Šta je novo?

Kako da resetujem web server?

Matori

Slavan
Učlanjen(a)
22.10.2008
Poruke
291
Poena
319
Ja sam polupenzionisani desktop programer, koji povremeno dobije neki web zadatak. U takvim slucajevima naucim sta treba, koliko mi treba da uradim pos'o, a onda zaboravim sve do sledeceg slucaja...

Sad nasledjujem jedan sajt koji odlaskom starog programera dobija novi hosting. Upravo je, za probu, uploadovan jedan fajl koji sam izmenio. Izmena se ne vidi na webu, valjda zato sto je potreban nekakav refreshing servera, koji ljudi iz naseg provajdera zovu "reset". On se valjda radi periodicno, a ako ti je bas hitno, treba da ga uradis rucno.
Ja ne znam ni koji nam je provajder, ni koliki je taj period, a informacije ce biti dostupne sutra. Od mene je trazeno da se sada pozabavim time...
(Ne znam nista o ovim novim merama bezbednosti. Navikao sam da aploudujem preko FTP-a i da izmene budu vidljive odmah. Jednom recju, administriranje ovog sajta tek treba da naucim...)

OS je Ubuntu 18.04.1, Web server je nginx* (valjda!)... To je sve sto znam da kazem. Treba rucno refreshovati sajt, da se izmene vide sa weba. Sta treba uraditi?

* Ne znam koja verzija, a to, nadam se, nije ni bitno. Ne mogu to da vidim, jer je za veceras moj nalog stavljen na raspolaganje nekom drugom. Ja treba da saznam sta taj neko treba da uradi (i kako), te da prosledim informaciju...


P.S. Ako sam postavio pitanje na pogresnom forumu, i moderator to premesta, bilo bi lepo da mi posalje PM
 
Ako je taj fajl mogao da se prikazuje ranije, kao na primer .html, onda bi običan refresh stranice u browseru prikazao tu izmenu, ne bi trebalo da je potreban restart nginx daemon-a.

Da li je fajl upload-ovan na ispravnu lokaciju na serveru (putanju koja je definisana u nginx config-u kao root)?
 
Da li je fajl upload-ovan na ispravnu lokaciju na serveru (putanju koja je definisana u nginx config-u kao root)?
Jeste

Ako je taj fajl mogao da se prikazuje ranije, kao na primer .html, onda bi običan refresh stranice u browseru prikazao tu izmenu, ne bi trebalo da je potreban restart nginx daemon-a.
Ne. Postoji nekakvo kesiranje, valjda iz savremenih bezbednosnih razloga. Refresh u tvom browseru ne vredi nista, jer ti od servera dobijas verziju iz kesa. Moras da docekas redovni refresh servera, ili da ti to uradis rukom...
 
Nazad
Vrh Dno