Šta je novo?

koji kuler preporucujete?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
ploca asrock b450m-pro4, ryzen 2600 OC-ovan na 3,9GHz, 1.3V CPU napon. kuciste sa slika dole, danas ga spakovao u njega, MS industrial Aquarius pro.

k1.jpgk2.jpgk3.jpg

ima fabricki kuler na procesoru. sa ovim prepakivanjem u ovo kuciste, skinuo sam temperaturu CPU za 10-12C, ali i dalje u nekim igrama procesorski zahtevnim, ovako klokovan, hoce da ode na 80 i koji stepen. u Warzone ne ide preko 70C.

preporucite mi neki ne preterano skupi kuler za CPU koji bi mogao da stane u ovo kuciste i da obavlja posao, tojest da snizi temperaturu?

hvala
 
Da iskoristim temu, dobiću uskoro i5 6600k neće biti overklokovan jer ide na h110m ploču i menja i3 6100. Verujem da stock kuler neće biti dovoljan pa razmišljam o sledećim opcijama:

1. Lc cc 100 2300rsd u lokalnoj radnji,
2. Arctic freezer 7x 2300rsd + poštarina (6 god garancija) domaća radnja ,
3. Arctic alpine 12 1800rsd + poštarina sa KP,
4. Cooler master tx3i 2600rsd + poštarina sa KP.

Najeftinija opcija ima i 0db funkciju što je za mene veliki plus.
 
Da iskoristim temu, dobiću uskoro i5 6600k neće biti overklokovan jer ide na h110m ploču i menja i3 6100. Verujem da stock kuler neće biti dovoljan pa razmišljam o sledećim opcijama:

1. Lc cc 100 2300rsd u lokalnoj radnji,
2. Arctic freezer 7x 2300rsd + poštarina (6 god garancija) domaća radnja ,
3. Arctic alpine 12 1800rsd + poštarina sa KP,
4. Cooler master tx3i 2600rsd + poštarina sa KP.

Najeftinija opcija ima i 0db funkciju što je za mene veliki plus.
Na 0db sa tim sićušnim kulerima procesor će da ključa. To je opcija kod masivnijih hladnjaka i/ili slabijih procesora.
Ne znam koliku visinu dozvoljava kućište, ali ja ispod LC 120 (ne 100) ne bih išao. To je sigurna i "best buy" varijanta. Ako hoćeš tiši kuler (nadam se da je i ostatak tih inače džabe tih kuler) uzmi veći i/ili sa drugim ventilatorom sa mogućnošću manjeg broja obrtaja i tišim radom.
 
Onda CC-100. Ima 4 cevi, trebalo bi da je najbolji hladnjak od ovih. Ventilatori nije nešto, onaj na Arcticu je bolji ali poslužiće...

Ima boljih hladnjaka te veličine (za 92mm vent) ali su dosta skuplji. AKo ne overklokuješ (ili je neki blagi OC), ovo je više nego dovoljno...
 
Nazad
Vrh Dno