Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Pojavio se Realme 7 Pro od 8GB RAM-a na KP za 260e. Odlicna cena.
 
Nije lose ali generalno ko uspe da nadje Mi 9T, nijedan telefon, osim poco x3, ne moze u toj klasi do i oko 250e da mu pridje.
 
Bogami telefon je ispod 6.5, mnogooo laksi, AMOLED ekran, 65W brzo punjenje, rekao bih dovoljno razloga da se izabere pre X3 ako je nekome bitno.
 
Odlična cena, samo da je jos i telefon odličan...
Sad se dvoumim između njega i Poca X3. Nisam imao prilike da ga probam uživo(nisam ni Poco X3), da jesam lako bih resio koji da uzmem...

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Stvarno i vise nego solidna ponuda.
 
Odlična cena, samo da je jos i telefon odličan...
Sad se dvoumim između njega i Poca X3. Nisam imao prilike da ga probam uživo(nisam ni Poco X3), da jesam lako bih resio koji da uzmem...

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

Ja bih na tvom mestu bez dileme izabrao Realme. Razlika u ceni je minimalna, moje misljenje je da je 60Hz AMOLED bolji izbor od LCD-a sa vecim osvezavanjem, GSMA pise da je telefon jedan od ugodnijih za koriscenje, ista glavna kamera, razlika u SoC-u je marginalna skoro, najbrze punjenje u rangu, odlicna autonomija sudeci po GSMA testu, stereo zvucnici, meni licno ovaj skoro klot Android na Realme bolji od MIUI...

X3 sem tih 120Hz ne nudi bas nista kao prednost, cak i to dolazi uz kompromis LCD ekrana, a Realme ima par ociglednih i prakticnih prednosti u odnosu na njega.
 
Da se razumemo, nije bas da je klot android. Izgleda kao vanilla, ali ima podosta sitnih podesavanja.

Ja moj Realme 6 juce po prvi put napunio do 100% da testiram SoT.

So far so good. Uzmite u obzir da je vecina vremena provedenog u kuci.
8c45dba9da46e6c01394a152e8b4ad0c.jpg
 
@Kryo, nikad odluku da neki telefon kupim ne donosim na osnovu mišljenja raznih YT-era. Jedino Peci verujem, a za ostale smatram da su manje vise podložni uticaju zelenih novčanica u iznošenju "svog" utiska/mišljenja o nekom telefonu.
Najviše mi znače utisci ljudi sa foruma koji su koristili telefon/telefone (naravno i tu ima raznoraznih mišljenja, navika i ukusa).
Najbolje mišljenje daju oni koji su koristili oba(u ovom slucaju) telefona. Mada, kao sto svi mi ovde koji često menjamo telefone znamo, da su danas vecina telefona kopije jedni drugih(ovo vazi za isti cenovni rang).


Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ma kakav jutjub, gledajte rivjue na gsmarena i notebookcheck.
 
Pa to i kažem, samo Pecinu YT recenziju gledam, ostale nikad.
A sto se tiče rivjua, na njima samo pročitam specifikacije i nista drugo. Utisci njihovi me apsolutno ne interesuju...samo suve činjenice/specifikacije.


Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Nije sve u specifikacijama, veruj mi. Trebalo bi malo dublje da se udje u tematiku.
 
Naravno da nije. U toj tematici sam preko 20 godina i veruj mi vrlo dobro znam da odvojim žito od kukolja i kako koji telefon radi(skoro sve modele sam koristio)
Meni moj utisak kada telefon uzmem u ruku i probam sat, dva presudan, i nikakve suve specifikacije niti YT-ri ne mogu zameniti.


Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Naravno sve kapiram i u pravu si, taj lični utisak je najbolje merilo.

Zato rekoh iz svog ugla, meni se X3 ne sviđa samo zbog gabarita jer mi u tom maniru nije svideo ni Redmi Note 9S od kojeg sam baš zbog toga odustao. A kao vlasniku Xiaomi telefona Realme UI mi se mnogo više svideo na Realme 6 moje devojke, opet iz ugla korisnika kojem je Android One bio najbolji, a ovaj je sličan samo obogaćen nekim korisnim stvarčicama.
A s obzirom da sada koristim Mi Note 10 Lite koji ima amoled ekran, nakon korišćenja RN8 Pro, prosto je primetna razlika u odnosu na LCD i možda glavna prednost, osim ako ti nije stalo do 120Hz.

Prosto mi Realme 7 Pro deluje bolje "upakovan", a cena me je iznenadila jer sam očekivao min 280e da će da košta, a sada bih ga bez dileme uzeo i pre Mi Note 10 Lite, pre svega zbog Realme UI i bolje selfie kamere ahaha koja je na GSMA dobila baš pozitivan utisak, jer ova na Mi Note 10 Lite je meni u 8/10 slučajeva baš baš slaba.
 
Ako neko zna gde ima Realme 6 beli da se uzme, sem kod provajdera, neka javi. Moze i polovan u garanciji. Pitah sve sa KP, niko nema beli, ni 6 ni 6s.
 
I da se pohvalim SoT-om, odlicno drzi baterija. Kontam da 7 tek drzi, s obzirom da je hardver maltene isti, i cipset i ekran.

9e31ccb982d10d88a9132b9629769d74.jpg
 
Top
 
Pošto nema otvorene teme, rekoh da proverim ako je neko upućen:

Realme 7 Pro koji dolazi iz EU (kaže čovek iz Nemačke) - ima ili nema NFC?

Odnosno, da li su svi Realme 7 Pro modeli iz EU sa NFC podrškom?
 
Svi namenjeni EU trzistu imaju NFC, nebitno iz koje su zemlje.
 
Ima, od letos je srpski jezik u potpunosti podržan.
 
čitam gsmarena recenziju, realme 7 global downgrade u odnosu na realme 6 global. jedino baterija bolja (tj. veća).

to nije trebalo brandu koji se tek probija u evropi.
 
Downgrade je jedino glavni senzor, upgrade je osvetljenje ekrana na auto, ostalo je manje-vise isto. Za nijansu bolji cipset i audio.
 
Osvežena verzija što bi se reklo.

Mada je i dalje misterija oko kamere malo... Realme 6 ima 64MP Samsung GW1, 6S je dobio downgrade na 48MP Samsung GM2, Realme 7 u Aziji ima 64MP Sony IMX682, a za ovu evropsku sedmicu je samo techradar napisao da je u pitanju 48MP Sony IMX586, koja u principu bolja nego da je Samsungova 48MP kao na 6S.
 
Broj megapiksela ne znaci nuzno i bolja kamera. Ja, iskreno, nisam gledao koji je sensor u 7, ako je Sony okej je izbor. Mogli bi samo malo da ispeglaju softver, jer su slike malo underexposed.

Btw, i dalje trazim 6 ili 7 beli, pa ako nego zna gde ima.. :)
 
nema misterije oko kamere, azijska verzija r7 ima 64mp kameru, evropska (global) verzija 48mp kameru.

i sekundarni mikrofon su skinuli sa sedmice, kao i ip53 certifikat. tako da nije baš "samo kamera" ili da je nešto "osveženo".

i dalje 6pro i 7pro su jedine opcije koje mogu parirati poco x3 nfc.
 
Poslednja izmena:
Da, ali nije svejedno da li je ta kamera Sony ili Samsung, neovisno o pikselima.

Licno ne bih smatrao da je downgrade u odnosu na 64MP GW1 kameru koju ima Realme 6, ako je ova od 48MP na Realme 7 Sony IMX583.

Btw, devojka ima Realme 6, ni on nema sekundarni mikrofon.
 
Da, ali nije svejedno da li je ta kamera Sony ili Samsung, neovisno o pikselima.

Licno ne bih smatrao da je downgrade u odnosu na 64MP GW1 kameru koju ima Realme 6, ako je ova od 48MP na Realme 7 Sony IMX583.

Btw, devojka ima Realme 6, ni on nema sekundarni mikrofon.

Šta kaže devojka ima li na telefonu srpski jezik ?
Negde sam pročitao da Realme 6 pro nema podržan srpski jezik.
 
Ima srpski.
 
Ima, nije ga bilo kada smo ga prvi put upalili, onda ga azurirali i bilo je... U julu je cini mi se Realme bas srpski ubacio posebno kroz OTA.
 
@kapetan_Miki rec je svakako bila o osvezenoj sestici.
 
Nazad
Vrh Dno