Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

ryzen

Poštovan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
909
Poena
80
Ajde da otvorim temu, za dva midrejndzera koja ce se verovatno naci i kod nas, sada kad je Realme zvanicno prisutan.


Realme 6 - 6.5 90hz GG3 ekran, MTK G90T, 4/64-8/128GB RAM, 4300mAh (30W Brzo punjenje),
64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.72", 0.8µm, PDAF (Samsung GW1)
8 MP, f/2.3, 13mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm,
2 MP, f/2.4, 22mm (macro), 1/5.0", 1.75µm,
2 MP B/W, f/2.4, (depth),
Selfie kamera 16 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/3.1", 1.0µm

Realme 6 Pro - 6.6 90hz GG3 ekran, Snapdragon 720G, 6/64-8/128GB RA, 4300mAh (30W Brzo punjenje),
64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.72", 0.8µm, PDAF (Samsung GW1)
12 MP, f/2.5, 54mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, 2x optical zoom
8 MP, f/2.3, 13mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, 22mm (macro), 1/5.0", 1.75µm
Selfie kamera 16 MP, f/2.1, 26mm (wide), 1/3.1", 1.0µm

Da li vam se cini da je ovom serijom Xiaomi, pre svega Redmi Note serija dobila konkurenicju...
 
Po meni imaju jake cene za probijanje na trziste, kostaju isto koliko i xaomi slicnih specifikacija.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Normalno, imaju 90hz, sirova snaga je na strani Realme-a, konkretno ako gledamo Realme 6 vs RN 9S (pro), imaju bolje kamere. Tu treba pratiti situaciju sa GCam jer Xiaomi u ovoj klasi vise ne koristi Sony senzore, sto im moze biti jos jedan minus .....Plus ajde da dodam subjektivno polozaj punch hole-a je puno bolji i ajde jos subjektivnosti lepsi su im fonovi u odnosu na rn9 seriju :d Cak je i ovaj Realme UI veliki korak napred u odnosu na starije iteracije Color OS-a.

Xiaomi ima bolju autonomiju baterije, najbolju u klasi i to je to. Ali daleko od toga da Realme modeli i sa 90hz cekiranim, ne mogu da izguraju ceo dan lagano.

Da vidimo cene jos, ali cenim da ce i realme 6 i rn9s kod nas biti 30k dinara u legalnoj prodaji, startni modeli 4/64.
 
Poslednja izmena:
Mene je autonomija najvise brinula na 90Hz, medjutim kako pise GSM ima skoro nepromenljivu autonomiju i na 60 i na 90Hz.

I ja cenim da ce biti ~30k.

Svakako mi sledi novi telefon, a ta dva cekam pa cu da vidim, mada za sada vise naginjem Realme 6, pre svega zbog tog korisnickog iskustva sa 90Hz ekranom. Jedino mi je nepoznanica Realme UI, mada koliko vidim nesto je prilicno slicno stock Androidu.

Ovako na dizajn RN9S mi se vise svidja jer je "ozbiljniji" mada mi se ne svijda sto je tezak i sto mu je punch hole previse nekako nisko.
I Realme 6 nema notifikacionu LED, jos da su to stavili super bi bilo.
 
Ne moze bas da ima nepromenjenu, na gsm pisu svasta + testovi autonomije baterije su im kriminalni, slicno kao i na benchmark recenzijama....

Gledao sam ja nekoliko testova na yt od da kazem u proslosti pouzdanih ljudi, sa 90hz daje oko 7h sot uz jak usage, igre+video+drustvene mreze, dok je na 60hz oko 8h i nekih 20tak minuta pre toga. Dok recimo RN9S ide od 9.30h do 10h lagano.

Sad, to j neki uaage koji bih i ja imao bez igara+jo video sadrzaja.
 
Evo jednog jako detaljnog i nepristrasnog poredjenja Realme 6 i Note 9S (Pro)



U principu Realme 6 jeste bolji. Inace Realme 6 za EU trziste dolazi sa NFC-om.
 
