Šta je novo?

Konf za programiranje

mixa19111

Poštovan
Učlanjen(a)
18.07.2015
Poruke
49
Poena
54
Zdravo,
Hteo bi da sastavim pc za programiranje (pocetnik) ne znam koliko zahtevaju koliko jak procesor treba grafika...
Budget,sto jeftinije da prodje (znaci da moze da tera da fluidno radi)
Da li bi ovako nesto moglo:
3200g
VEGA integ.
8GB
SSD
30k je u em***
Ili mozda nesto jace?
Hvala.
 
Ako imaš bilo kakvu grafičku kartu (ne znam tačno u čemu bi da programiraš, koji jezici i alati, ali kontam da neće koristiti grafiku osim da imaš sliku na monitoru), uzmi Ryzen 1600 umesto 3200G. Košta 1000 din više ali je mnogo bolje rešenje što se procesora tiče. Onda ubaci bilo kakvu grafičku kartu, makar i neki polovni krš od 30-50€.

Ako možeš, protegni se za 2x8 GB memorije, ima 3000-3200 MHz CL16 kompleta za oko 10-10500.

SSD bilo koji od 250-500GB, šta nađeš jeftino. Poželjno je bar 500GB, ali ako se nema uzmi manji, šta ćeš.

U suštini, bitni su ti procesor i memorija, za većinu programskih jezika i alata...
Šta da uzmeš će zavisiti od tvog budžeta, najviše. I ograničen si na naše radnje, pošto Mađari na KP ne rade dok traje karantin...
 
Za potrebe koje si naveo ce i konfiguracija koju si sam predlozio biti dovoljna.
Ukoliko mozes da izdvojis nesto vise novca imas dve opcije:
1) Uradi ovako kako jurodivi kaze, s tim da nema potrebe da uzimas 500 GB SSD za programiranje. 250 ce biti i vise nego dovoljno. Naravno, uvek je bolje uzeti veci SSD ako imas novac, ali ako ti je budzet ogranicen, onda za potrebe programiranja u veci SSD ulozi tek ako ti ostane novca nakon sto si ulozio u bolji CPU i memoriju :)
2) Na konfiguraciju koju si sam predlozio dodaj jos 8 GB memorije
 
Poslednja izmena:
Slazem se da je bolji, ali je i skuplji (pod uslovom da vec nema neku graficku karticu koju ne koristi).
Predlozena konfiguracija od pokretaca teme ce svakako da mu bude dovoljna za namenu koju je zamislio. Pogotovo ako joj doda jos 8GB memorije.

Kao sto je vec pomenuto ranije, sve zavisi od kolicine novca koju covek moze da izdvoji.
 
Nazad
Vrh Dno