Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Koliko god sve fino izgledalo i sa realme i sa xiaomi strane, ja sve vise naginjem ka tome da za ~250e najbolji ili bolje reci najrazumniji deal ima sljamsung sa a51, bar od modela za ovu godinu.

Prosto, amoled i za ovaj novac se uzima na oglasima sa 24 meseca garancije....Koliko god da je plastikaner, a jeste juce koristio malo sluzbeni od kolege, svejedno idenu futrolu, koliko god da ima slabiji cpu, opet je to na nivou nekog sd 675 sto je vise nego dovoljno snage za 99% korisnika. Prosto fon je i pored centralnog punch hole-a, najlepsi bar meni, ubedljivo najtanje bezele ima, i ako sto rekoh amoled+specificnost naseg trzista gde samsung telefona od operatera ima u izobilju na oglasima.

Isto i za Realme 6 Pro na crno 275-280e, jos malcice i A71 takodje garancija operatera.

Da bi svi Xiaomi i Realme fonovi kod nas imali smisla, kada vec dizu cene a vise ne donose onakav value for money kao ranije (Xiaomi)potreban im je jaci marketing i onda bi se u vecem broju nasli i u ponudi operatera. A onda bi bili dostupni i za nize cene i po oglasima i uz paket. Prostor svakako imaju posto je Huawei u autu, a Sljamsung sada objektivno nema pravog konkurenta u android svetu.
 
Poslednja izmena:
ja taj fon da dobijem na poklon odmah bi ga prodao...ali okej,ja ne verujem niti u garanciju kod nas bilo kakvu niti geeralno u garanciju za mobilne telefone.
 
Ja verujem u amoled panel :d Sa tim u vezi za 215-220e Motorola One Zoom je pojam za sve ove Realme i xiaomi fonove tog cenovnog ranga, uz notch i nesto deblje bezele.

Sto se garancije tice, ne verujem ni ja u prodavce/operatere ali verujem u inspekciju, odnosno zelju ovog kvazi drzazvanog aparata da bude maceha. Sto je u ovom slucaju za mene plus. Gomilu problema sam imao oko reklamacija, na prvu, posle nekoliko minuta uz pominanje ili cak u jednom slucaju zvanje, magicne reci inspekcija sve je resavano.
 
i tu motorolu bi prodao,OIS na fonu mi baš ništa ne treba,a 30w punjenje mi baš baš treba,90hz je osetno i prijatno u regularnom čačkanju fona i pre ću da okinem neku fotku pa iz zezanja sa tim modulima nego što bi mi ičemu kamera na motoroli zapravo i služila posebno.estetika je subjektivna stvar naravno,i glupo za komentarisanje.

apropo inspekcija,maćehi itd,meni su svi uvek bili samo i isključivo maćeha,tako da fon kupim,koristim,prosledim dalje ako ima rezona prosleđivati i nastavim dalje.
 
Meni bi samo Exynos bio dovoljno veliki razlog da u širokom luku izbegnem A51. Plus što početna verzija dolazi sa 4gb rama...
Realno i MTK je trenutno bolji od Exya.
Ne kapiram čemu toliki hajp oko Amoled panela. Amoled pa Amoled. Ok kapiram da je Amoled odličan, isključivo kupujem telefone sa Amoled ekranom, ali IPS ekrani u srednjoj klasi su i više nego dobri, dovoljno svetli i oštri. Plus ne utiču toliko na autonomiju jer u srednjoj klasi svi telefoni imaju akumulatore od baterija.
Mnogo je veći problem što Amoled na Samsungu ne može toliko da pomogne boljoj autonomiji jer je Exy nerealno veliki krš od procesora.
 
Dobar je ovo telefon, mada ja mislim da bi mu realna zvanicna cena bila okruglo 40k.
Svakako mislim da je bolji od Redmi Note 9 Pro, nudi vise i raznovrsnije.
Sa A51 ne znam kako bi ga uporedio, meni je taj telefon bez obzira na odlican ekran totalno za izbeci s obzirom da dolazi sa recikliranim proslogodisnjim cipsetom koji je jos tad bio iza konkurencije. I tipa 15W punjenje...
A71 ipak nije isti segment, a poredjenje cena telefona razlicite kategorije, jos racunajuci da je jedan vec pristutan a drugi se tek pojavio, nije mi merodavno.
 
Meni bi samo Exynos bio dovoljno veliki razlog da u širokom luku izbegnem A51. Plus što početna verzija dolazi sa 4gb rama...
Realno i MTK je trenutno bolji od Exya.
Ne kapiram čemu toliki hajp oko Amoled panela. Amoled pa Amoled. Ok kapiram da je Amoled odličan, isključivo kupujem telefone sa Amoled ekranom, ali IPS ekrani u srednjoj klasi su i više nego dobri, dovoljno svetli i oštri. Plus ne utiču toliko na autonomiju jer u srednjoj klasi svi telefoni imaju akumulatore od baterija.
Mnogo je veći problem što Amoled na Samsungu ne može toliko da pomogne boljoj autonomiji jer je Exy nerealno veliki krš od procesora.

A ja recimo ne kapiram cemu toliki hate prema svakom exy cipu? Ok, flag je bas los po pitanju energestki efikasnosti, ali ovaj u a51 je sasvim kotektan, dobar ipsred je npr. 90T....Isto tako je bila kuknjava prema MTK, opravdana za stare modele, ali se po defaultu prenela i na nove, koji su jako dobri...A SD-a se uvek pravi neki pojam superiornosti, nedostizne, neki totalno drugi nivo, sto je besmisleno. Najbolji jeste, ali posebno u srednjoj klasi i ostali su jako dobri. Sto se amoleda tice, za nekog ko gleda dosta yt klipova bilo kakav ips nema sta da trazi i da se poredi naspram amoleda, koliko god dobar bio.

Elem, da ni sirimo dalje van teme. Realme 6/6 Pro odlicni fonovi, ali zvanicne cene kod nas sumanute.
 
Ovo što kaže @ djokosrb slažem se. Za 40k regularnih +2,3 k može da se bira mob, a da ne pričam o oglasima, kp itd.
Jednom rečju preskupo !!
 
Mislim da nije problem u Exynosu, vec je problem sta taj Exynos nudi u odnosu na konkurenciju.

Kada pazaris telefon te neke srednje kategorije dosta ljudi gleda da on bude "futureproof" tj. da ima performanse koje ce da iznesu test vremena, barem 2 godine neke.
Koliko sam ja video cak i Nokia 7.2 sa svojim vremesnim SD 660 daje vise nego taj Exynos, a ako cemo realno, to ne moze biti dovoljno ni u odnosu na konkurenciju, niti za postojanost performansi uredjaja za koju godinu.

Mislim dovoljno je jer nije nedovoljno, ali ne vidim tu pametnu kupovinu.
 
A ja recimo ne kapiram cemu toliki hate prema svakom exy cipu? Ok, flag je bas los po pitanju energestki efikasnosti, ali ovaj u a51 je sasvim kotektan, dobar ipsred je npr. 90T....Isto tako je bila kuknjava prema MTK, opravdana za stare modele, ali se po defaultu prenela i na nove, koji su jako dobri...A SD-a se uvek pravi neki pojam superiornosti, nedostizne, neki totalno drugi nivo, sto je besmisleno. Najbolji jeste, ali posebno u srednjoj klasi i ostali su jako dobri. Sto se amoleda tice, za nekog ko gleda dosta yt klipova bilo kakav ips nema sta da trazi i da se poredi naspram amoleda, koliko god dobar bio.

