Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Ovaj tel ima slican sistem kao oneplus jer ga proizvodi ista firma bkk koja proizvodi oppo oneplus
 
Jeste.

Bas dosta recenzija pravi osvrt na to da je Realme UI baziran na OxygenOS, koji je verovatno najbolja iteracija Androida koja postoji.
Jos je ovo Realme UI 1.0, tek je svez, a dobija bas dosta hvale.

To mi razlog vise da ga pazarim, mislim da je u kombinaciji sa 90Hz za ove pare verovatno jedinstvo korisnicko iskustvo.
 
Na FB stranici poceli da najavljuju Realme 6. Valjda ce se pojaviti uskoro u prodaji.
 
E to bi bila dobra stvar, da se malo ponovimo.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Dobar.

Samo ce biti zanimljivo kakva ce mu cena biti kod nas, zbog pariranja Redmi Note 9 Pro.

Dva prilicno slicna telefona, mada Realme ima prednost 90Hz i telefoto kamere, mada Toni po komentarima dajem prednost kameri na Xiaomi telefonu. Mislim da je sa softverske strane Xiaomi u prednosti.

No opet, 9 Pro je u zvanicnoj prodaju skup realno 38-40k (najavljeno), a ovaj ako bi bio skuplji ne bi imalo smisla. Ako bi identicne cene, onda bih rekao bolji izbor.
 
Cena 9s 4/64 je maltene ista kod nas i u HR a tamo se već prodaju Realme 6 8/128 (~35k rsd) i 6 Pro 8/128 (~40k rsd) tako da se mogu ocekivati slične cene i kod nas.
 
Na recenziji Realme 6 Peca je imao 8/128 verziju na testu i rekao da je cena 38k, tako da mi deluje da ce Realme ipak koju hiljadu biti jaci.
 
Vecina ovih testova su lre realese softverom, dakle sample modeli. Osetan je upgrade na realme modelima sa launch softverom, gde u slucaju realme 6 razlike naspram rn9s su krajnje minimalne, telefoni bukvalno razmenjuju udarce, gde je jedina osetna prednost na strani nekog modela u slucaju selfie kamere, gde su boje na realme 6 nekako isprane u odnosu na rn9s. Sve ostalo neck to neck. Pogledajte neke od review-ova sa launch softverom. Dakle ne sample modeli.

Cena msm da ce za Realme 6 4/64 biti 30k legalno, dakle hiljadu iznad 29k koliko je 4/64 rn9s. Tako isto 1-2k vise i za modele sa vise memorije i rama, i verovatno za realme 6 pro u odnosu na rn9 pro. Sa tim u vezi da realme 6 pro ima 2gb rama vise sa 8gb, ako je to uopste bitno.

Generalno licne preferencije, baterija ili 90hz ekran, uz naravno dizajn. Meni se nikako ne dopada punch hole u sredini, niti poledjina kod rn9 modela. Takodje telefoni su stvarno ogromni i nesto tezi u odnosu na konkurenciju.
 
Poslednja izmena:
Realme je dobio neki update optimizacije kamere. Sada je bas osetno bolja obrada fotografija sa istim senzorom prakticno. Negde kada se pojavio bila je drugacija prica malo.
Mada, koliko citam, Realme dosta dobro i azurno pegla sve sto se softverski moze ispeglati.
 
Da, da. Na global retail modelima, odmah dostupno azuriranje.

Iskreno cudi me da Chris sa techtabletsa nije to uradio na njegovom sample-u, mogao je da odradi naknadno kao sto je uradio na x50 pro koji je razbio poco f2 sa fotkama, posebno low light....
 
Stigao i kod Tonija.



Danas objavili i Realme 6s, sve isto samo spsutili kameru sa 64MP na 48MP.

Nebulozno. Kao jeftinija verzija.
 
Počele su da se pojavljuju na oglasima Realme 6-ice. Na KP 4/64 215€, 4/128 235€, 6/128 245€. U G*******-u se isto pojavila verzija 6/128 za 38k.
 
8/128gb je 245e koliko vidim, ako ne gresim.

Kako god, najvaznije da se konacno pojavio, a cene su mu identicne kao za rn9s kad se pojavio, mada su za njega brzo pare na 200e za 4/64 i 225e za 6(8)/128...Verovatno ce i za ovaj kad vise prodavac nabavi, a i ovako za 15tak evra vise se dobija objektivno bolji fon od rn9s.
 
Ocekivao sam vece cene, super su za start.

Ova 6/128 verzija uopste nije mnogo.
 
Samo što realme 6 dolazi sa MediaTek čipom, ma kolko god ga pojedinci ovde hvalili.
Upoređivati ga sa SD koji je zrađen u 8 nanometraskoj tehnologiji u odnosu na 12 nanmetrsku je ipak malo prviše. Realme 6 pro već dolazi sa SD, kad je tako dobar MT što ga nisu stvili i u pro seriju.
Ovde neki popljuju Samsung zbog exynos-a, a sad ovo treba da prećutimo.

Što se tiče 90Hz, terba biti pasionirani igač na telefonu da bi imao neke veće koristi. To lakše skrolovnje gore dole nemojte da se zezamo.
Takođe koliko sam video i zvuk na RN 9s je bolji.

Sitnice će prevagnuti za kupovinu. Ja se lično ne bi zezao sa MTčipsetom.
 