U principu, u Xiaomi su se zaigrali u svim segmentima....
 
Bice Realme 6 moj novi fon, cim se pojavi.

Bas sam dosta gledao klipova, prvenstveno vezanih za Realme UI i ima pregrst nekih stvarcica koje MIUI nema, tipa gestove kada je ekran iskljucen, neke zanimljive precice i slicno + svidja mi se taj stock dojam Androida, narocito jer volim Android One.

Videh da za RN9 prijavljuju i backlight bleed, pa me je i to odvratilo.
No svakako ovde dobijam taj 90Hz ekran, svakako je ergonomicniji telefon, dobra baterija, solidne kamere i deluje sasvim praktican UI.
Nadam se da ce biti pozitivno prvo iskustvo sa Realme uredjajem, iako mi nije milo da se odreknem Xiaomija.
 
Pogledao sam.
Taman najavljuje i poredjenje sa Redmi Note 9S.
 
Jedina stvar koja meni ovde ne pije vodu su pickovi kamere, dosta, ali dosta to losije izgleda kod njega nego kod svih drugih review-ova. Ok macro kamera je tanka, ali sve ostalo puno bolje izgleda na drugim mestima, govorimo o ostalim kanalima, a itekako su pouzdano...Ko zna mozda je do softvera koji ima na telefonu, za global verziju je bio jedan veliki update prakticno odmah out of box koliko sam ispratio i prijavljuju ljudi da je glavni deo tog update-a optimizacija kamere...Sta znam, ostatak na mestu, fon je klasa iznad RN9S.
 
Jeste, prilicno je kameru kritikovao, za razliku od ostalih recenzija koje su prisutne. Verovatno ima i nekih softverskih momenata, mada u ovim uporednim recenzijama koje sam ja gledao uglavnom je GW1 kamera na Realme 6 pobedjivala GM2 na RN9S.

Oba su meni telefona dobra, s tim da dosta toga Realme 6 moze da ponudi nego sto RN9S moze da ponudi u odnosu na Realme 6.

Realme je jos sa serijom 5 pokazao da hoce parce kolaca tamo gde je Xiaomi prvenstveno sa Redmi Note telefonima neprikosnoven godinama, a sa 6 i 6 Pro je direktno isao na to da preuzme vodjstvo, i deluje da su napravili pravi konkurentski potez.
 
Videcemo dalje kad baci jos koji test, ali po svim ostalim RN9S ima bolji makro, to je za Xiaomi ove godine kao neki fetis, na svakom modelu za 2020. godinu imaju odlicne macro fotografije bez obzira na klasu. I nesto su boje na prednjoj kameri prirodnije na RN9S u odnosu na Realme 6, sitna razlika. Same fotografije, night mode, ultra wide, video capture, EIS na 1080p, sve je to po ostalim recenzijama bolje na Realme 6, negde su razlike ozbiljne, kao recimo u slucaju pomenutog macro senzora koji je jedina ozbiljna mana Realme 6 camera sistema. Bas tanak, skoro neupotrebljiv.

Videcemo vec.
 
Kris skroz suprotno. Ispade makro kamera od 2MP bolja na Realme 6 nego ova od 5MP na N9S haha.

 
Bas i ja sad gledam ovaj klip :)

Hah, sve sto drugi prijvljuju kao prednost Realme 6 ovde je prednost RN9S, i obrnuto. Gledam ove makro fotografije i nesto razmisljam, da nije omasio covek i pomesao fotke :d
Sigurno je ovde neka fora sa softverom....Konkretno Realme 6 nocne fotografije, stabilizacija i video je dosta, dosta losije ovde nego na svim ostalim revie-ovima. Sa druge strane ono sto je isto totalno cudno, njegovi selfiji su dosta bolji nego kod ostalis....

Ko ce ga znati, uglavnom ono sto je isto i ocigledno, obicne dnevne fotografije i kod njega Realme 6 pravi bolje, prirodnije.
 
Šta mislite, kada će moći da se kupi kod nas i da li će ga biti u ponudi operatera?
 
Tesko je reci, s obzirom na situaciju. Predstavljen je u Evropi i moze da se kupi u nekim zemljama vec. Moja je procena mozda da bude do juna, ali nesto sumnjam da ce biti kod operatera.
 


Planirana cena - 38.000

To je previse, nisam ocekivao da ce da ide preko 30k.

Sa tom cenom ne moze nikako biti konkuretan Redmi Note 9 seriji.
 
Treba da se pojavi čim krene uvoz kod VIP prvo. Samo da reše što nema Srpski jezik. Mada, kada može Apple, i ovi će nešto slično smuljati, bez obzira što po zakonu mora da ima Srpski jezik kod nas meni telefona.
 


Planirana cena - 38.000

To je previse, nisam ocekivao da ce da ide preko 30k.

Sa tom cenom ne moze nikako biti konkuretan Redmi Note 9 seriji.


Ja msm da je to cena za 8/128 kao na testu, koji apsolutno nema logike uzimati....A da ce za najisplativiji 4/64 model biti ~30k.
 
A da. To bi vec imalo smisla.

Ja jos uvek vagam, mada cekam da se pojavi prvo. Razmisljam i o P40 Lite, iako bez Googla, svidja mi se hardver za pare koje trazi.

A sada vidim ocekuje se i standardni Redmi Note 9 koji bi trebalo da bude objavljen 30. aprila, navodno u manjoj formi od 9S, sa novim G85, brzim punjenjem...
 
Treba da se pojavi čim krene uvoz kod VIP prvo. Samo da reše što nema Srpski jezik. Mada, kada može Apple, i ovi će nešto slično smuljati, bez obzira što po zakonu mora da ima Srpski jezik kod nas meni telefona.

Ни Realmi 5pro нема српски језик, па се легално продаје у познатим продавницама техничке робе. Има хрватски.
 
Realmi ima očajnu podršku za global romove, pre svega su okrenuti indijskom tržištu. Mislim da ne vredi kupovati sve dok se ne probiju na zapadu...
 
Poslednja izmena:
A da. To bi vec imalo smisla.

Ja jos uvek vagam, mada cekam da se pojavi prvo. Razmisljam i o P40 Lite, iako bez Googla, svidja mi se hardver za pare koje trazi.

A sada vidim ocekuje se i standardni Redmi Note 9 koji bi trebalo da bude objavljen 30. aprila, navodno u manjoj formi od 9S, sa novim G85, brzim punjenjem...

Meni se P40 Lite dopada kako izgleda bas lep.fon, ali nema google servise i nista sto bi ga izdvojilo kao sto imaju realme 6 sa 90hz ekranom ili rn9s za mamutskom baterijom i verovatno najboljom kamerom u klasi, a vec ima i gcam.
 
Slazem se, P40 Lite najvise nudi zbog Kirina 810 i 6/128GB konfiguracije + 40W punjenja.

Peca je spomenuo da krug oko kamere na Realme 6 sluzi kao LED notifikacija, medjutim jos nisam video nijedan klip sa tim. To bi svakako nadomestilo donekle nedostatak LED lampice.
 
Moze li to uopste na ips?
Naravno da ne pali ceo ekran i svuče batt za 3h zbog notifikacije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ne vidim kako.

Video sam u par recenzija da zasvetli krug oko kamere kada prebacujes na selfie kameru, ali nigde nisam video da sluzi u notifikacijske svrhe kao sto je spomenuto u recenziji.

Ne znam zasto je toliko tesko ubaciti jednu ledicu, jel to stvarno toliko trosak za proizvodjaca, a znaci dosta za korisnicko iskustvo.
 
Mesec dana mozgam da li da uzmem Realme 6 ili Note 9s ili mozda P40 Lite, ali zbog nakon ove recenzije sam prelomio da cim bude dostupan to bude Realme 6.

 
Nazad
Vrh Dno