Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

I meni baš odgovara interfejs, toliko da bih rado menjao svoj Mi Note 10 Lite za neki Realme. :D

Baš sam gledao kako izgleda Realme UI 2.0 i još je dorađeniji. Baš ću videti kada se pojavi Realme 7 i 7 Pro, kakvi budu s cenama, pa da ovaj svoj možda prodam i zarotiram za neki od ta dva...

Tako sam i ja nesto mislio da odradim sa mojim Mi 9T. Samo sto cu ja verovatno ici na Realme 7.
 
Dugo sam razmisljao izmedju Redmi Note 9 Pro i Realme 6 ili 7, sada i definitivno presakao. U subotu uzimam Realme 6 posto sedmice jos uvek nema, javljam utiske. :)
Jedina stvar koja me brine je pregled sadrzaja ekrana na jakom suncu, vidim da se svi zale... Je l' istina da se bas slabo vidi na suncu?

Poco X3 mi deluje kao jos zanimljiviji izbor, ali ipak naginjem ka vanila androidu.
 
Poslednja izmena:
Sedmice su danas tek najavljenje za evropsku premijeru, pretpostavljaju početkom oktobra, tako da Realme 7 i 7 Pro sigurno neće pre novembra il čak možda polovine novembra na oglase.

Što se tiče ekrana, teško da mogu da kažem kako se vidi sada na suncu, pošto ga je devojka uzela pre neki dan tek a jako sunce je nestalo. :D

Ali ono što mogu da kažem u poređenju sa recimo lcd panelom na Redmi Note 9S kod drugara jeste da je ovaj na Realme 6 mnogo bolji. Nema apsolutno nikakvog screen bleeda sa strane. čak se i oko selfie rupice jedva jedva vidi senka tek pod posebnim uglom, što je na 9S dosta izraženije.

A što se tiće osvetljenosti, ovaj Realme ima deklarisanih 480 nita dok su LCD paneli na Redmi telefonima 450, ako ti je neki reper nominalna maksimalna osvetljenost.
 
480 nita ce imati kada mu je osvetljenje na auto a dok je na rucnom podesavanju onda ima manje. Mislim da sam kod Pece gledao u objavi.

Ja sam danas sa prijateljem koji je tu bio na par dana iz Nemacke pricao pa cu vidim da mi uzme tamo Realme 7 ako ga nadje po povoljnoj ceni ili cu cekam Black Friday ali to mi je vec jako daleko da cekam posto je zakazan za 27 Novembar.

No da se on prvo vrati tamo pa ce mi malo prvo proveri cene pa ce lako da kupi telefon, e sada ce vidim da mi salje DHL-om ili da cekam da vidim kada ce se vraca.
 
Realme 6 na auto jedva da prelazi 450 nita, i to samo po sredini ekrana. Na gornjem i donjem kraju je oko 400. Note 9S na auto prelazi 600 nita, lepo i uniformno svuda po ekranu.
 
Poslednja izmena:
Realme jako brzo napreduje kao brand. Moj prvi fon koji sam uzeo od njih je bio Realme 3 Pro, krajem 2019. Uzeo sam 3 telefona tada - Realme 3 Pro, Realme 5 i Redmi Note 8T. Po ceni su svi bili tu negde, +/- 10eu. Od ta tri Realme 3 Pro mi je bio najbolji. Njega sam dao najstarijem klincu. Koliko sam gledao na netu on je bio konkurent Redmi Note 7/7 Pro. Po ceni je bio u rangu RN7 a po performansama u rangu RN7P.

Znači, telefon kida. Ekran dovoljno veliki a fon dovoljno kompaktan. Kamera manje mpixela nego 8T, a radi bolje slike. Kad sam pre mesec dana menjao svima telefone (žena, 3 klinca) najstariji je jedini odbio da mu promenim telefon. Toliko je zadovoljan njime. Pošto sam 2 uzimao u Vipu, uzeo sam RN9P jer su u Vipu imali samo Realme 6s. Da su imali makar i običan Realme 6, uzeo bih njega. Tada je još imao ColorOS, kao i Realme 5. Realme 5 je dobio Realme UI sa Android 10 updejtom, a R3P nisam proveravao jer je kod najstarijeg klinca koji je u tinejdžerskim godinama i ne smem ni da priđem fonu da nešto čačnem.

I sa Realme 5 sam bio prezadovoljan. Bateriju na tom telefonu je nemoguće isprazniti. Znatno bolja nego na RN9P recimo, koji sam pak ima fenomenalnu bateriju. Valjda je HD ekran razlog tome i manja potrošnja zbog manje piksela. Glavna kamera mu je lošija nego na R3P. I generalno je veliki telefon.
 
Poslednja izmena:
Jedina razlika izmedju 6 i 6s je u glavnom kamera senzoru, mozda si ipak trebao da razmotris i tu opciju.
 
Realme 6 na auto jedva da prelazi 450 nita, i to samo po sredini ekrana. Na gornjem i donjem kraju je oko 400. Note 9S na auto prelazi 600 nita, lepo i uniformno svuda po ekranu.

Aha, nisam znao...

Rekoh, nemam s čim da uporedim Realme 6 od devojke sem sa 9S od drugara. On je je svoj 9S prvi menjao, tj. zamenili su mu ga jer je baš imao opasan screen bleed, ne samo po strani već i po centru malo, i ovaj drugi takođe ima primetan ali manji.

Nemam baš neko oko za ekran, meni je čak i amoled na mom Mi Note 10 Lite sada ništa posebno drugačiji od lcd ekrana na prethodnom RN8 Pro :D. Dobro, jesu boje malo jače i ta crna, ali bez problema bih mogao da se vratim na LCD ekran.

Ali tih 90Hz ako ništa drugo ostavlja utisak, nazvao neko to optičkom varkom ili nepotrebnim toliko, ipak pravi razliku, fluidnije je.
 
Ja ga uzimam za vikend, pa kako bude.

Btw, Note 10 i 10 Lite su mi jako lepi telefoni.
 
Jesu, verovatno jedan od najlepših midrejndžera u poslednje vreme.

Mada ovo će mi ipak biti prvi i poslednji telefon na zakrivljenim ekranom, nešto ne vidim prednost nikakvu sem tog estetskog momenta, i muke sa staklom, pošto ne možeš da staviš zaštitu a da ne pokrije deo zakrivljenog ekrana. :D

I onda kada je upakovan komplet u zaštitu, bude ti wow lep samo kada ga otpakuješ. Hteo sam da ga koristim onako "golog" ali je prosto nemoguće, u grču si stalno jer nije baš lak za uhvatiti.
 
Imas zakrivljena stakla na Aliju za njega cini mi se. Nisu skupa, mozda bi trebalo da im das sansu. Za prednosti zakrivljenog ekrana se slazem, bukvalno se nista sem estetike ne dobija, ali opet lepo deluje.
 
Evo najavise predstavljanje Realme 7 serije za 7. okrtobar u Evropi.

I jedna promena, Realme 7 u Evropi neće imati 64MP SONY IMX682 kameru, već 48MP, nema detalja koji će senzor da bude.
 
Tacno sam znao da ce da naprave neku glupost. Koliko mi se dopada telefon toliko me polako odbija da predjem na njega. Na kraju necu ga ovde ni kupovati nego cu vidim sa prijateljem u Nemackoj kakvo je stanje ali koliko sam za Realme 6 i Pro mogo da vidim cene su katastrofa, obican 6 je 300 evra a pro je 350 evra u mediamarkt.de sto gubi svaki smisao kupovine.
 
Realme 6 na KP 175 eura, sasvim korektna cena. Mišljenja sam da je za taj novac no brainer.

Sto se garancije tice, nisam siguran, ali mislim da je samo usmena.
 
Devojka je uzela 8/128 za 220e... Mislim da je do 250 stvarno najbolji izbor. A vidim da sa manje memorije mogu i do 200e da se pazare.

Garancija naravno na obecanje godinu dana.
 
Bolji izbor je Poco X3 objektivno za 10e vise. Ok 6/64 je ta varijanta, 6/128 moze msm za do 250e, ali ipak fon bolju bateriju, efikasniji cip uz osetno veci kapacitet baterije, dosta bolja kamera, ima 120hz ali dobro nije neka razlika u odnosu na 90hz kod realme 6.

E sad, ako neko zeli iskustvo koje je dosta blizu stock androidu, tu Realme UI ima svoje adute.
 
Kad kuuhes nesto u Nemackoj jos kad ti neko tamo narucuje recimo ovde trazis: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/200218180_-6-realme.html

Hvala za sajt, ovo nisam znao a iskreno kako i da znam.

Generalno ne zanima me toliko Realme 6 nego 7 kojeg nema kod nas a ima neka poboljsanja na ovaj sto ima kod nas. E sada vise ni ja ne znam sta raditi?

Moram da prespavam pa cu ujutru uz kafu da saberem misli pa da odlucim sta cu da radim.

Jedino sto sam bio napisao da pored Mi 9T uzmem Realme 6 pa da vidim kako se ponasa par dana u realnom radu pa da odlucim koji da zadrzim.
 
Ja u subotu idem za Bg da uzmem Realme 6, pa ako si i Bg-a mozemo da se nadjemo da ti dam mobilni da pogledas, malo cackas, itd idr.
 
Koji je ovlašćen servis za Realme u Srbiji ?
 
Za sada sam zadovoljan.

UI je priblizno vanila. Cini mi se sa nije sve bas tako "utegnuto", ali su ubacili bas interesantna sitna podesavanja. Odlicna je opcija da se notification bar spusti potezom prsta na dole sa bilo kojeg dela ekrana, ne samo sa vrha. Ne volim velike telefone, navikao da koristim jednom rukom, pa mi je ta opcija od velike pomoci.

Sto se ekrana tice, vidi se da mu je max osvetljenje nize nego sto bi zapravo trebalo. Srecom, nece biti prejakog sunca do leta. Sam kvalitet ekrana je okej. 90 herca mi ne predstavlja neku posebnu satisfakciju, iskreno ne vidim neku ogromnu razliku. Kamere su okej, nista spektakularno.

Jedini problem koji sam primetio je da mi u nekom trenutku izgubi komunikaciju sa microSD, tipa slusam muziku sa mSD i u jednom trenutku stane, telefon zabaguje i nece lepo da otvori nijednu aplikaciju. Udjem u storage, nema mSD. Da li je do kartice ili samog citaca ne znam, provericu sa drugom karticom danas.

Ima li mozda neki gcam, a da ne laguje kamera UI?

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
 
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

Probaj ovu ako vec nisi, udji pored u configs pa dole imas xml fajlove za tvoj model telefona pa probaj, ima samo dva pa vidi kako se ponasa kamera.

Bio sam opet do VIP-a posto jedini oni imaju izlozen telefon ali Realme 6s, nije neka razlika ali cisto da vidim ponovo kako telefon lezi u ruci i njegov UI. Jednostavno od onih kablova sto je prikacen nemam dobaj osecaj u ruci a sam UI mi je neobican mozda zato sto zadnjih 7 godina su samo Xiaomi telefoni kod mene pa je MIUI uticaj previse veliki da bih se prilagodio za tako kratko vreme.

Videcu kada prijatelj stigne u Nemacku nazad na posao da mi uzme Realme 7, naravno ako cena bude korerektna pa da uporedo koristim jedno vreme da vidim jel mogu da se priviknem.
 
Nisam probao nijednu, samo sam googlao i video da svima laguje, ali da se isplati jer su procesing mnogo bolji, posebno na selfi kameri.

Meni telefon lepo lezi u ruci, iako sam navikao na telefone do 150mm. Cak i sa maskom koja dolazi uz njega nije preterano glomazan. Sto se UI tice, navikao sam na vanilla. Imao sam Android One telefon pre ovog i bas mi lezi. Subjektivno je... Nema previse kastomizacije kao MIUI ili EMUI, ali ima dovoljno, svakako.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
 
Ako cemo iskreno, nemam ni potrebe da menjam ovaj moj jer je utegnut do kraja. Ali poludeo jarac u glavi pa da menjam nesto pa da menjam nesto. Na kraju mozda i ne odem u tom pravcu na jeftinije nego budem isao u pravcu Mi 10 ili tako nesto.

No moram da malo da zakocim jer pare se lako potrose a tesko se zarade.
 
Ako mislis na Mi 9T, odlican je telefon, me znam zasto bi menjao za Realme 6? Meni je to s konja na magarca. :)
 
Ma ja sam vise za Realme 7 ali kako ga kod nas nema onda mi Realme 6 nije opcija. I nije to menjanje nego eto cista prolazna faza da kazem da sam ga koristio neko vreme.

Znas ono kada svi u gradu pricaju kako je super burek u toj radnji pa ti se odjedared stvori zelja da ga probas i kada probas na kraju svatis da je nekome ok a nekome nije.

Znam ja sta je kod mene, zelja za menjanjem stvari... ne drzi me mesto ni vreme, ne vezujem se za stvari i sve mi brzo dosadi.

Isto tako igrice na racunaru, ako je ne predjem u prvih nedelju dana posle toga mi je smoro i nervira me i obrisem je, naravno ima igara koje me oduseve pa mogu da ih igram duze, isto za posao... jednostavno nisam za dosadne poslove nego da se nesto desava da imas ljude oko sebe koji ti daju energiju i teraju te da radis jos vise.
 
Objavise seriju 7 za Evropu.

Stvarno degradirase kameru na obicnoj 7-ici, ista ona kao na Realme 6s. Neverovatno, dakle Realme 7 ima slabiji senzor od Realme 7 za Indiju, i ima slabiji senzor od Realme 6.
Bezveze.
 
Da ispravim sam sebe, ipak je senzor na Realme 7 48MP SONY IMX586...

Procitao sam juce da je kao na Realme 6S, ipak nije, na 6S je Samsungov.
 
Nazad
Vrh Dno