Neke stvari na ovom forumu postaje zaista smesne....al ajd.
 
Samo što realme 6 dolazi sa MediaTek čipom, ma kolko god ga pojedinci ovde hvalili.
Upoređivati ga sa SD koji je zrađen u 8 nanometraskoj tehnologiji u odnosu na 12 nanmetrsku je ipak malo prviše. Realme 6 pro već dolazi sa SD, kad je tako dobar MT što ga nisu stvili i u pro seriju.
Ovde neki popljuju Samsung zbog exynos-a, a sad ovo treba da prećutimo.

Što se tiče 90Hz, terba biti pasionirani igač na telefonu da bi imao neke veće koristi. To lakše skrolovnje gore dole nemojte da se zezamo.
Takođe koliko sam video i zvuk na RN 9s je bolji.

Sitnice će prevagnuti za kupovinu. Ja se lično ne bi zezao sa MTčipsetom.

g90t verovatno ima manju cenu nego snapdragon 720g...zato se i stavlja u jeftinije telefone...sto se performansi tice, mozes da pogledas na netu brdo komparacija ovih telefona, razlike skoro i da nema, negde je brzi 6 negde 6 pro i te razlike su u milisekundama.
Iskreno, meni je 6 model zanimljiviji od 6 pro, ne svidja mi se oa pilula, ako vec mora da bude rupica, neka bude jedna kamera, a siroku svakako ima iza, tako da siroka selfi kamera nije potrebna... :)
 
Do juče ni jedan Flagship nije bio sa 90Hz, sad kad nema neko telfon od 200 tako nešto, onda je to tragedija. To je meni smešno.
 
Poslednja izmena:
g90t verovatno ima manju cenu nego snapdragon 720g...zato se i stavlja u jeftinije telefone...sto se performansi tice, mozes da pogledas na netu brdo komparacija ovih telefona, razlike skoro i da nema, negde je brzi 6 negde 6 pro i te razlike su u milisekundama.
Iskreno, meni je 6 model zanimljiviji od 6 pro, ne svidja mi se oa pilula, ako vec mora da bude rupica, neka bude jedna kamera, a siroku svakako ima iza, tako da siroka selfi kamera nije potrebna... :)
Po meni jedina bitna razlika između relme 6 i RN 9s je NFC, ukoko vam je tako nešto potrebno.
 
Istina, do juce nijedan flagship nije dolazio sa 90Hz, a danas bogami niko se nece usuditi da izbaci flagship bez (minimum) 90Hz.
Niti ces u buducnosti videti uopste flagship sa 60Hz.

A sad koliko je to smesno, stvar ukusa valjda. Ono sto znam jeste da je jos smesnije ljudima da se vrate na 60 kada jednom probaju i naviknu se na veci refresh rate.

Sto se tice uporede G90T i konkretno 720G najbolje moguce poredjenje je Realme 6 i Realme 6 Pro. Pro su kroz 2-3 azuriranja morali da krpe i optimizuju jer 720G nije bio optimizovan za rad na 90Hz, pa je Pro prilicno seckao.
Sto se tice sirovih performansi, mnogi recezenti koji su testirali i 6 i 6 Pro, preporucuju obican 6 onome ko zeli prvenstveno da se igra na telefonu, jer je prosto mocniji cipset od 720G., prvenstveno jer ima mocniji GPU. Zato je recimo gejmerima bitno jer ne mogu da izvuku max postavke u igricama jer ih 720G ogranicava, za razliku od G90T.

Sa druge strane 720G ima prednost sto je izradjen u manjoj arhitekturi pa izvlaci do sat vise autonomije. I prakticna prednost mu je brzi WiFi.

Da je jedan bolji od drugog, za prosecnog korisnika skoro je tesko reci, da je jedan bolji za gejmere moze se reci, ali da je jedan losiji u odnosu na drugog prosto se ne moze reci, a zadrzati objektivnost.

Naravno, skroz je legitimna preferncija da neko zeli SD a ne zeli MTK u telefonu, ali je skroz druga stvar karakterisati prednosti i mane koje nisu dokazane ili su opovrgnute u prakticnom radu.
 
Ako nekoga zanima, pojavio je Realme 6 Pro na oglasima, za 275e.

Lepa cena rekao bih... Sada kada uporedim cene sa Redmi konkurencijom, rekao bih da je Realme 6 Pro bolja kupovina od Redmi Note 9 telefona.
 
Roaming je uvoznik. Mož' se desi da ga ponude operateri.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nije loš telefon, ali nije mi jasno eto prošle godine za iste pare 9t, amoled i slican i bolji procesor. Nije imao rupu na ekranu.
Ove godine slabiji uredjaj isto ili više košta i kao super.
Jeste 90hz, ali IPS . Malo bolja kamera i to je to.
Slažem se da su svi podigli cene, ali po meni nije ovde ništa Vau.
Trebalo bi sve proizvođače spustiti malo na zemlju.
Podižu se cene, a napretka ili nema ili je toliko mizeran da se dovodi u pitanje da li se isplati manjati uređaj.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Malo bolja kamera i to je to.
Nije bolja kamera. Dobar fon svakako, midrange kralj, razbili su kompletnu Redmi (Note) seriju.

Kad sam video 2 prednje kamere bio sam 100% siguran da je jedna za ukras (depth/face unlock), kad ono wide angle, dobar feature :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno