Šta je novo?

ViewSonic VX2433wm mijenja rezoluciji?

mdshare

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2008
Poruke
397
Poena
320
Pozdrav ljudi!

Imam monitor ViewSonic VX2433wm koji je povezan sa HDMI kablom sa grafickom XFX 580,i u podesavanje monitora Input Select kada postavim na HDMI PC normalana mi je rezolucija i sve je kako treba. Medjutim kada nista ne radim na kompu i monitor kada ide u mirovanje onda se desi da on promijeni Input Select na HDMI AV i onda je slika razvucena samo se vidi pola ikonice sa strane i bude ruzicasta boja na ekranu.Moram da udjem u podesavanja monitora i da ponovo na Input Select postavim HDMI PC da bi sve bilo normalno. Rezolucija mi je 1920x1080, probao sam drugo HDMI novo kablo isto se desva. Ima li jos neko podesavanje u monitoru koje treba da se podesi?
 
Nije do monitora, do AMD drajvera je.

Rešenje je instalacija KB4508433 pa instalacija KB4505903.

Probaj kad se komp vrati iz sleep-a i dok je u tom roze stanju, da uđeš u podešavanje rezolucije ili da promeniš rezoluciju. Trebalo bi i bez ovih gore update-a da se vrati na regularno sve.
 
Imam isti monitor, jos od kraja 2009-e, radi i dan danas besprekorno :)
 
Nije do monitora, do AMD drajvera je.

Rešenje je instalacija KB4508433 pa instalacija KB4505903.

Probaj kad se komp vrati iz sleep-a i dok je u tom roze stanju, da uđeš u podešavanje rezolucije ili da promeniš rezoluciju. Trebalo bi i bez ovih gore update-a da se vrati na regularno sve.

Izbaci neku gresku ne moze da se instalira update?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 35
  • 2.jpg
    2.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 32
Verovatno imaš taj update.

Probaj za izgasiš (za početak) fast startup iz power opcija.

Posle toga promena drajvera/update windows-a.
 
Nazad
Vrh Dno