Šta je novo?

Gde da kupim beskontaktne toplomere.. u ovo ludo vreme?

radax

Zapažen
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruke
564
Poena
20
Znam da nije baš IT, ali tu je negde...

Da li neko pouzdano zna gde bi mogli da se nabave beskontaktni toplomeri?


Zvao sam nekoliko apoteka/online shopova ali je svuda rasprodato... zvao sam i Prizmu i još par uvoznika, ali nigde nisam našao.

Vidim da ih ima na stanju na Aliexpress-u, ali bojim se da čak i sa DHL isporukom ne zaglave na granici čekajući sertifikat agencije za mere i dragocene metale...



Želeo bih da pomognem prijatelju, koji traži 10ak takvih toplomera za jedan dom zdravlja u unutrašnjosti.
 
Hvala na pomoći, ali imaju samo jedan.

Mislim da će ipak morati da se poručuje iz Kine...
 
Imas ih na ebay i amazonu takodje

...riding on 720p...
 
Ja sam kupio zbog bebe u benu apoteci. Meri temperaturu na koži, a kad se prebaci na drugi mod meri sve ostalo. Svajcarska proizvodnja, tacan ko indijac na pijaci. Naprimer na kozi hoce da slaze za citavih 2c. Svaki put merim 4 puta temperaturu cerki, da bi uhvatio neki prosek. Ovi sa galijumoj su najprecizniji
 

Prilozi

  • 20200327_090241.jpg
    20200327_090241.jpg
    1 MB · Pregleda: 194
Poslednja izmena:
Sto obrisaste moju poruku da ne mogu da se koriste ovi iz Mikroprinca (i ostali nemedicnski) jer nisu dovoljno precizni?
 
Da si jos tako napisao kao sada pa da ima osnova na zalbu...

...riding on 720p...
 
Prošle sedmice dolazim na posao, napolju bilo hladno, na ulazu stoji gospođa sa tim beskontaktnim toplomerom, zadužena za merenje temperature svakom ko uđe u zgradu.
Meri mi temperaturu i kaže: "26.5 C, hladite se" :d
Ne kupujte te gluposti, ne vredi baš kao ni digitalni toplomeri, samo klasični toplomeri su tačni i pouzdani...
 
Postoji uputstvo kako se koriste, ne meri se temperatura kad tek udjes spolja, između ostalog... Vrlo su korisni kad imas malu decu npr koja nemaju mira 2 sekunde...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nisu 100% precizni, ali ako se koriste u skladu sa uputstvom, su sasvim upotrebljivi

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
U preduzeću imamo te industriske beskontaktne termometre. Merimo temperaturu motora, presa i robe. Kad je krenulo ovo sa virusom, rekoh da izmerim sebi temperaturu - ni 30. Brzo izmerim kolegi, jedva 30, izgleda da smo umrli. :S:
Nisu za ljude, inače tačno pokazuju - barem koliko i ugrađeni u presi.
 
Drugari dajte neku preporuku za beskontaktni precizni toplomer? Ne mogu sad da kazem da nije bitno koliko kosta, ali ono, valjda za 50ak eura ima neki koji je precizan.
Ne znam dal i onaj Xiaomi IHealth valja necemu 🤷‍♂️
 

@shomispc

Ako kupuješ ovde Xiaomi evo ti karakteristike ako ti odgovara tolerancija uzmi a ako "laže" reklamacija i vratiš. Boldovao sam ti najbitnije stvari.
Jedinice mere: °C and °F
Udaljenost merenja: 3cm (1.18in)
Napajanje: DC 3V; 2x1.5V AAA baterije
Raspon merenja: 32°C-42.9°C (89.6°F-109.2°F)
Preciznost: ±0.3°C između 35°C- 41.6 °C i ±0.4°C za ostale raspone.
Rezolucija: 0.1°C

Uslovi rada:

Temperatura: 15°C-40°C (59°F-104°F)
Vlažnost: 15-85%RH
Atmosferski pritisak: 70~106kPa
 
Svi ti bezkontaktni "lažu", odnosno nisu precizni.
 
Sasvim su dovoljno precizni i apsolutno je nebitno da li je telesna temperatura 38.2 ili 38.3
Beskontkaknto merenje je kontrolno, i u opšte nije bitna apsolutna tačnost, naročito za telesnu temperaturu
 
Upravo to, sluze da pokazu okvirnu vrednost a na osnovu raspona znas da li treba da reagujes ili ne. Odstupanje mogu da imam i ako gurnem toplomer pod pazuh malo vise u levo ili u desno.. Ja na primer ispod pazuha ne mogu sebi da izmerim temperaturu pa to ti je, vecito je oko 35.5 a to mi je nekako nerealno :D

Ovaj Xiaomi ima na Aliju za 20e, tako da ono, kontam da nije losa kupovina a realno mi se ne zuri
 
Zato sam ti i izbacio karakteristike i može da laže +/-0,3 u zavisnosti od temperature okoline i atmosferskog pritiska a udaljenost mu je definisana te ako postoji razlika u udaljenosti merenja praviće još veću "grešku" a traži se precizan toplomer.
 
Pa to da, ali je proximity senzor tu valjda da te upozori i time smanji mogucnost greske..
 
Ukoliko si na terasi u hladu, pokazaće npr. 36C, posle 5 minuta na suncu pokazaće 38C.
Desilo mi se X puta kada idem u neku firmu da mi na ulazu izmere i preko 38C, a posle 5 minuta u hladu padne na 35.5C.
 
Na poslu imali neki noname beskontaktni, nikad nisam prelazio 33-34 stepeni. Živa glupost.
Sad uzeli Medisanu i Prizmu (omron). Prizma meri precizno, Medisana +0.3 uvek.
Tolerancija 0.2 kod Prizme. Tako pise u uputstvu.
 
To što piše u karakteristikama je maksimalno dozvoljeno jer zavisi od drugih faktora a i od setovanja jer ne postoji ništa idealno. Problem je što ljudi ne čitaju tehničke karakteristike i uslove rada a tek o načinu upotrebe da ne komentarišem, najbitnije je da se klikne i to mora da radi.
 
Drugari dajte neku preporuku za beskontaktni precizni toplomer? Ne mogu sad da kazem da nije bitno koliko kosta, ali ono, valjda za 50ak eura ima neki koji je precizan.
Ne znam dal i onaj Xiaomi IHealth valja necemu 🤷‍♂️
Ja sam kupio Xiaomi iHealth sa Alija, dvadeset i neki dolar naspram 7500din kod nas.
Odličan je za decu, za bebe pogotovo, za 5 sekundi izmeriš im temperaturu 3 puta pa uzmeš srednju vrednost ako ima odstupanja između merenja.
Uglavnom nema ili pokaže 0,1 stepen gore ili dole. Sasvim je dobar.
 
E to. Narucio sam ga i ja pre neki dan, 20e sa shipingom ja mislim da je izaslo na kraju. Jedino sto je estimated delivery 75d, kao da ga biciklom nose :D
 
Na poslu imali neki noname beskontaktni, nikad nisam prelazio 33-34 stepeni. Živa glupost.
Sad uzeli Medisanu i Prizmu (omron). Prizma meri precizno, Medisana +0.3 uvek.
Tolerancija 0.2 kod Prizme. Tako pise u uputstvu.

Мало сам гуглао, нађох тај Призмин (који код нас кошта од 6.000 дин па навише) за 22 долара, за америчке купце.



Не могу на Алију да нађем такав модел, на жалост. Узећу вероватно Шомија.
 
Nazad
Vrh Dno