Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Odlučiću bukvalno ujutru. :D

Ma na KP, odavno sam legalno prestao da kupujem.
 
Ja i dalje trazim 6 ili 7 beli 4/64, bukvalno ih nema nigde. :D

Videh na KP Realme 6 4/64 Blue, nov, 160 eura. Bolesno dobra cena.
 
Zar nema u G radnji beli ??
 
Narucih Realme 7 Pro 8/128 na kraju. 260e.

Najvise zbog kamere... Na skoro svakoj recenziji je kamera na Realme 7 ocenjena najvise kao skromna do solidna, pa rekoh nije vredno 90Hz da menjam za losiju kameru od Mi Note 10 lite.

Sutra stize pa pisem utiske.
 
Narucih Realme 7 Pro 8/128 na kraju. 260e.

Najvise zbog kamere... Na skoro svakoj recenziji je kamera na Realme 7 ocenjena najvise kao skromna do solidna, pa rekoh nije vredno 90Hz da menjam za losiju kameru od Mi Note 10 lite.

Sutra stize pa pisem utiske.

odlična cena. piši sve detaljno, jer ja sam a71 prosledio svojoj lepšoj polovini, pa sad tražim za sebe zamenu za fenomenalni poco f1. video sam da samsung ipak nije za mene :)

i da, otvori novu temu, da ne zbunjujemo ljude.
 
Poslednja izmena:
Najbolje i jedno i drugo :)
Nadajmo se da ce stici global varijanta Realme X7 Pro, pada imamo i amoled i high refresh rate u nekom midrange fonu.
Vidjen je internacionalni sertifikat, stize global X7 Pro, samo je pitanje vremena.

Za cenu se prica da ce biti oko 300 eura. Videcemo..
 
ja bi recimo više voleo da su i na r7 pro ostavili kvalitetan lcd sa visokim osveženjem i figerprint senzorom sa strane, smučili su mi se midrange senzori ispod ekrana na amoledima.
 
Stigao mi Realme 7 Pro jutros pa da podelim neke prvobitne utiske, prvenstveno u odnosu na Mi Note 10 Lite koji je kao prethodnik otišao majci.

Prvo u poredjenju sa Mi Note 10 Lite, telefon mi izgleda "obično", u smislu da je Mi Note 10 Lite ipak neprevaziđen midrejndžer po premijum izradi i dizajnu, i mislim da je ta estetika jedina prava, doduše vizelna prednost koju Mi Note 10 Lite ima.
Međutim, ova mat plastika na Realme 7 Pro je pravi izbor. Ne pamtim kada sam poslednji put držao u ruci telefon od matirane plastike, mislim da je bila neka Lumia davno davno, i dobar je to stari osećaj i nudi baš dobar hvat. I mislim da komotno može da se koristi bez maske pošto mi ne deluje da ova leđa mogu lako da pokupe neke spontane ogrebotine. I lagan je dosta, naročito meni nakon Mi Note 10 Lite koji je ionako teži plus je imao Nillkin masku i staklo.

Dakle izrada nije ništa spektakularno ali dobar je izbor materijala, praktičan pre svega a vizelno dosta svedeno uz minimalne presijavajuće efekte. Videću uopšte hoću li stavljati masku, sviđa mi se ova blaga tekstura leđa i stvarno je lako uhvatiti telefon i sigurno ga držati u ruci.
Sviđa mi se punch hole sa strane više u odnosu na punch hole na Mi Note 10 Lite , ali mi se ne sviđa nešto poveći donji okvir.

Što se tiče ekrana, ne vidim neke razlike u odnosu na Mi Note 10 Lite, rekao bih da su tu negde, mada nemam neko oko za te pikantne razlike. Možda su mu boje malo toplije, odnosno na Mi Note 10 Lite su mi delovale hladnije ali ja nikada to ne prilagođavam inače, uvek ostavim kako jeste. I srećan sam što je GG3 zaštita ovde, jer su mi se telefoni sa GG5 uvek eskpresno ničim izazvani grebali. Još ima fabričku foliju, ali mislim da neću stavljati ništa preko kada se odlepi jer su mi neki stariji telefoni sa GG3 stvarno bili dugo čisti i bez mikro ogrebotina.

FP senzor radi jednako brzo i pouzdano kao i na Mi Note 10 Lite, lepo je pozicioniran. Malo je niže nego na Mi Note 10 Lite kojem je baš savršeno pozicioniran, ali nije prenisko svakako, to je bitno.

