Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Ima u GiGa običan Realme 7 (svih boja i modela) ima i pro 7..
Cene ok, rekao bih da se poštuju preporučene.
 
Bedak super deluje Realme 7 pro samo što nije 90Hz [emoji849]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ili prodaju verziju za Azijsko trziste ili su totalno omasili specifikacije. [emoji2357]
 
Ma omasili... Nikada ne bi mogao telefon bez pecata evropske sertifikacije da zavrsi u zvanicnoj prodaji. :D
 
Zato sam i stavio facepalm. :D
 
Udji preko moba [emoji23]

Inace, danas je drugar koji ima Note 9s uzeo moj Realme 6, stavio jedan do drugog i poceo da skroluje... Smorio se ziv sto je uzeo Note 9s, kaze morace da menja telefon sada kada je video 90hz. :D
 
Poslednja izmena:
Stvarno je tako, i svi kažu, veći refresh rate nije neophodan sve dok ga ne probaš i ne navikneš se na njega... Tako i ja kad uzmem malo od devojke njen Realme 6, budem u fazonu da je telefon brži od mog prsta.
A onda kada se vratim na moj, nakratko imam dojam kao da je prosto telefon sporiji.
 
Bukvalno je imao dojam kao da mu telefon koci, secka, laguje... Meni, recimo, to nije bilo toliko primetno kada sam presao sa jednog osvezenja na drugo, ali kada se uporedo testira razlika se i te kako primecuje, prosto sam bio zapanjen koliko.
 
što se tiče tog osveženja, večita dilema (kako na forumu tako i kod recenzija) jeli bolje ips sa osveženjem ili (super)amoled sa 60hz :)
 
Hmm, ja vise naginjem ka oledu, ali moram da priznam da je izmedju 60 i 90 Hz bas osetna razlika.
 
Najbolje i jedno i drugo :)
Nadajmo se da ce stici global varijanta Realme X7 Pro, pada imamo i amoled i high refresh rate u nekom midrange fonu.
 
Ako dodje, mislim da ce cena biti 400+ eura.
 
veliki im je propust što u obe serije (i 6 i 7) ne stavljaju led notifikacijsku diodu.
 
što se tiče tog osveženja, večita dilema (kako na forumu tako i kod recenzija) jeli bolje ips sa osveženjem ili (super)amoled sa 60hz :)

Realme bas rece da je njihovo istrazivanje pokazalo da je bolje imati 60Hz amoled nego 90Hz LCD, stoga je i pala odluka za 60Hz amoled na Realme 7 Pro.

Mislim da su dobro razmotrili jer bukvalno jedva da ima telefona sa vecim osvezenjem u budzetskom rangu, kao i ljudi koji su ih probali, pa je vecini primamljiviji amoled ekran u startu.
Sa druge strane oni koji recimo imaju Realme 6 ili Realme 6 Pro, ne verujem da bi se tako lako odrekli 90Hz zarad amoleda.

Ja sada kada gledam svoj Mi Note 10 Lite i curin Realme 6, mislim da ne bih imao problema da se odreknem amoleda u korist navike da mi telefon bude fluidniji.
 
E, to jeste, mada ima opcija za double tap pa nije tesko proveriti dal je nesto stiglo bez dizanja telefona, ali svakako mora da se pipne. :)
 
ja ne mogu dati sud jer nikada u ruci nisam držao fon sa osveženjem većim od 60hz.

evo sad koristim a71 koji ima superamoled u rangu samsung flagship uređaja, pa nije sad da sam nešto ono zapanjen posle poco f1 (koji je opet imao odličan ips).
 
Da li je neko uzeo Realme 7/7 pro ?
 
I ja bih voleo da znam... Buduci da je majci njena Nokia riknula dajem joj svoj Mi Note 10 Lite a ja pazarim definitivno Realme 7 ili Pro, nisam cisto sa sobom koji.

Svidja mi se kod devojke 90Hz na njenom Realme 6 i definitivno ne bih imao problem da se vratim sa amoleda na lcd, medjutim najvise me kopka kamera, glavna, koliko se razlikuje glavna na 7 Pro i 7... Nikako da na netu za sigurno proverim da li je na 7 ovo 48MP Sony ili Samsung.

7 Pro mi je nekako kao "sigurica" a onda opet razmisljam da li bih se kajao svaki put kad uzmem curin 6 pa vidim koliko je lepo imati 90Hz.
 
Ne verujem da su na 7 Pro spektakularno bolje fotografije. Samo se nadam da su malo ispeglali softver i algoritme jer su im na 6 underexposed fotke sa glavnog senzora.
 
Video sam da je GSMA imala neke primedbe na fotke glavnog senzora na Realme 7, manje nego na 7 Pro, koje su generalno pohvalili.

Ne znam, videću još, jedina žal bi mi bilo odsustvo 90Hz jer mi se baš dopada na Realme 6, mnogo više nego amoled vs lcd.
 
Uzmes poco x3 i ne razmisljas. 120hz ekran+kazes da ti ips nije problem+bolja kamera od realme 7 pro.
 
Ne razmatram ga uopšte jer mi je prevelik i pretežak + Realme UI mi se mnogo više dopada.
 
I ja bih pre uzeo R7 nego Poco X3.. Lepši, bolji, manji i tanji taman koliko treba.
Pro 7 je odlična kupovina ali je skuplji, tako daa...
 
Koliko sam ispratio r7 ove godine dolazi na različita tržišta sa kamerom od 48 i 64mp. Ne znam koliko je kod nas, ali sa r6 se makar znalo šta kupuješ.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
O tome se i najvise radi, Realme 7 Pro ima 64MP SONY IMX 682 kameru, a 7 za globalno trziste pa tako i ovaj dostupan kod nas ima 48MP za koju ne znam da li je isti onaj Samsung senzor kao na Redmi Note 9S recimo (Samsung GM2) ili je SONY IMX586 koji je ipak bolji nesto. Samo je techradar pisao da je SONY.

Ne igra mi cena ulogu, nije mi ni 260e mnogo za Realme 7 Pro, samo se najvise dvouimim oko 90Hz na Realme 7 vs. kamere na 7 Pro.
 
O tome se i najvise radi, Realme 7 Pro ima 64MP SONY IMX 682 kameru, a 7 za globalno trziste pa tako i ovaj dostupan kod nas ima 48MP za koju ne znam da li je isti onaj Samsung senzor kao na Redmi Note 9S recimo (Samsung GM2) ili je SONY IMX586 koji je ipak bolji nesto. Samo je techradar pisao da je SONY.

Ne igra mi cena ulogu, nije mi ni 260e mnogo za Realme 7 Pro, samo se najvise dvouimim oko 90Hz na Realme 7 vs. kamere na 7 Pro.
Ja sam se dvoumio kao i ti. Planirao da čekam neku dobru ponudu za s20 5g, ali iznenada sam ostao bez telefona i morao nešto brzo da odlučim. Meni je na realmi telefonima smetao taj plastični ram. Odlučio sam se za mi note 10 Lite . Da li sam se prevario ne znam, ali za sada sam zadovoljan. Realmi je realno u prednosti što se tiče skina ko voli bliže čistom androidu. Izrada je na note 10 Lite bolja. Opet minus zakrivljeni ekran i tako. Nema idealno [emoji16]

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Pa ja imam sad Mi Note 10 Lite i prosleđujem ga majci samo iz razloga što sam se nekako zasitio MIUI-a i valjda svrbi promena. Ne smatram nijedan od ova dva boljim od njega nego samo drugačijim, ovako u teoriji.
U praksi kod devojke na Realme 6 mi se sviđa najviše Realme UI i 90Hz, pa me zato vuče ka Realme 7, mada ne bih da dobijem slabiju kameru jer je ovaj IMX 686 na Mi Note 10 Lite stvarno za moje potrebe dobra kamera.

Videću, sutra poručujem pa ću odlučiti u poslednjem momentu, pa ću ispisati utisak da li o Realme 7 ili 7 Pro kroz koji dan.
 
Šta si odlučio da uzmeš R7 ili 7 PRO ?
Uzimaš legalno ili na KP ?
 
Nazad
Vrh Dno