poslednja izmena:
To o cemu ti pricas je totalno druga zver i klasa iznad ovoga sto se nudi, sto po pitanju izrade, sto po pitanju hladjenja.
U istoj klasi je i MSI Titan.
To su ozbiljne gaming odnosno DTR masine.

https://geizhals.eu/asus-rog-g752vs-ba340t-black-90nb0d71-m04810-a1562436.html?hloc=de&hloc=at

Kao sto sam rekao od trenutnih "tanackih" verzije jedino Eluktronics MAG15/17 (Schenker Fusion u EU) bih uzeo u razmatarnje ili Omen 17, ovo ostalo u ponudi od 1300e pa na gore je precenjeno debelo (vecina povrsina pritom izradjena od plastike wtf?!) i ima problema sa hladjanjem. Do 1300e bb opcije su modeli sa 1070m grafama koje su na ili blizu nivoa 2060.
Znam sta pricam jer sam procesljao uzduz i popreko, imao sam u planu da uzmem DTR lap ali na kraju odlucio da sklopim desk masinu a trenutni zadrzim kao backup.

Sta je tu je, neka ga sluzi sa srecom.

Ako procitas ponovo i pazljivije, videces u kom kontekstu sam povezao G751 i laptop koji je IloveBigAsses narucio. :wave:
MSI GT80 Titan koji je izasao u ekvivalent periodu kada i G751 je imao GTX980M u SLI modu tako da porediti ga sa single-gpu G751 nema bas smisla. Osim kao desktop-replacement racunar sto verujem da ce ovaj novi ROG original posteru vrv i biti namena.

Da je vrv bolje napravljen nego novije ROG 17ce mi cak i ima smisla.
Sto bi ti rekao, znam i ja "sta pricam." :d
Svako dobro. :wave:


Ovo za MAG-15 se slazem 100%, odlicni racunari.
 
Poslednja izmena:
Da se ubacim, nadam se da mi nece zameriti pokretac teme, pre par meseci sam razmisljao o kupovini ali sad sam presekao i skratio izbor na dva modela pa bih voleo da cujem jos neko misljenje o ova dva modela, linkovi su iz iste prodavnice ali nije uooste bitna tu cena niti ta prodavnica vec kvalitet modela i marke:
https://www.comtradeshop.com/asus-r...-512-ssd-1tb-geforce-gtx1650-crni-3-cell.html

https://www.comtradeshop.com/lenovo...-128gb-ssd-geforce-gtx1650-4gb-ddr5-crni.html

Da cujem od Vas misljenje za i protiv oba modela, slicnih su karakteristika.
Hvala jos jednom

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Taman posla brate, to je ova tema, za ovakve stvari. Pa gotovo su isti, sem sto Asus ima 512 gb ssd a Lenovo 128 gb. Ja sam se dugo lomio izmedju ova 2 modela samo u vecoj i jacoj varijanti. Posle silnih gledanja, uporedjivanja i sl dosao do zakljucka da su oba modela odlicna. Iiii da ce 9750h da bude grejalica i u jednom i u drugom modelu i da ce odmah morati undervolt i underclock da se odradi, da ne bi kucao u 95 c. Koji god izabrao neces pogresiti.
 
Da se ubacim, nadam se da mi nece zameriti pokretac teme, pre par meseci sam razmisljao o kupovini ali sad sam presekao i skratio izbor na dva modela pa bih voleo da cujem jos neko misljenje o ova dva modela, linkovi su iz iste prodavnice ali nije uooste bitna tu cena niti ta prodavnica vec kvalitet modela i marke:
https://www.comtradeshop.com/asus-r...-512-ssd-1tb-geforce-gtx1650-crni-3-cell.html

https://www.comtradeshop.com/lenovo...-128gb-ssd-geforce-gtx1650-4gb-ddr5-crni.html

Da cujem od Vas misljenje za i protiv oba modela, slicnih su karakteristika.
Hvala jos jednom

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Sacekaj jos malo...uskoro dolaze laptopovi sa ryzen 7 4800h i gtx2060 max-q i bice slicne cene, mozda i jeftiniji, a jaci poprilicno...sad je bas nezgodno vreme za kupovinu, s obzirom da su izasli novi ryzen procesori koji ubijaju intel...i jaci su, i duze traje baterija i hladniji su...plus 2060 max-q grafika je poprilicno jaca od 1650... :)
Tipa Lenovo Legion 5i sa Ryzen 7 4800h i gtx2060 max-q ce biti slicne cene kao ta dva, a bice bolji od oba... :)
 
Poslednja izmena:
Da se ubacim, nadam se da mi nece zameriti pokretac teme, pre par meseci sam razmisljao o kupovini ali sad sam presekao i skratio izbor na dva modela pa bih voleo da cujem jos neko misljenje o ova dva modela, linkovi su iz iste prodavnice ali nije uooste bitna tu cena niti ta prodavnica vec kvalitet modela i marke:
https://www.comtradeshop.com/asus-r...-512-ssd-1tb-geforce-gtx1650-crni-3-cell.html

https://www.comtradeshop.com/lenovo...-128gb-ssd-geforce-gtx1650-4gb-ddr5-crni.html

Da cujem od Vas misljenje za i protiv oba modela, slicnih su karakteristika.
Hvala jos jednom

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



Dobar izbor:)

Asusa sam isto merkao, ali je uletela neka akcija za lenovo (doduse y530, ali su to fakticki isti laptopovi).
Ja sam imao i5 verziju, inteli se ludacki greju, tek sam uz undervolt uspeo da temperatura bude oko 80C. Y540 je skroz plastican, bukvalno sam pazio svaki put dok sam ga otvarao, potpuna suprotnost od matorih Thinkpeda koje sad koristim:).

Elem, sad je bukvalno najgori momenat za kupovinu laptopova, svi cekamo novog Ryzena, jedino ako ti procesor nije bitan a planiras da se igras na njemu, onda savetujem i5 9300h i gtx 1660ti. Skupi intelovi i7/i9 laptop procesori su vec "osudjeni na smrt", pa je pravo bacanje para kupovati ih sad.

Naravno za sve vazi ona stara:"Ko uzme kajace se, ko ne uzme...:)"


Edit: Meni licno zanimljiv: https://www.monitor.rs/laptopovi/HP-Omen-15-dc1027nm-6BL61EA#slideshow-0
 
Poslednja izmena:
Hvala momci, nije mi problem ni da sacekam, kad otprilike dolaze na trziste? s obzirom da je trenutno zastoj u poslovanju, doduse radi uvoz :) meni treba za poneku virtuelizaciju, malo android i mnogo web app programiranja(php frameworks).sto se tice igranja slabo ali ako budem imao azdaju mozda se i predomislim. Posto mi je trenutno zaposlenje od novembra meseca remote iskljucivo, hocu da ulozim u moj racunar da mogu da ne mislim par godina na alat za posao.Kakvi su ryzen sa hardverskom akceleracijom, virtuelizacijom? Da znam da li da cekam :) ..hvala jos jednom.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hmm, pa ne znam za to...sto se tice procesora, ryzen 7 u startu nudi 8 jezgara i 16 thread-ova, i u vecini slucajeva je tu negde u odnosu na i9, cak je negde i bolji, a trosi mnogo manje struje... :)
 
Videh unique93 da ce lap legion sa ryzen 7 4800h i gtx2060 max-q biti u americi biti samo 1150usd, a ovde ako bude 1400eur da se udaramo u dupe, ali to je vrh laptop

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Taj asus je okej, ali ima los ekran...lenovo y530 i y540 se uvek tukao sa tuf serijom sto se cene tice, tako da, kad dodje lenovo 5i, bice za slicne pare...a lepse izgleda, i imace bolji ekran... :D
 
Meni su ekrani uvek bili macka u dzaku :-D ovaj moj je prvi Asus koji ima besprekoran ekran, svi pre toga su imali problema sa probijanjem bele boje/pozadinskog osvetljenja ili sta vec xD neka cena bude presudna izmedju ova dva modela kad budes kupovao brate. Jes Lenovo plastican ali meni je stvarno prelep bez obzira :) najbolje kad bi mogao uzivo da vidis i jedan i drugi.
 
Hvala na savetima, znam ekrani mogu biti bas macka u dzaku, ali sad cu sacekati da negde otvore radnje pa cu da izvidim i ova dva modela a i taman sacekam za ryzen kazu u maju izlaze, mada pise da ryzeni imaju problema sa android studio i hardverskom virtualizacijom, ali cu to jos istraziti. U svakom slucaju sam se napr1zio da menjam pa cu da istrajem i da kupim, nije mala lova ali donosi mi istu pa necu da se zalim a treba mi snaga i portabilnost..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pazi, ja imam Lenovo Y540, ali 17" model, i laptop je stvarno super...nema mnogo mana...npr poslednja mana koja me je nervirala je ta sto se touchpad brzo izlizao, pa ruzno izgleda, i plastika oko tastature i touchpada je lepa na dodir, malo kao gumirana, ali se mnogo masti i prlja koliko god da cistim, pa sam ja lepo uzeo karbon foliju na kupujem prodajem, isekao po sablonu, prelepio sve oko tastature i preko touchpada i sada ne ostaju otisci uopste i mnogo lakse se brise...cak bih predlozio svima to da urade, kako bi sacuvali laptop u sto boljem stanju, ako planiraju da ga prodaju za koju godinu... :D
Sto se ekrana tice, treba da se proveri...ako uzimas sa 60hz, desi se da ima 2 opcije u tom cenovnom rangu, od 250nita, koji je slabijeg osvetljenja i ne tako tacnih boja i od 300nita, koji ima i bolji kontrast i boje itd...144hz opcija je vecinom oko 300nita i kvalitetniji je ekran...e sad...120hz opcija je ranije bila kvalitetnija u odnosu na 60hz, ali su u poslednje vreme poceli da stavljaju ekrane koji su slabiji, ali imaju tih 120hz, tipa kao ovaj Asus TUF sa Ryzen procesorom...to gejmerima nece mnogo smetati, ali onima koji mozda koriste laptop za rad u programima kao sto je fotosop, lajtrum, premiere itd, zna da bude losiji.
Sto se Lenovo Legion laptopova tice, od mana bih mogao da navedem to sto nema sd slot za kartice, sto meni treba...za da se pregreva, pa sam odmah po kupovini, uradio undervolt na -0.140v i podigao sam zadnji deo laptopa, i tako dobio hladniji laptop za 10ak stepeni pri zahtevnijem koriscenju.
To je to sto se mana tice...ja sam npr uzeo model od 17", navikao sam na tu dijagonalu i mnogo mi je pregledniji, nego 15.6", pa ako ne planiras da ga nosas mnogo sa sobom, razmisli i o toj opciji... :)
 
Ovaj sto sam postavio lenovo y540 sa linka je 60hz 300nita dok za rog nista ne pise. Mada dok koristim photoshop, radim na monitoru lg 27 2k(namucih se za kalibraciju njega) kad mi zatreba ozbiljna tacnost boja, ali i generalno to radi moj kolega dizajner, ja sam samo dev ali voleo bih da kad dajem pare da bude kvalitet. Da se sto manje zeznem mada svi znamo uvek ima nesto sto srecu kvari, nema savrsenog.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa jes, ono savrseno ipak ne postoji
 
jos par postova u ovoj temi i obecavam necu da smaram, prosla korona i vanredno stanje a slaba vajda od dolaska ryzen 4000 serije, ima jedan model i preskup je 199k. Elem imam dvoumljenje moze se reci i troumljenje, znam da ce neko reci da mesam babe i zabe usled razlicite velicine ekrana ali moram pitati za savet, dakle kupujem sutra ili prekosutra lap konacno a modeli koji su mi sad na umu su sledeci:
Asus G531GU-AL012 15.6 mislim da je 120hz osvezenje i klasican gejmerski look(ciji nisam fan ali je lap vrhunski i ima I7 9750H/GTX 16060ti/512GB SSD I od portova sto me nervira ima usb 3.1 type c),
lenovo legion y540 17 inch 81Q400DKYA 17,3"/Intel Core i7-9750HF/16 GB/1 TB (17ica ekran,144hz osvezenje i graficka kao na prethodnom 1660ti ali je sveden izgled onako bez sljastenja i ima mini dp port i plus usb 3.1 type c)
lenovo legion y7000 15.6 ekran model 81NS005DYA 15,6"/Intel i7-9750HF/16 GB/1 TB (15.6 mislim 60hz nema naznaceno nigde isto 1660ti grafika isto ima mini dp port i usb 3.1 type c )

Svaki od ovih laptopova ima hdmi 2.0 sto je super ali bih ja kacio 2 monitora pa me interesuje da li ovi type c mogu da isporuce fullhd sliku u makar 60hz i sa realnim bojama, ako nije to slucaj onda bih izabrao neki od ova dva lenova koji imaju sigurica mini dp koji to mogu da izguraju?
i jos jedno pitanje kakvi su pri zagrevanju, jel stvarno lenovo za y540 i y7000 toliko losiji od gore pomenutog ROG G531GU.
Za koji bi vi glasali?
 
Imas asus tuf a15 sa ryzen 4800h i 1660ti za 146k dinara... :)
Ako ti je cena okej, taj cpu je jaci dosta od i7 9750h i hladniji je i manje struje trosi.... :)
ima 144hz ekran... :)
 
Nazad
Vrh Dno