Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Ja jos nisam video uzeo Realme 6 ili 6 Pro, kad ono stigli i naslednici.

 
Samo sada gledajuci jedan snimak, cini mi se kao da realme 6 ima tanje ivice.

rIEK3C8.png


Levo je realme 6 a desno je novi realme 7.
 
Koliko sam ja shvatio nema preteranih razlika.

Najveća razlika u odnosu na Realme 6 jeste što 7 bazni model ima sa 6GB, umesto Samsungove kamere ima SONY IMX682, ima bateriju od 5k i drugačiju estetiku.

A 7 Pro nema više 90Hz nego 60Hz ekran, ali AMOLED, isto novu kameru, 65W punjenje i neznatno veću bateriju.
 
Koliko sam ja shvatio nema preteranih razlika.

Najveća razlika u odnosu na Realme 6 jeste što 7 bazni model ima sa 6GB, umesto Samsungove kamere ima SONY IMX682, ima bateriju od 5k i drugačiju estetiku.

A 7 Pro nema više 90Hz nego 60Hz ekran, ali AMOLED, isto novu kameru, 65W punjenje i neznatno veću bateriju.

Samo mala ispravka, pro model nema vecu bateriju nego manju.
 
Da, da. Hvala.

Mada ne bi trebalo da bude nedostatak jer umesto 90Hz LCD sada ima 60Hz AMOLED.

Deluju fino telefoni, tacno se vidi da Realme kopira Redmi Note filozofiju, mada meni deluju primamljivije od Redmi Note konkurenata.
 
Ja isto gledam da kupim jedan Realme, e sada gledam sta bi bilo bolje 6 ili 7?

Jeste da imam Mi 9T kod sebe ali on ce da leti, jeste super telefon ali odlucio sam da ga zamenim ne zato sto 9T ne valja nego eto zato sto hocu da probam i ovaj. Da imam para sada kod sebe uzo bih pored 9T i jedan realme pa bih se igrao. Pa koji mi bi se vise svideo tog bi ostavio.
 
Pro model ima i 65w punjenje. Nekima može da znači.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Mislim da je Realme 7 najbolja kupovina, bice sigurno najbolji telefon ispod 250e.

Ono sto se vidi evidentno jeste da je Sony kamera primetno bolja od Samsungove. Druga stvar jeste sto zadrzava 90Hz ekran, osim ako ti nije bas bitno da bude AMOLED, mada koliko vidim nije los taj LCD.

Trece, baterija je dosta veca dakle bolja autonomija a i navode da Realme 7 ima sistem hladjenja karbonskim vlaknima, sta god bilo, ali kontam da dobro dodje MTK procesoru.
Takodje kazu da je Realme 7 prvi telefon koji je dobio tu neku novu sertifikaciju pouzdanosti od TÜV Rheinlanda. Kapiram da je nesto vezano za kontrolu kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
I ja sam gledao Realme (konkretno X50 na KP) ali ne znam kakva je servisna podrška i kakva je situacija sa dodatnom opremom.
Ali ovaj R7 ako se pojavi kod nas biće baš baš zanimljiv za kupovinu.
 
Pojavice se sigurno, nego bas cudno da nema nikoga da podeli iskustva konkretno sa Realme 6/Pro.

Ove Realme telefone bi trebalo da kupuju oni koji kupuju uglavnom Redmi Note telefone, ali izgleda da ih ljudi uglavnom ne razmatraju ili ne znaju uopste za njih. Konkretno, prema meni, koji sam Xiaomi korisnik godinama i koji sam koristio par Note telefona, Realme 6 serija je bolji izbor od trenutne Redmi Note linije.

A svidja mi se ovaj njihov OS, deluje da je dosta baziran na stock Androidu.
 
Misliš da je bolja kupovina R6 nego RN9 PRO ?
 
Amoled imam sada na telefonu i nije nesto bez cega necu moci ako predjem na Realme 6 ili 7, sve zavisi kada prodam moj telefon i kada ce se kod nas pojavi Realme 7?

Sve u svemu ocekivao sam da ce u temi da bude puno vise komentara ali izgleda da su svi samo bili junaci na recima a na kraju pobegli u sigurnu luku Xiaomi.
 
Iskreno mislim da kupovina novog Realme 7 ili 7 Pro se ne dobija nista puno cak po mnogima je ovo downgrade. Gledao sam Realme X7 i X7 Pro ali ni su malo drugacija prica.

Oba modela imaju nove procesor MediaTek Dimensity koji podrzavaju 5G i bas ima dosta razlika izmedju ova dva X7 modela.

Tako da verovatno idem na Realme 6, a mozda ako se ovi novi telefoni pojave kod nas pa ovim Realme 6 i jacoj verziji padne cena budem uzeo Pro.

A mozda na kraju i ne prodam Mi 9T.
 
Iskreno mislim da kupovina novog Realme 7 ili 7 Pro se ne dobija nista puno cak po mnogima je ovo downgrade. Gledao sam Realme X7 i X7 Pro ali ni su malo drugacija prica.

Oba modela imaju nove procesor MediaTek Dimensity koji podrzavaju 5G i bas ima dosta razlika izmedju ova dva X7 modela.

Tako da verovatno idem na Realme 6, a mozda ako se ovi novi telefoni pojave kod nas pa ovim Realme 6 i jacoj verziji padne cena budem uzeo Pro.

A mozda na kraju i ne prodam Mi 9T.

Ako nabaviš neki Realme ti javljaj, piši, pričaj utiske ;-)
 
Misliš da je bolja kupovina R6 nego RN9 PRO ?

Meni licno se ova nova RN serija ne dopada jer je preglomazna i prevelika, ali dobro to je subjektivno. Sem 90Hz ekrana na R6 telefonima razlike su marginalne.

RN 10 je vec najjavljen sa Dimensity 820 tako da je pitanje koliko ce i ov novai R7 biti konkurentni...
 
Pozdrav! Kakva je podrska kod Realme telefona? Zeni planiram da uzmem realme 6, u oktobru za rodjendan, a s obzirom da njoj nije stalo da menja cesto telefon ne bi bilo lose da imaju barem pristojnu podrsku. Oppo f5 koji ima recimo nije se mrdnuo sa androida 7, ali voli taj brend (na Filipinima odakle je je to bas popularnan brend, a u njihovom je vlasnistvu Realme pa me je malo strah za azuriranja) . Vidim da joj se petica kod rodjaka svidela, pa verujem da bi joj sestica super legla. Hvala!
 
Ja sam bas iz tog razloga i odustao od kupovine i prodavanja svog telefona, jer ne znam kakava je podrska. Za sada deluje da rade na tome i da stizu nadogradnje e sada je samo pitanje koliko ce to dugo trajati?

Ono sto mozes jos da gledas je Realme 7 i Realme X7 to su telefoni koji su izasli pre neki dan, e sada vece je pitanje hoce moci da se kupe kod nas?

Realme 6 je mogo da se kupi jer je bio kod VIP-a u ponudi, ako budu imali i ove modele onda ce moci da se nadju na KP za realtivno slicne pare koliko sada traze za Realme 6 a ovi su za nijansu bolji.
 
Najbolje ispratiti istoriju ažuriranja Realme 5 telefona, da bi se stekla šira slika, mada ja koliko znam svako malo sam naletao na vesti o ažuriranjima Realme 6 telefona. M

Ovaj Realme OS deluje blizu baziran stock Androidu, pa bi trebalo da nema previše dorađivanja oko njega.
 
Devojka uzela Realme 6, prvi put i ja da imam kontakt sa Realme telefonom. :)

Htela je Huawei P40 Lite, pa nije bila sigutna u nedostatak Googla, razmatrala Redmi Note 9 seriju da se uklopi do 250e pa joj se nije svidela tezina i velicina i na kraju narucili joj Realme 6.

Prilicno dobar telefon, fludian, 90Hz bogami pravi tu "iluziju" o brizini kada ga recimo uporedim sa svojim Mi Note 10 Lite, ako nista drugo jeste odredjena draz. Kamere nismo mnogo koristili, barem ne ja, ali deluje da je ok.
Sve u svemu fin telefon za 220e.

Mislim da mi se najvise dopada ovaj Realme UI, mnogooo mi se vise svidja nego MIUI (ili je mene MIUI smorio mozda malo), bas je onako stock verzija Androida sa nekim korisnim opcijama prilagodjavanja.
 
Devojka uzela Realme 6, prvi put i ja da imam kontakt sa Realme telefonom. :)

Htela je Huawei P40 Lite, pa nije bila sigutna u nedostatak Googla, razmatrala Redmi Note 9 seriju da se uklopi do 250e pa joj se nije svidela tezina i velicina i na kraju narucili joj Realme 6.

Prilicno dobar telefon, fludian, 90Hz bogami pravi tu "iluziju" o brizini kada ga recimo uporedim sa svojim Mi Note 10 Lite, ako nista drugo jeste odredjena draz. Kamere nismo mnogo koristili, barem ne ja, ali deluje da je ok.
Sve u svemu fin telefon za 220e.

Mislim da mi se najvise dopada ovaj Realme UI, mnogooo mi se vise svidja nego MIUI (ili je mene MIUI smorio mozda malo), bas je onako stock verzija Androida sa nekim korisnim opcijama prilagodjavanja.

znači dobar fon i dobar interfejs?

primeti li se baš tih 90hz u korištenju?
 
Devojka uzela Realme 6, prvi put i ja da imam kontakt sa Realme telefonom. :)

Htela je Huawei P40 Lite, pa nije bila sigutna u nedostatak Googla, razmatrala Redmi Note 9 seriju da se uklopi do 250e pa joj se nije svidela tezina i velicina i na kraju narucili joj Realme 6.

Prilicno dobar telefon, fludian, 90Hz bogami pravi tu "iluziju" o brizini kada ga recimo uporedim sa svojim Mi Note 10 Lite, ako nista drugo jeste odredjena draz. Kamere nismo mnogo koristili, barem ne ja, ali deluje da je ok.
Sve u svemu fin telefon za 220e.

Mislim da mi se najvise dopada ovaj Realme UI, mnogooo mi se vise svidja nego MIUI (ili je mene MIUI smorio mozda malo), bas je onako stock verzija Androida sa nekim korisnim opcijama prilagodjavanja.

Da li je softver ok, sve radi normalno ?
Ima li srpski jezik..i da li ste kupili na KP ?
 
Da li je softver ok, sve radi normalno ?
Ima li srpski jezik..i da li ste kupili na KP ?

Haha, ti si druze u takvoj nedoumici da je to strasno od maja meseca kupujes telefon. Iz teme u temu ides, na mobilnom svetu se raspitujes. Pa nadje li nesto da ti odgovara? Dok se ti odlucis da kupis nesto ono ce izaci revizija toga. :p
 
Da li je softver ok, sve radi normalno ?
Ima li srpski jezik..i da li ste kupili na KP ?

Nije imao na startu ali posle azuriranja jeste, ubacen je srpski letos negde, tako da da, Realme sada ima srpski, ali ona svoje telefone inace drzi na engl tako da nisam gledao koliko je srpski kvalitetan. :)

A sto se tice softvera, rekoh, meni najjaci dojam. Ja sam svakako najvise voleo Android One, a ovo je bas onako u tom stock fazonu. I sve stvarno deluje da radi super, rekoh 90Hz ostavlja dojam vise.
Nije nesto sto bih rekao da je prebitno, ali je zanimljivo.
 
Nije imao na startu ali posle azuriranja jeste, ubacen je srpski letos negde, tako da da, Realme sada ima srpski, ali ona svoje telefone inace drzi na engl tako da nisam gledao koliko je srpski kvalitetan. :)

A sto se tice softvera, rekoh, meni najjaci dojam. Ja sam svakako najvise voleo Android One, a ovo je bas onako u tom stock fazonu. I sve stvarno deluje da radi super, rekoh 90Hz ostavlja dojam vise.
Nije nesto sto bih rekao da je prebitno, ali je zanimljivo.

Ok, hvala..
@Beosoft
Polako ima vremena, do N.G. ću kupiti sigurno :)
 
Ja ću vrlo rado zameniti Xiaomi za Realme kao brend u budućnosti, ovako kada gledam rekao bih da Realme daje nešto zanimljiviji paket.

Ali definitivno mislim da je najveća prednost Realme UI u odnosu na MIUI. Prosto svedenije i manje zatrpano korisnično okruženje, no opet kažem možda je meni samo toliko dojam jer sam se na MIUI navikao već godinama.
 
Moj klinac je do skora imao Realme 5. Bio je uzet sa Android 9. Dobio je uredno ažuriranje na Android 10. A sa njim i podršku za Srpski jezik koje nije bilo.

Interfejs jeste blizak vanila androidu i mnogo mi više leži nego Xiaomi/Redmi MIUI.

Ja sam pre mesec dana promenio celoj gloti fonove (Redmi Note 8T, Razer Phone 2 i Realme 5) i uzeo svima Redmi Note 9 Pro. Pošto sam dva uzeo u Vipu, dvoumio sam se između RN9P i Realme 6s. Presudilo je na kraju tih 2GB memorije više i bolja kamera. Da je u Vipu u ponudi bio klasičan Realme 6 uzeo bih njega pre RN9P. Doduše, ni 6s nije loš izbor preko paketa. Preko Intarife bio je 2100 dinara (sad i manje zbog akcije Vipa).
 
I meni baš odgovara interfejs, toliko da bih rado menjao svoj Mi Note 10 Lite za neki Realme. :D

Baš sam gledao kako izgleda Realme UI 2.0 i još je dorađeniji. Baš ću videti kada se pojavi Realme 7 i 7 Pro, kakvi budu s cenama, pa da ovaj svoj možda prodam i zarotiram za neki od ta dva...
 
Nazad
Vrh Dno