Šta je novo?

AMD Ryzen 9 3900x na 99%

Gde nađoste da Ryzen radi normalno na 80-85c ? To je kada je overklokovan manuelno možda i dopustivo ali ne i za PBO. Za najbolji PBO učinak, ne sme preko 70c.
 
Ja ne znam jel' ovo trol tema ili šta? Hoćeš zakucan 12core na 100% i tišinu i kupiš mid-sized Noctuu i/ili midrange bestbuy cooler? Ozbiljno?
 
Ma pusti, ja sam očekivao da će neko da predloži čuveni LC :)
 
Isto gde svi gledaju, odnosno da pojasnim, ne osporavam da nema razlike, definitivno je ima, samo je moje misljenje da je premala, nebitna, preuvelicana, i da nije dovoljno velika za rad u svakodnevnom radu.

Naravno to ne znaci da sa custom vodenim hladnjenjem, ili pak sa Arctic Liquid Freezer II 280mm/360mm i najbolje provetrenim kucistem sa najboljom mesh-metal prednjom stranom i najboljim ventilatorima i ukljucenom klimom (temp sobe <23c) nece moci da se poguraju na <70c (pogotovo kome zapadne zlatni primerak sto radi na nizem naponu), postujem ko hoce to da istera i kome je to cool, ali nije za svakog.

Evo recimo ja sam cackao malo novi 3600 (nazalost nisam se usrecio sa [email protected], [email protected] sto svi dobijaju u Evropi trenutno) sto uzeh proslih dana, pokusavajuci da provalim max FIT napon fabricki postavljen, da znam koliko maksimalno mogu da drzim na 4.4GHz all core OC i da li mogu da probam da jurim 4.5GHz stabilan i ovakve su temp bile:

ambijentalna 28.5c / PBO sve na max, scalar 1X / OCCT v5.5.3 small data set i dobio sam za
bez avx ~82c (1.32v stabilan automatski), sa avx 89.3c (~1.287v promenljiv automatski), sa avx2, 91.3c (~1.287v promenjiv automatski)

Noctua NH-D15S sa jednim ventilatorom ~1000-1100RPM, za uvlacenje napred Scythe GT@1200 RPM, i CM Silencio FP120 PWM@1200RPM, sa strane-uvlacenje Enermax Twister Magma@900 RPM.

4.4GHz all core cinebench sa memorijom na 3000MHz @ CL15 je 3932 za multi core i 510 za single core, taman jos kad zategnem memoriju 520-ca, sto je sasvim ok, lik sa 4.6GHz all core i memorijom na 3733MHz 16-16-16-34-50-1 ima 531, tako da sam blizu maksimuma.
 
Poslednja izmena:
maximuma čega ?
 
Nazad
Vrh Dno