Elem, da ni sirimo dalje van teme. Realme 6/6 Pro odlicni fonovi, ali zvanicne cene kod nas sumanute.
Meni je S7 bio super telefon ali je procesor bio težak krš. Ono nije moglo da se koristi na 4g jer se praznio nenormalnom brzinom. Signal takođe očajan. Grejanje telefona leti takođe osetno. I tad dolazi do lagovanja i još bržeg pražnjenja baterije. Devojka imala tad J7 2017 takođe identični problemi iako je telefon imao i osetno veću bateriju i slabiji ekran.
I svaka naredna generacija exy bez obzira na klasu nije rešila proglem zagrevanja, signala i trajanja baterije. Nebitno da li je low end ili high end telefon, uvek je bilo istih problema.
Za nekoga ko je non stop u pokretu i koristi 4g exy nije uopšte dobro i poželjno imati u telefonu. Džabe i najbolju kameru i ekran da ima telefon kad non stop moraš da juriš punjač da bi uživao u "čarima" Amoled ekrana.
A sa druge strane imamo MTK koji je u početku bili baš težak krš, ali su drastično počeli da napreduju i dosta manje problema imaju od exy. Nema tolikog zagrevanja, signal je dobar, na 4g može telefon normalno da se koristi i baterija se ne prazni nenormalno brzo.
Nema potrebe da se diže u nebesa SD. SD je upravo ono što treba da bude - normalan, pouzdan, kvalitetan procesor bez dečijih bolesti (ako izuzmemo 808 i 810).
Realme 6 i 6 Pro su svakako bolja kupovina od A51 i u to nema nikakve sumnje. Neko neće da ih kupi jer nemaju Amoled (i taj Amoled je upravo ono glavno što gura Mi 9T kao best buy u klasi) neko jer nisu poznat brend ali će im cene na oglasima biti skroz ok i mogu komotno da otkinu Redmi-ju dobro parče korisnika ako nastave da izbacuju ovakve modele. Kad vidimo šta Xiaomi izbacuje i kakve cene ima jedini realni konkurent mu i jeste Realme. Samsung ljudi i dalje kupuju zbog imena i jer im je "proverena marka", ali u mom okruženju apsolutno dominiraju Xiaomi, Huawei i evo polako ljudi počinju sve više da se raspituju o Realme telefonima.
 
Iako sam dugogodisnji korisnik xiaomija, jos dok ovde 95% ljudi koji sad ke*aju o xiaomiju nisu ni znali za njega...moram da se slozim sa djokosrb.
Otisli su def u aut sa cenama. I u pravu je covek ovo sto kaze za samsung. Maltene za iste pare uzima se sa oglasa od operatera sa 2g garancije. Plus da ne racunam da ce se taj samsung, kakav god bio, zbog snage brenda prodati posle vrlo lagano kao polovan. Dok je neki xiaomi midrejndzer za 2g prakticno vencanica (tipa moj rn5).
E sad ja kad sam kupovao rn5, platio sam ga 170e, nov, neotpakovan, tek izasao...pa sam tu toalet papir garanciju i cinjenicu da kupujem vencanicu i mogao da prezalim jer sam znao da kupujem telefon koji je nerealno bolji od konkurencije u tom cenovnom rangu.
Danas to nije slucaj i prica kako je xiaomi ubedjivi bestbuy polako odlazi u legendu.
Dovoljno govori i cinjenica da je po mom misljenju najveci fan i najveci genijalac za xiaomi telefone i lik cije misljenje najvise cenim ovde (iako vise nije aktivan u postovanju), Kidence, digao ruke od xiaomija i presao na OP8.
Isto vazi i za realme. Preskupo je ovo za nekog ko ima dva modela na trzistu i nikakvu armiju fanova iza sebe.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Iako sam dugogodisnji korisnik xiaomija, jos dok ovde 95% ljudi koji sad ke*aju o xiaomiju nisu ni znali za njega...moram da se slozim sa djokosrb.
Otisli su def u aut sa cenama. I u pravu je covek ovo sto kaze za samsung. Maltene za iste pare uzima se sa oglasa od operatera sa 2g garancije. Plus da ne racunam da ce se taj samsung, kakav god bio, zbog snage brenda prodati posle vrlo lagano kao polovan. Dok je neki xiaomi midrejndzer za 2g prakticno vencanica (tipa moj rn5).
E sad ja kad sam kupovao rn5, platio sam ga 170e, nov, neotpakovan, tek izasao...pa sam tu toalet papir garanciju i cinjenicu da kupujem vencanicu i mogao da prezalim jer sam znao da kupujem telefon koji je nerealno bolji od konkurencije u tom cenovnom rangu.
Danas to nije slucaj i prica kako je xiaomi ubedjivi bestbuy polako odlazi u legendu.
Dovoljno govori i cinjenica da je po mom misljenju najveci fan i najveci genijalac za xiaomi telefone i lik cije misljenje najvise cenim ovde (iako vise nije aktivan u postovanju), Kidence, digao ruke od xiaomija i presao na OP8.
Isto vazi i za realme. Preskupo je ovo za nekog ko ima dva modela na trzistu i nikakvu armiju fanova iza sebe.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Isto sam dugogodisnji korisnik xiaomi telefona i moram da kazem da se slazem sa tobom i ostalima ali to ste trebali da znate jos pre par godina cim im se bude digao rejting da je zbogom jeftinim telefonima. Sam primer su vam Huawei telefoni, isto su krenuli sa jeftinim telefonima i kako im je rejting skako tako su dizali cene telefonima i danas su tu gde jesu.

Tako da ne znam sto se cudite, ista ce prica biti za Realme za godinu dve dana, cim se budu probili na trzistu i budu izbacivali sve bolje i bolje telefone to ce se za njih sve vise i vise pricati i ljudi ce prelaziti na njih kao jeftinije varijante a onda ce i oni polako da krenu da dizu cene svojim uredjajima. A do tada ce se pojaviti neko novi ko ce krenuti da ih napada sa ledja sa jeftinim a dobrim telefonima.

A sto se tice Kidence covek svremena na vreme na private posalje po koju poruku kao pomoc. A sto je presao na OP8 verovatno se malo zasitio Xiaomia i svega i hteo je da proba nesto novo i drugacije a verovatno da su mu i ljudi dosadjivali sa porukama i pitanjima za svaku glupost i sitnicu a to svakoga bi umorilo.

Ja iskreno da sam mogo da izdvojim novac ne bih nikada kupio Mi 9T nego bih isao pravo na OP7 Pro, ali jednostvno imam i drugih obaveza i nisam mogo da dam toliko para samo na jedno mesto.

Ali ako cemo iskreno Realme ako misli da se probije na trziste cena za pocetak mora da ide dole i da posluju na nuli za pocetak a kasnije ce sve nadoknaditi, a ne tako agresivno sa cenom jer ima puno drugih telefona koji su duze na trzistu i imaju ime i tradiciju i svako ce se pre odluciti za nesto poznatije nego za nesto novo po dosta velikoj ceni.
 
Po meni je Realme cenu trebao malo vise da priblizi Redmi Note telefonima.

A sto se tice Samsunga, meni licno on nikako ne moze biti best-buy opcija... Konkretno od tog famoznog A71 po meni je bolji i Mi 9T i Mi Note 10 Lite... Opet meni je dovoljno da ne oprostim plastiku jednom aparatu kada u poredjenju sa njim mogu da pazarim nesto sto je izradjeno za dve klase bolje.

A ima ljudi kojima je taj faktor 2 godine garancije nebitan, a jos im je manje bitno da razmisljaju kakvu ce vrednost taj telefon imati ako ga budu prodavali jednog dana polovnog.
Da ne spominjem da licno ne bih uzimao telefon koji je predmet ugovornog odnosa neke leve osobe i njegovog operatera.
 
Samo sto vecina ovde ne zna a to je da telefon koji je kupljen preko operatera nije dovoljno samo uzeti od te osobe telefon i garanciju na ime 2 godine i racun nego se mora otici kod notara da se to overi i da se prenese vlasnistvo na ime ovoga sto kupuje telefon.

Sutra nesto da se dogodi sa tim telefonom koji je uzet na KP vi ne mozete nista da uradite jer se ugovor i podaci ne vode na vas nego na osobu koja je podpisala ugovor. Tako da isto vam dodje imate garanaciju a kao da je nemate. Cak onda ovo sto se uzima od preprodavaca sa KP ispada bolja varijanta imas godinu dana ali znas od koga imas.
 
Po meni je Realme cenu trebao malo vise da priblizi Redmi Note telefonima.

A sto se tice Samsunga, meni licno on nikako ne moze biti best-buy opcija... Konkretno od tog famoznog A71 po meni je bolji i Mi 9T i Mi Note 10 Lite... Opet meni je dovoljno da ne oprostim plastiku jednom aparatu kada u poredjenju sa njim mogu da pazarim nesto sto je izradjeno za dve klase bolje.

A ima ljudi kojima je taj faktor 2 godine garancije nebitan, a jos im je manje bitno da razmisljaju kakvu ce vrednost taj telefon imati ako ga budu prodavali jednog dana polovnog.
Da ne spominjem da licno ne bih uzimao telefon koji je predmet ugovornog odnosa neke leve osobe i njegovog operatera.

Ajde da malo stanem u odbranu plasticnih telefona. Samo da naglasim da ja trenutno koristim tenk sto se tice kvaliteta izrade Nokiju 6.1 jedan od poslednjih telefona izradjenih iz jednog monolitnog bloka aluminijuma.

Ne znam zasto toliko ljudi beze i preziru telefone koji imaju plastican rub i/ili poklopac. Ukoliko se koristi kvalitetna plastika nekad se ne zna da li je na rubu plastika ili metal (pa tamo kad rade review kuckaju telefon) ili je poklopac od stakla ili plastike ili neka mesavina (glastik).

Sto se mene tice ja bi uvek dao prednost telefonu sa plasticnim ledjima nego sa staklom a ne bi ni bezao od telefona sa plasticnim rubovima. Plasticni telefoni su laksi, kao sto sam rekao nekad se koristi tako kvalitetna plastika da ne znas od kog materijala su rubovi, plastika bolje apsorbuje udarce i tamo gde bi telefon sa metalnim rubom dobio skidanje farbe i ulegnuce, plasticni bi prosao samo sa ogrebotinom (svojim ocima sam video kako izgleda recimo HTC M8 i M9 nakon padova).

Staklena ledja necu ni da komentarisem, napravljena su da proizvodjaci dodatno zarade kad ih kupci razbiju...

Na kraju krajeva pogledajte JerryRigEvrything YouTube kanal, iznenadicete se kako su neki telefoni prosli a napravljeni su od "premium" materijala...
 
Samo sto vecina ovde ne zna a to je da telefon koji je kupljen preko operatera nije dovoljno samo uzeti od te osobe telefon i garanciju na ime 2 godine i racun nego se mora otici kod notara da se to overi i da se prenese vlasnistvo na ime ovoga sto kupuje telefon.

Sutra nesto da se dogodi sa tim telefonom koji je uzet na KP vi ne mozete nista da uradite jer se ugovor i podaci ne vode na vas nego na osobu koja je podpisala ugovor. Tako da isto vam dodje imate garanaciju a kao da je nemate. Cak onda ovo sto se uzima od preprodavaca sa KP ispada bolja varijanta imas godinu dana ali znas od koga imas.
Однесеш директно у сервис, не треба ти оператер, на фискалном рачуну нема имена и за осталу документацију те неће питати. Гаранција од две године је закон. И уопште, за сваки уређај, тражите производе са најдужом гаранцијом. (управо остварио гаранцију на ТВ у 59 - ом месецу,) Сваки моб последњих 8 година сам купио преко КП са 24 м гаранције.
 
Сваки моб последњих 8 година сам купио преко КП са 24 м гаранције.[/QUOTE]

Da li ti se nekada desilo da ne može da se popravi i moraš da dobiješ novi uređaj? Šta se onda dešava?

Tebi se nije desilo, ali bilo je priče ovde na forumu da su ljudi imali problema čak i sa policijom zbog tih telefona sa mreže i ako su regularno platili vlasniku.
Tako da bez overe kp ugovora kod notara ne bih savetovao takvu kupovinu.
Male si šanse da se to baš vama dogodi, ali postoji mogućnost.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Vlasnik je potreban samo ako tel ne moze nikako da se popravi, pa onda operater izdaje novi.
Svakako mala overa kod notara 360 dinara.
A ona prica staklo vs dobra plastika...pa kad neko krene u tom pravcu ja sam u fazonu pa dal je zaista to nekom bitno ili bar presudno za kupovinu? Kad svakako ide u kejs. Plus sto rekose plastika nece nikad da pukne kao staklo pri padu. A o izgledu dovoljno govore one recenzije ba yt. Secam se samo kad sam matorom kupovao mi a3 pa gledam recenzije pola onih koji su na slepo (bez da su procitali spec) radili unboxing nisu znali sta je ono...neki kazu staklo, neki plastika...pa kuckaju...i opet ne mogu da provale. Toliko o tome.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Однесеш директно у сервис, не треба ти оператер, на фискалном рачуну нема имена и за осталу документацију те неће питати. Гаранција од две године је закон. И уопште, за сваки уређај, тражите производе са најдужом гаранцијом. (управо остварио гаранцију на ТВ у 59 - ом месецу,) Сваки моб последњих 8 година сам купио преко КП са 24 м гаранције.

Telefon koji je uzet sa mreze ne mozes ti sam da nosis u servis nego nosis provajderu a provajder ga salje u svoj servis.

Slazem se nemaju podaci od prodavca ali ima seriski broj uredjaja i po tome mogu da zakljuce ko je uzeo taj telefon.

Jeste u radnjama gde kupis ali u vecini slucajeva kod MTS-a nekada ne dobijes fiskalni racun a i garanaciju koju ispisu moram da se sa njima pola sata ubedjujem da ne moze da upise 3 slova i popunio je garanciju. Ako telefon se uzme u poslovnici znaj da neces dobiti fiskalni, ako telefon narucis putem call centra onda dobijas sve u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.
 
Jedno pitanje, posto razmatram Realme 6 ili Realme 6 Pro, za sebe, negde oko avgusta da kupim. Koje su tacno razlike izmedju Pro i obicnog modela, ja ih nesto ne vidim.

Vidim zvanicni sajt reklamira bolju kameru sa mnogo boljim nocnim modom,verzije 3.0, kod Realme 6 Pro modela.


Drugo pitanje je, posto vidim da se mnogi zale, sta je to sa Realme UI softverom toliko, pa da nije dorastao Xiaomi MIUI ???
 
Nema nekih preteranih razlika... Glavna kamera je ista, Pro i telefoto kameru, ultrawide selfie...
Prednost je mozda 720G jer izvlaci bolju autonomiju od G90T...

Sto se tice Realme UI, ja koliko sam video uglavnom ga hvale, cak i porede sa Oxygen OS-om, i moze se primetiti da je baziran na njemu, tako da ne vidim tu preteranog prostora za kriticare.
 
@ ryzen

hvala !
 
Telefon koji je uzet sa mreze ne mozes ti sam da nosis u servis nego nosis provajderu a provajder ga salje u svoj servis.

Slazem se nemaju podaci od prodavca ali ima seriski broj uredjaja i po tome mogu da zakljuce ko je uzeo taj telefon.

Jeste u radnjama gde kupis ali u vecini slucajeva kod MTS-a nekada ne dobijes fiskalni racun a i garanaciju koju ispisu moram da se sa njima pola sata ubedjujem da ne moze da upise 3 slova i popunio je garanciju. Ako telefon se uzme u poslovnici znaj da neces dobiti fiskalni, ako telefon narucis putem call centra onda dobijas sve u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.
Telefon uzet na paket, odnet u ovlašćeni servis, uvažena reklamacija bez problema. U ovlašćenom je bitno da imas račun. Ako imas samo kopiju ugovora sa operaterom, tipa produžio si ugovor pa fiskalni nije ni izdat, onda mora nosilac ugovora da nosi u servis ili operateru lično. U slučaju nemogućnosti popravke, opet mora vlasnik koji je u ugovoru da dodje i podigne novi uređaj, bez obzira na fiskalni račun.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Drugo pitanje je, posto vidim da se mnogi zale, sta je to sa Realme UI softverom toliko, pa da nije dorastao Xiaomi MIUI ???

Softver nije završen. Imaju oni još da guraju i peglaju da bi došli na neki nivo gde mogu da odvale cene. UI nema veze sa OnePlus, ni vizuelno ni sa stabilnošću, to je kao Lada i Ferari, ali bukvalno i bez preterivanja.
Nema Srpski jezik, kako su ih provukli legalno... Osim cene, po meni su najveći problem ovde delovi.
 
delovi ??? kako?
 
Zaobići u širokom luku..moje mišljenje.
 
Tako se nekad pričalo i za Xiaomi pa sad delove možeš i na trafici da kupiš...
Realme postaje novi Xiaomi, biće sve bolji i bolji.
 
Probijaju se polako ali sigurno. Ali postoji jedan problem po meni - dosta su im jake cene za probijanje. Setimo se šta je Xiaomi uradio sa Poco pre par godina... Bukvalno su išli u minus ali su se probili dobro- i baš je Poco F1 jedan od zaslužnih telefona za to.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam, videt cemo. Generalno nemaju po meni sta da ponude sem tog 90Hz ekrana, ako gledamo x50pro, to je skupo kao i poco f2 pro a tek su u razvoju, sta ce biti kad budu poznati kao sto je redmi ili xiaomi sada?
 
Nazad
Vrh Dno