»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 5 od ukupno 5

Tema: Kako da resetujem web server?

Member
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        277

Kako da resetujem web server?

Ja sam polupenzionisani desktop programer, koji povremeno dobije neki web zadatak. U takvim slucajevima naucim sta treba, koliko mi treba da uradim pos'o, a onda zaboravim sve do sledeceg slucaja...

Sad nasledjujem jedan sajt koji odlaskom starog programera dobija novi hosting. Upravo je, za probu, uploadovan jedan fajl koji sam izmenio. Izmena se ne vidi na webu, valjda zato sto je potreban nekakav refreshing servera, koji ljudi iz naseg provajdera zovu "reset". On se valjda radi periodicno, a ako ti je bas hitno, treba da ga uradis rucno.
        Ja ne znam ni koji nam je provajder, ni koliki je taj period, a informacije ce biti dostupne sutra. Od mene je trazeno da se sada pozabavim time...
        (Ne znam nista o ovim novim merama bezbednosti. Navikao sam da aploudujem preko FTP-a i da izmene budu vidljive odmah. Jednom recju, administriranje ovog sajta tek treba da naucim...)

OS je Ubuntu 18.04.1, Web server je nginx* (valjda!)... To je sve sto znam da kazem. Treba rucno refreshovati sajt, da se izmene vide sa weba. Sta treba uraditi?

* Ne znam koja verzija, a to, nadam se, nije ni bitno. Ne mogu to da vidim, jer je za veceras moj nalog stavljen na raspolaganje nekom drugom. Ja treba da saznam sta taj neko treba da uradi (i kako), te da prosledim informaciju...

P.S. Ako sam postavio pitanje na pogresnom forumu, i moderator to premesta, bilo bi lepo da mi posalje PM

Member
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        319
      3. Moja mašina
        • CPU: I7-6700HQ
        • RAM: 8GB DDR4 2400MHz
        • VGA: GTX 960M 4GB DDR5
        • HDD: Intel 600p Series M.2 NVME
        • LAP: Lenovo Y700
      4. https://linuxize.com/post/start-stop-restart-nginx/

Nisam u linux svetu, ali mi ovo deluje dovoljno jasno objasnjeno

Ps. Rekao bih da je tema vise za programiranje, al prebacice neko ako misli da treba

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        277
        Citat Citiram korisnika: shomispc Pogledaj poruku
        https://linuxize.com/post/start-stop-restart-nginx/

Nisam u linux svetu, ali mi ovo deluje dovoljno jasno objasnjeno
        Nisam ni ja, ali izgleda da cu morati da budem...
        Ovo sto si postovao bio sam duzan da nadjem sam, ali nisam znao KAKO da trazim. Probao sam par searcheva na Guglu i nisam dobio nista, pa sam seo i napisao post...

Funkcionalnost ovih saveta ne mogu sad da proverim, ali prosledio sam. Hvala ti!

Member
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        339
      7. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3400G
        • MoBo: MSI B450m Mortar
        • RAM: 2 x 8192 MB Geil DDR4 3200MHz
        • VGA: AMD Vega 11
        • MON: Dell U2310H
        • HDD: Samsung 850Evo 256Gb, WD 1TB
        • OPT: LG BluRay reader, DVD writer
        • Case: Cooler Master Centurion 530, Cooler Master 500W
        • SND: Realtec, Altec Lansing PT6021
        • LAP: Lenovo T480s
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Natural 4000, Logitech MX1100
      8. Ako je taj fajl mogao da se prikazuje ranije, kao na primer .html, onda bi običan refresh stranice u browseru prikazao tu izmenu, ne bi trebalo da je potreban restart nginx daemon-a.

Da li je fajl upload-ovan na ispravnu lokaciju na serveru (putanju koja je definisana u nginx config-u kao root)?

Member
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        277
        Citat Citiram korisnika: Pera Pogledaj poruku
        Da li je fajl upload-ovan na ispravnu lokaciju na serveru (putanju koja je definisana u nginx config-u kao root)?
        Jeste

Citat Citiram korisnika: Pera Pogledaj poruku
        Ako je taj fajl mogao da se prikazuje ranije, kao na primer .html, onda bi običan refresh stranice u browseru prikazao tu izmenu, ne bi trebalo da je potreban restart nginx daemon-a.
        Ne. Postoji nekakvo kesiranje, valjda iz savremenih bezbednosnih razloga. Refresh u tvom browseru ne vredi nista, jer ti od servera dobijas verziju iz kesa. Moras da docekas redovni refresh servera, ili da ti to uradis rukom...

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •