Šta je novo?

Koja graficka od 200e do max 250e ?

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Planiram da menjam u kompletu masinu ali pre nego sto zamenim cpu, mb i ram memoriju resio sam pre toga da zamenim graficku pa cu u toku godine i ostale komponente.
Imam napajanje od 550W, mada sada GPU nisu vise bas tako ogromni potrosaci. Ploca je MSI 770-C45.
Gledao sam rx 580, rx 590 (greje se jako?), rx 5500,... Ili GTX 1060?

Jedna druga nedoumica. Monitor mi je je Asus MX279H (1080p). Njega cu isto menjati. Na max. velicina ce biti 27" a mozda uzmem manji. Ovo mi je bila greska sto sam uzimao 27" u 1080p ali prihvatio sam ove ogromne piksele. Razmisljam se o 1440p 27" ili manji. Koristim PS, igram se ali ne preterano pa ako budem hteo u 1440p tu ce biti sigurno problem za vec neke naslove, a pogotovo za buduce. Pa sam mislio redovno koriscenje kompa u 1440p, dok u igri jednostavno prebacim u 1080p ako imam prevelik frame drop na 1440p.
 
Danas sam gledao, ima par grafickih 1070 za te pare da se uzmu. Mislim da je 27'' pravi za 1440p. Mislim da bi na toj rezoluciji na 60 Hz ne bi imao problema, mozda cak i 144 Hz. Ja bi pre isao 24'' full HD i 144 hz display. :)
 
Ima čak i 1070 Ti polovnih za 250e, samo ne bi bilo loše da napišeš koje napajanje je u pitanju
Imaćeš ogroman bottleneck zbog procesora ako uzmeš bilo šta od navedenog
 
Poslednja izmena:
zameniće čovek i to, napisao je već gore.

budžet je do 250e, znači gađa se 1440p rezolucija. Evo ti grafikon, pa se sabiraj, oduzimaj i organizuj-


relative-performance_2560-1440.png
 
Poslednja izmena:
Izvinite sto tek sada pisem. Pratio sam finasijsku situaciju da li mi se isplati sada da pazarim. Pa sam se ipak odlucio.
Ostatak masine cu menjati u skorije vreme. GPU mi je sada najbitniji.

Cini mi se da mi je best buy 5500 xt. Jos se razmisljam da li 4 ili 8 GB. Takodje sam u nedoumici da li Sapphire, Asus, Gigabyte ili neku trecu da uzmem?
Sta mislite o izboru? Ako je to to koji model 5500 xt najbolje?

Samo ne znam kakva je situacija na trzistu, da li imaju ovi sa KP ili u radnjama.


p.s. ne vidim da 5500 ima temu na benchu.
 
Ne znam zasto sam preskocio 1650 super. Da li pre kada sam gledao bila je veca cena ili nekim drugim razlogom. Po fps-u tu su negde u nekoj igri za oko 6,7fps-a je bolji 1650 super, a u manjem broju igara za 3,4 fps-a je bolja 5500 xt i povoljnija je sa cenom. Koju tacno preporucujes MSI windforce ili neku drugu? Ako mozes u par reci ili neku komperaciju jos sem ovoga sto sam pogledao u par videa.
 
Nazad
Vrh Dno