Šta je novo?

koji kuler preporucujete?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
ploca asrock b450m-pro4, ryzen 2600 OC-ovan na 3,9GHz, 1.3V CPU napon. kuciste sa slika dole, danas ga spakovao u njega, MS industrial Aquarius pro.

k1.jpgk2.jpgk3.jpg

ima fabricki kuler na procesoru. sa ovim prepakivanjem u ovo kuciste, skinuo sam temperaturu CPU za 10-12C, ali i dalje u nekim igrama procesorski zahtevnim, ovako klokovan, hoce da ode na 80 i koji stepen. u Warzone ne ide preko 70C.

preporucite mi neki ne preterano skupi kuler za CPU koji bi mogao da stane u ovo kuciste i da obavlja posao, tojest da snizi temperaturu?

hvala
 
Izmeri od ležista procesora do unutrašnje stranice, oduzmi 4-5mm pa vidi.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
tu mi je staro chieftec kuciste, iz koga je virio onaj LC CC 120, izmerio sam i uporedio chieftec i ovo novo MS Industrial, oba su ista u sirini 18cm, tako da mislim da taj kuler ispada iz opcija onda.
 
Ne, ne, ne. Ne možeš tako da meriš. Pročitaj još jednom šta sam napisao.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ili neki top down ako nemaš baš visoki ram.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Antec A40 PRO LED

AMD: FM1/FM2/AM3/AM3+/AM2+/AM2/AM4

Dimenzije hladnjaka 100x136x75mm
Dimenzije ventilatora 92x92x25mm

ako ovaj moze da ohladi cpu bolje od fabrickog kulera, uzeo bi taj onda, a trebalo bi po dimenzijama da stane u kuciste
 
Ja bih otkazao i uzeo ovaj LC. Kuler je 152mm a 157mm maksimum koji može da stane u to kućište.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nikad on ne poslusa nista sto mu se napise, ne trudite se :)
 
stigao Antec A40 PRO LED, montirao, osetnooooo smanjio temp cpu, u bf5 gde je cpu load bas velik, nije presao 63C, tako overklokovan, a vent je isao na 1900 obrtaja a ima lufta jos do 2200 :)

ku1.jpg

u leru (tu mislim kad je samo chrome i skype i sitnice) je oko 33-35C
 
Ljudi da ne otvaram novu temu, treba mi za ryzen 3600. Trenutno imam samo od ortaka fabricki kuler sa njegovog 3700x. Kada renderujem preko pola sata ode temp na 90stepeni
 
Jeste. I kad ventovi rade na 100%, nema pištanja i sličnog. Čuje se samo zvuk vazduha koji se gura kroz hladnjak.

Ali do te situacije neće doći na 3600. Guraćeš ga na nekih 1200-1300rpm-a (to je nekih 60% max brzine) u full load-u i nećeš ga nešto specijalno čuti.
 
Poslednja izmena:
Imam 34 Duo. U biosu podesen na 50%, temperature u Cinebencu do 70, u igrama ne prelazi 60-65. Vise nego tih, tako da o tome ne moras da razmisljas.
 
Dobar je ali mu je kačenje za amd sramotno.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ne razumem, sta je problem sa kacenjem? Ne moze biti laksa montaza.
 
@serbishe Naravno da moze biti laksa montaza.

@dzonihsv Imas istu plocu kao i ja. Sta si primetio kada si montirao navrtnje na backplate?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno