Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Ni Oppo, ni Vivo, ni Realmi nisu blizu Xiaomi-ju koji je postao bukvalno samsung nižeg segmenta.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Znam ja to ali ne vidim ni jednu prednost ovih telefona naspram redmi koji su vec dokazani. Plus su ovi i skupllji .
Neko ko zna za oppo, vivo, ce pre kupiti oppo ili vivo global nego realmi jer su to ipak top brendovi. Smejali su mi se ovde kad sam napisao da je oppo find x2 pro kamera bolja od oneplus 8pro. Naravno kad je sam oppo kvalitetniji od OP.
Gledam na netu OP8 se vec moze naci za ispod 500evra, ko ce kupiti realme x50pro po istoj ceni kao i OP8?
 
Realme je vec poznat tamo gde im se najvise racuna - u Indiji.

Ja koliko sam video, tamo u Aziji, Realme 6 je prihvacen kao novi best-buy kategorije na cijem je celu Redmi Note.
I konkretno ova dva telefona imaju za ciljnu grupu kupce koji merkaju Redmi Note telefone, i deluje da prolaze dobro.

Ne nude nista manje u odnosu od na Redmi Note, jos idu na tog keca u rukavu sa 90Hz ekranom, Realme UI je bukvalno dobio pohvalu u svakoj recenziji koju sam ja odgledao, i prvi put citam ovde kritike, a verovatno Realme telefonu nisu ni prisli.

A sto se tice cene, Realme 6 8/128GB za ispod 250€ ima, i po meni bolji izbor za nekoga ko je planirao Note 9S pa i 9 Pro.
 
Mi smo sa dolaskom Xiaomi i Huawei pre vise godina deklarisani kao trziste treceg sveta.
Bez uvrede. :wave:
 
Ovaj Realme 6 i Realme Narzo su isti, potpuno isti telefoni..čemu inda izbacivanje Narzo modela ??!
I da li zna neko ima li negde da se nađe Realme 6 pro ?
 


TLDR kompanije izbacuju iste telefone sa različitim nazivima pre svega zbog Indije gde se vodi "rat" između retail i online trgovaca već par godina. Retail naravno ide sa većim cenama tako da se jedna varijanta telefona prodaje preko njih a druga na internetu. Proizvođačima je svejedno a trgovcima je omogućeno da makar na prvi pogled ne budu direktna konkurencija jedni drugima.
 
Došao kod nas i 6s. Samo u VIP-u dostupan.

[YOUTUBE]4_JhVUwDFt8[/YOUTUBE]

U VIP-u je 18000 din uz najjeftiniji dvogodišnji ugovor.

Gledam konkurentne modele i jeftiniji je od Honor 20 lite, Motorola One Macro, Samsung Galaxy A30S... Zar je toliko lošiji od svih ovih telefona?

Koliko vidim ovde na forumu ljudi nešto ne hvale Realme kao marku?
 
To se odnosi uglavnom na ljude koji nisu prisli realme telefonu...pa po default-u xiaomi, xiaomi, xiaomi... A zaboravljaju da je taj Xiaomi (ciji sam i ja korisnik) bio u slicnoj situaciji kao Realme kada se pojavio...

Takodje ni recenzenti nisu nista bolji...Eno Peca na benchmark ecenzijama, jasno istice telefone Redmi Note 9 linije (9, 9s i 9 pro) i u komentarima po yt se od strane benchmarka ti telefoni se navode i preporucuju kao bolji izbor od Realme 6s, 6 i 6 Pro, apsolutno bez ikakve argumentacije zasto...no dobro. Takodje, bitna stavka je i softver. Recezenti po Evropu su uglavnom imali Realme telefone sa pre-release softverom, a ne launch. Razlike su itekako velike, kamera i fluidnostt UI-a konkretno.

Sto se tice recenzija Realme vs Xiaomi, a to su dva brenda koja nude najvise u budget klasi, tu samo (pouzdani) Hindusi, konkretno u mom slucaju C4tech kanal na yt.
 
Poslednja izmena:
koliko na forumu ima korisnika realme 6 telefona?

kako ste zadovoljni s istim, pogotovo nakon zadnjeg softverskog ažuriranja?
 
Ja nemam Realme 6 ali imam Realme C3 uzeo sam ga za 90€ star 10 dana, koristim ga za gledanje serija i filmova da ne 'trosim' amoled na Xiaomi MI 9T.Radi bas fino a Realmi UI je meni bolji od MIUI,a poslednji updete je doneo i srpski jezik.
 
Ja nemam Realme 6 ali imam Realme C3 uzeo sam ga za 90€ star 10 dana, koristim ga za gledanje serija i filmova da ne 'trosim' amoled na Xiaomi MI 9T.Radi bas fino a Realmi UI je meni bolji od MIUI,a poslednji updete je doneo i srpski jezik.

Eto ti sada ispade da su amoled ekrani ko sapun pa se trosi. :D
 
Ja nemam Realme 6 ali imam Realme C3 uzeo sam ga za 90€ star 10 dana, koristim ga za gledanje serija i filmova da ne 'trosim' amoled na Xiaomi MI 9T.Radi bas fino a Realmi UI je meni bolji od MIUI,a poslednji updete je doneo i srpski jezik.
Veću glupost odavno nisam pročitao [emoji23]

P30 Pro
 
Uzeo telefon sa odlicnim ekranom da bi ga stedeo.. sjajno :D
 
Možda da bi mu duže trajao? Dosta ljudi, pa i ja, je počelo da razmišlja pragmatično jer naredne 3-4 godine neće biti lake.

Bas sad skoro sam odneo patike na popravku umesto da kupim nove, kao i svake godine. 500 dinara umesto 5000.
 
Jel ima neko iskustva sa Realme 6s? Trenutno koristim Note 8t, zadovoljan sam, nemam zamerke stvarno, ali eto, malo bih menjao tel. U finansijskom smislu apsolutno nista ne gubim. Da li vredi prelaz?
 
Vredi, dobijes 90hz ekran i 30W fast charge naspram 18W. Po meni dovoljan deal break.
 
Da samo što onih 90hz secka. Nema fluidnost kao skuplji telefoni gde ima jači procesor.

Nešto MTK i 90hz se ne slažu ili je problem u softveru koji nije ispeglan.
 
@Mixer93 Da, tom logikom se i vodim u principu.
Sad ako bas secka, ne bi mi se svidelo. :D Moguce da jeste do softvera. Svakako bih nasao negde da isprobam, da vidim kako izgleda pre kupovine.
 
Pa čekaj ako je sličan procesor, a ekran "brzi" nema logike da note 8t može bolje da radi od 6s. Sa kojim si upoređivao, pa ti 6s izgleda da koči?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ne znam na koga se odnosi post (ali ja nisam uporedjivao 8t i realme 6), probao od drugara malo 6-icu i secka pri skrolu u settingsu.

20-ak aplikacija instalirano.

Nisam otvarao dev settings, ali kao da su stavili po defaultu animacije na 0.5, pa nema onaj fini prelaz.
 
To me je zanimalo. Pomislio sam možda si upoređivao sa nekim flagship modelom sa većim osvežavanje, pa nije bilo realno poređenje[emoji16], a retki su mid-range sa više od 60hz.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Da samo što onih 90hz secka. Nema fluidnost kao skuplji telefoni gde ima jači procesor.

Nešto MTK i 90hz se ne slažu ili je problem u softveru koji nije ispeglan.

To iz licnog iskustva znas da secka ili?
Pitam jer apsolutno nigde nisam to nasao na netu na review-ima...

edit: Sad videh drugi post. Nista sestra ga uzima uskoro pa cu videti.
 
Ja koliko znam Realme 6 nije imao nikakvih problema, i to baš jer Realme 6 Pro u startu jeste imao probleme sa lagom, pa se dosta recenzija osvrnulo na bolju optimizaciju G90T od SD 720G kada je 90Hz u pitanju. Čak su neki u početku baš iz tog razloga preporučivali 6 pre 6 Pro.
Kasnije je ažuriranje otklonilo problem na Realme 6 Pro pa su se neki udostojili da se ponovo na kratko osvrnu na optimizaciju kod Realme 6 Pro.

Baš iz tog razloga mi je čudno da Realme 6 ima lag, osim ako se nešto u međuvremenu nije promenilo.
 
Poslednja izmena:
Da, tacno, i ja sam citao da je Pro imao takav problem, i da su to pripisivali procesoru.
Svakako da cu, kad uhvatim vremena doduse, da potrazim da li ima izlozen telefon negde.
 
To iz licnog iskustva znas da secka ili?
Pitam jer apsolutno nigde nisam to nasao na netu na review-ima...

edit: Sad videh drugi post. Nista sestra ga uzima uskoro pa cu videti.

Mozda su naknadno izbacili neki update, ali ovo ima circa 2 meseca kako sam probao. Probaj, pa vidi kakvo je stanje sad.

Nije to lag, vise je stutter iliti trzaj nekad se desi, sto po meni na 90hz ne bi smelo da se vidi.
 
@ryzne jesi ti na kraju uzeo ovaj telefon? Kakvi su utisci ako jesi.
 
Nazad
Vrh Dno