Kamere jedva da sam probao, ali ono što odmah mogu reći jeste da ima mnogooo bolju prednju kameru u odnosu na Mi Note 10 Lite, za koju smatram da je najveća njegova slabost. Dakle selfie kamera hvata mnogo više detalja, bolji kontrast i nema problem sa kvalitetom ako se zavučem u deo stana dalji od prozora, jer je Mi Note 10 Lite baš bio izazov da isporuči iole solidnu fotku bez direktne i dobre svetlosti.
I na keca sam primetio da je zvuk bolji u odnosu na Mi Note 10 Lite. Nije mi bio pretrano tih ali ovde je za taman dovoljno jači da se primeti, a i oseti se doprinos zvučnika slušalice u stereo zvuku.

Što se tiče rada, podjednako fluidno kao i Mi Note 10 Lite, mislim svakako da su 730G i 720G tu negde, a ovih 8GB RAM-a mislim da baš ništa ne znače niti će u odnosu na 6GB koje sam imao.

I još jedan, možda i najveći utisak - ovo 65W punjenje. Meni nikada nije značilo posebno koliko koji telefon brzo može da se napuni, ali ovo je wow... Znači stavio sam ga na 40% da se pripuni, dok sam otišao do kuhinje da napravim sendvič on već preko 70% i uopšte nema onog grejanja kao što bi mi se uvek ugrejao Mi Note 10 Lite na 30W, samo je punjač malo topliji. Baš se vidi prednost ove tehnologije koju koristi Oppo u odnosu na Qucik Charge, odnosno što smeštaju svu tu termoregulaciju u punjač umesto u telefon.
I prosto mi je neverovatno da ovakav punjač i komad tehnologije možeš da dobiješ za ove pare, još kad se setiš da recimo jedan iPhone od 1000e niti ima takav punjač (niti više bilo kakav, lol) niti takvu mogućnost uopšte.
Znači ovaj telefon ne ostavljaš preko noći da ti se dopuni, nego ti se dopuni ujutru dok opereš zube fazon.
A što se tiče autonomije, ostaje da vidimo, mada cenim da su tu negde, sporo se troše procenti tako da ne očekujem nikakve probleme..

U prinicpu zadovoljan sam promenom, najviše možda zbog Realme UI, nekako sam se zasitio MIUI-jem, ovaj mi više leži jer sam inače najviše voleo Android One na Nokijama, i baš je onako klot iskustvo, ima sveg par Realme aplikacija, minimalan bloat, i ima par korisnih opcija za prilagođavanje interfejsa, za sada mi je brzi meni sa strane favorit.
Jedino je kategorizacija podešavanja ništa bolja od MIUI, znači podjednaki haos, sve nekako nabacano, pa moraš da kopaš da vidiš gde je šta i šta sve postoji uopšte.
Sve u svemu, prelaz na telefon i mislim u perspektivi i prelaz na novi brend, ako ovako nastave naravno. Mada opet kažem, stvarno ne bih mogao da kažem da bilo šta mogu da zamerim Mi Note 10 Lite (sem selfie kamere) i da je promena uslovljena, prosto promena radi promene najviše, ali rekao bih da Realme ima taj neki svoj lični pečat svakako.
 
sa srećom da te dobro služi. mislim da je generalno bolji fon od mi note 10 lite.
 
Pa jeste u suštini, Mi Note 10 Lite je lepota od telefona pre svega, i na stranu što je inače dobar to mi je najjači adut u odnosu na ostale... Ja sam ga koristio bez bilo čega baš da bih uživao u tome nekih mesec dana dok nije pokupio prve ogrebotine a i uvek mi je bio mali stres za izvaditi ga iz džepa recimo.

Ovaj je lakši kome znači, mada mi ni 10 Lite nije bio preterano težak, ima i težih, Realme ima bolju tu selfie kameru na kojoj je Xiaomi evidentno najviše štedeo i koristi onu sa Redmi Note telefona, ima to 65W punjenje koje je opet jedan ekstra kvalitet, zvuk jeste bolji...

Nije preterano bolji da bih rekao sada striktno da je bolji telefon, ali svakako ima tih nekih prednosti više u odnosu na Mi Note 10 Lite nego što je obrnuto.

Jedino ostaje Realme UI vs. MIUI, pa kako kome... Ja kada sam prvi put imao više kontakta sa Realme UI sa njenom telefonu prosto mi se više svideo odmah.
 
Dobar izbor, neka te dugo sluzi. Instaliraj gcam obavezno.

Btw, zaboravih, nasao s gcam koji radi na Realme 6, ali krnje. Pola funkcija ne radi i UI prilicno laguje, ali svakako pravi bolje fotografije od default aplikacije, pa ako nekom zatreba neka se javi.

Inace, svi dobavljaci "ispod ruke" tvrde da u Srbiji nikada nije bilo bele sestice ili sedmice 4/64 i da je nece ni biti. Nemam ideju gde da je nadjem povoljnije. :)
 
Dok sam se ja premišljao, zena mi kupi za rodjendan i zavrsi moju visemesecnu potragu za telefonom.
 
Nije mogla da te slusa vise. :D
 
Otprilike tako :)
Plava je boja, nije glomazan, cak ni sa maskom koja dolazi uz njega. Probao sam punjenje, od 1 do 100% - 36 minuta.
Kryo, jel ti stiglo neko azuriranje, meni ne, izabrao sam region Srbija?
Kako najlakse prebaciti podatke, vidim da ima app Phone Clone, za prebacivanje podataka sa starog na novi telefon, ali se ne snalazim nesto?
Dialler i sms app su cini mi se Googleovi, na Xiaomi su njegove, pa je bilo i snimanje razgovora. Nadam se da cu biti zadovoljan kao i sa Xiaomijem, koji ide u zasluženu penziju posle vise od 4 i po godine(Redmi note 3, Mediatek procesor) :)
 
Nisam imao do sada ažuriranja, isto sam stavio našu regiju.

Inače, autonomijom sam zadovoljan, ne primetim razliku u odnosu na Mi Note 10 Lite... Gcam još nisam instalirao ali ono što jesam primetio jeste da ima bolje fotke noću uz night mode nego što je imao Mi Note 10 Lite.
Jedino slabiji fokus ima u odnosu na Mi Note 10 Lite, što je logično jer Mi Note 10 Lite ima laserski auto fokus.
Ove dnevne mi deluju da su iste po kvalitetu. A ove pomoćne kamere gotovo da ne koristim.

Sve u svemu zadovoljan telefonom, mislim da je best buy opcija trenutno tu oko 250e.
 
Posle Poca da najbolja opcija, mada tik iznad 200e je po oglasima i Moto One Fusion +, isto odlican fon o kome se ne prica mnogo.
 
Kryo@
Gde si uzeo na KP, od kog prodavca ?
 
Ne razumem zasto je toliika razlika izmedju 7 i 7 pro?
Razumem da treba da bude razlika zbog poznatih nam stvari ali duplo - to mi nije jasno.
 
Realme 7 Pro po zvaničnoj ceni je preskup, realno, a razlika u zvaničnim cenama između 7 i 7 Pro je baš prevelika.

A ovako na oglasima je razlika između dva telefona 35e, što je ok u prinicpu. Mislim računajte da na tu razliku u zvaničnim cenama ima solidan procenat dadžbina.

Što se mene tiče 260e je korektna cena za 7 Pro, rekoh za mene je best buy, možda izuzev X3, mada ja taj telefon ni ne računam kao telefon već kao fablet, a i realno 7 Pro ima više praktičnih prednosti kao što su amoled, bolja prednja kamera, forma telefona prosto rečeno, neverovatno punjenje, nego što X3 ima marginalno bolji procesor i 120Hz na LCD ekranu.
 
Da li ti se javlja bug na 7 pro kao sto vidim na nekim yt snimcima da mu treba nekoliko sekundi da krene sa otvaranjem neke aplikacije, na primer Google Play Store-a..?
 
Na sestici da.
 
Do softvera je očigledno, meni se desava jako često.
 
Izvinjavam se u pitanju je bio 7i a ne obicna sedmica.

Ja ne znam da je 7i ikako dostupan kod nas...

Osim ako ne mislis na generalnu razliku u ceni. Koliko sam video taj 7i je jedan od, ako ne i najbolji telefon od te najjeftinije pocetne kategorije.
 
Lapsus - 6i
Stavili ih jedan pored drugog pa su me skroz polupali ☺
 
Aha...

Pa opet kazem, kada gledas te zvanicne cene razlike su nerealne bas, svakako da nije dupla razlika u ceni jednako duplo bolji telefon.

Ni taj 6i ne bi trebalo da je los telefon za bazicnog pa do prosecnog korisnika. Pre su ti telefoni u tom rangu bas bili ono za bazicnu upotrebu da kazes, ali sada su i oni podignuti na taj nivo da prilicno glatko sluze za sve.
 
I @Kryo sta ti se vise svidja, amoled na tvom ili 90Hz kod devojke? :)
 
8gb rama, trebalo bi da drzi apps u pozadini veoma dugo.
Jedino ako nema neki huawei like ram management, koji ubija procese u pozadini, pa se onda hvale "baterijom"


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno