Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

I još jedno pitanje: da li neko zna gde se nalazi njihov zvanični, ovlašćeni servis?
 
Evo i trećeg pitanja....
Da li neko može da mi napiše da li i kako može da se ukloni googlov asistent sa leve strane početnog ekrana?

Treća sreća :-D
 
Smart services - smart assistant, stavi na off.
 
To ne postoji na azuriranom sistemu "Smart services"?
Gledao sam na yt iz 2019. i tamo ima u "seting-su"
kod mene nema.
 
Poslednja izmena:
Kod mene ima i tu se nalazi.
ace0d3a35d755fae22290da3b94c9113.jpg
 
Zna li neko da li je Realme 7 iz Telenora sim free? Vidim da tvrde i da je 6/64?
 
Koliko znam... Jedan slot jeste, drugi nije kod njih inače, ali me ne drži za reč.
 
Poslao sam mail, odgovorili su, citiram:

"Zdravo, u telefonima mogu da se koriste SIM kartice drugih operatora. U slučaju da je on ipak optimizovan za korišćenje Telenor kartice, zahtev za otključavanje može da se podnese u bilo kom trenutku. Ako mogu da pomognem sa još nekom informacijom, tu sam."

Meni ovde deluje kao da operater koji mi je odgovorio nema pojma da li je sim free ili ne. Zvacu sutra call centar, mada cisto sumnjam da ce imati konkretnu i jasnu informaciju.
 
Samo je taj operater zaboravio da ti kaze jednu bitnu stvar, a to je da zahtev za odkljucavanje telefona mozes da podneses tek posle isteka ugovora. Mada mozda gresim ali znam da je tako ranije bilo.
 
Tako je bilo, ali ovde pise "u svakom trenutku".
 
Hmm, čudno. Pitaj Gugl kako da isključiš.
 
Eto gore sam okačio fotku i na njoj se vidi da nemam tu opciju u meniju
 
A da prebacis na engleski i kucas "smart services" u search, posto zaista ne znam kako su ga preveli. :)

Koji je telefon u pitanju inače i koja verzija OS?
 
Probao sam - nije našao. U pitanju je 7 pro. Verzija V 1.0 Android 10
 
Poslednja izmena:
Ne bih znao kako je na 7 pro, mozda su izbacili tu opciju ili je sakrili dublje.
 
Ma nema nikakvih problema, pogledaću sutra malo detaljnije.
 
Nigde "dublje" ne nalazim podesavanja za to u mom telefonu, nazalost.
 
Pozdrav, mislim da se to resava u meniju -Alatke za udobnost-, to je meni ispod setovanja fingerprinta. Ja imam od pre par dana Realme 7 pro na srpskom i evo 5 dana mi se ne prikazuje 4G na prvoj i 3G na drugoj kartici, mislim gore na ekranu gde je indikator jacine signala. Kontaktiro sam Telenor i oni ne znaju da rese problem, ako je to uopste problem, jer imam 4G karicu i sve je ok, samo sam radoznao zasto se to ne vidi na indikatoru. Kako je kod vas koji imate 7pro, jel se prikazuje to, hvala na odgovoru.
 
Meni pokazuje 4G simbol iznad jačine signala kada uključim mobilni prenos podataka...
 
Ok, znaci samo u tom slucaju, hvala na odgovoru, na prethpdnim telefonima se pojavljivalo, nevezano za mobilne podatke.
 
Da li neko na 6ci ima problem sa fingerprint senzorom?
Meni se dešava da nekada nece da očita, tačnije ni ne pokuša. Koliko god puta da nanesem prst ništa se ne dešava. Kada otključam telefon kodom i ponovo zaključam, radi gotovo beskonačno puta za redom. Onda opet s vremena na vreme nece da očita.

Nisam uspeo da uhvatim bilo kakav patern. Činii se da nema veze ni sa hladnoćom niti sa vlažnim rukama...
 
Nisam primetio taj problem kod mene, tako mi se jedino ponasa kada su ruke mokre ili kada se prekoraci broj pokusaja za otključavanje.
 
.48 mi je upravo stigao OTA.
c0be5bb53cf61f60fc1a7a46424ec5bc.jpg
 
Tebi ne stiže OTA koliko sam razumeo, moras manuelno?
 
Nazad
Vrh Dno