Šta je novo?

Boot ili ne ? Intel Core i5-4200

AcaPlana

Poznat
Učlanjen(a)
10.08.2019
Poruke
6
Poena
31
Postovanje,
Koristim hp 15-n016ez , laptop koji ima processor Intel Core i5-4200 CPU @ 1.60Ghz - 2.30Ghz, Ram 8GB, Intel HD grafika
Ima 4 jezgra, stoji na prvom. Razmisljao sam najvise da ga dignem na 2 ili 3 da bih malo ubrzao sam racunar posto malo vise cekam pri podizanju sistema i generalno sporije malo radi. Naravno neko ce preporuciti da se stavi SSD, ali nemam toliko previse stvari na samom racunaru,a opet ga usporava. Ne bih podizao CPU na max nikako,ali cisto da se konsultujem sa vama.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Wat?

Overklok? Ako je to, nije nemoguće, ali je nepreporučljivo i neće ti doneti veću brzinu u redovnom radu. Plus, zbog limita hlađenja je sasvim moguće da će ti laptop pregrevati, posebno ako nije čišćen redovno i menjana pasta.

Ono što će tebi doneti brzinu jeste sam pominjani SSD. To što se sporo diže sistem nije do procesora, već do samog diska, fragmentacije i slično. Za početak, skini Deffragler i odradi defragmentaciju (traje sat do par časova).
 
Wat?

Overklok? Ako je to, nije nemoguće, ali je nepreporučljivo i neće ti doneti veću brzinu u redovnom radu. Plus, zbog limita hlađenja je sasvim moguće da će ti laptop pregrevati, posebno ako nije čišćen redovno i menjana pasta.

Ono što će tebi doneti brzinu jeste sam pominjani SSD. To što se sporo diže sistem nije do procesora, već do samog diska, fragmentacije i slično. Za početak, skini Deffragler i odradi defragmentaciju (traje sat do par časova).


Da nije to ne bi bilo ovde, na to se mislilo :D Cist je i stavljena je nova kvalitetna pasta,uradjen lincencirani windows. Mada instalirao sam Nod32 koji tek usporava komp i to pri dizanju sistema.Ovako radi skroz super bez problema.

Najvise zasto sam se javio je to da neko mozda koristi bas isti pricessor ili zna njegove mane i da je mozda klokovanje jedna od njih.
 
koliko ja tumačim on misli da je računar na jednom threadu,što je naravno nemoguće,jer je taj i5 2c4t,prvo što ne verujem da u biosu ima i jedna opcija za cpu kamoli koliko će jezgara biti popaljeno,a threadove ne sigurno.overklok je nemoguć,jedino neki skoro kozmetički andervolt sa nekim dobitcima u temperaturama i potrošnji baterije,nikako 'ubrzanje'.

zašto to misli,to već ne mogu da rastumačim.u ovom slučaju bih pre savetovao da se nosi u provereno pouzdan servis (nažalost nemam za bg da preporučim) ili kod nekog iskusnijeg i upućenijeg da pretrese stvar.naravno,da se nauči i uputi sam je uvek bolja opcija,ali u ovom slučaju bojim se da bi iziskovalo i strpljenja i vremena i ne bi bilo ništa instant.
 
Hvala u svakom slucaju, resio sam onako kako sam mislio da je najbolje. Hvala i vama svakako, ostanite kod kuce. Pozdrav
 
overklok laptopa ?

jel 1 april danas? ne pratim otkako je house arrest...
 
overklok laptopa ?

jel 1 april danas? ne pratim otkako je house arrest...

Cemu ovo? Ako neko nesto napise i zeli da cuje tudje misljenje makar i da to ne moze to sto osoba hoce, treba tu osobu da zezamo?
Prvo ako ces da rasipas svoje "znanje" trebao bi da znas da laptop moze da se overklokuje.
Nisam se lepo izrazio u tekstu,a s'obzirom da treba da cekam da se odobri post posto sam nov clan...uveliko se pise u kom smeru ne zelim da ide.

Hteo sam da pitam da li ne bi skodilo laptopu da se omoguce sva jezgra u MSCONFIG, svakako sam nasao informaciju i hvala svima nismo se lepo razumeli :)
 
aco plano, najpre oprosti ako sam ti učinio išta nažao. mea culpa.

pod dva, overklok laptopa nikako nije pametna ni bezbedna stvar, i uglavnom ga je nemoguće izvesti, jer opcije za to ne postoje u biosu.

pod tri, možeš da postaviš "high performance" ili "ultimate performance" power plan, u power opcijama operativnog sistema, ali to, naglašavam, nikako nije bezbedno
a može i prilično novčano da te košta. sumLJam da si to planirao za ovaj week-end.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno