Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Jesam, stavio ga sinoc na punjac, jutros ustajem na posao, gasim alarm i izvucem kabal od punjaca. Pa on se napuni za pola sata, bilo 9%
 
Ma napunio se,ja zaspao za to vreme dok se punio, nego vidi ono sto sam okacio na prethodnoj stranici, nije ekran mogao biti ukljucen 8 ipo sati, pogledaj to. Pobrljavio je, to sto pise nije moguce.Screenshot_2021-01-12-14-14-30-79.jpg
 
Pa ne znam kako racuna to "potpuno" punjenje, da li je u pitanju neka racunica ili greska... Pogledaj naredni put ako te zanima sta ce pokazati.

Ja bukvalno otkad koristim telefone nikada nisam pridavao znacaj toj statistici baterije tako da nisam siguran kako i koliko pouzdano i na koje nacine kod razlicitih proizvodjaca pokazuje.
 
Kada mozemo da ocekujemo update na UI 2.0 i android 11, citam po stranim forumima da je jos beta faza testiranja, mada vidim da su neki telefoni Realme vec dobili. Sad da li je to beta ili stable verzija ne znam.
 
Ne bih ja ocekivao to pre marta/aprila... Ovo sto je do sada pusteno to je early access, public beta, koja ce biti pustana tokom januara i februara za vecinu uredjaja.

Za sada jedini telefon koji radi na Android 11/Realme UI 2.0 je X50 Pro.


Elem, jedno pitanje, drug hoce da pazari Realme 7 pa se dvoumi izmedju 6/64 i 8/128... Nije mu bitna toliko interna koliko ga interesuje ima li realne razlike izmedju 6 i 8 GB RAM-a, a stalo mu je da ustedi svaku hiljadu ako moze...

Ja rekoh kontam da nema, ovaj Realme 7 Pro mi je prvi telefon sa 8GB RAM-a i nista ja tu ne vidim znacajno u poredjenju sa prethodnim Xiaomijem koji je imao 6 GB. Ne znam da li u igricama ima razlike mada on uopste ne igra igrice.

Meni je svakako 8GB na ove procesore nekako "overkill".
 
I ja mislim da nema veze sem igrica, meni je bilo i na 2gb i na 4 gb, evo i sad na 8 gb uvek 50% rama zuzeto.Tako da mislim da je to fora, mozda gresim, proveri da li Realme 7 obican ima mesta za memorijsku, jer je u danasnje vreme 64gb ipak malo.
 
Samo da opet pitam,kako se gasi onaj levi screen ekran,mislim da se zove google asistant

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 
Kako ste zadovoljni softverom? Nisam do sad imao Realme telefone, uglavnom Xiaomi
 
Da li neko na 6ci ima problem sa fingerprint senzorom?
Meni se dešava da nekada nece da očita, tačnije ni ne pokuša. Koliko god puta da nanesem prst ništa se ne dešava. Kada otključam telefon kodom i ponovo zaključam, radi gotovo beskonačno puta za redom. Onda opet s vremena na vreme nece da očita.

Nisam uspeo da uhvatim bilo kakav patern. Činii se da nema veze ni sa hladnoćom niti sa vlažnim rukama...

Update:
provalio sam da se dešava češće kada je baterija praznija.
Pogasio sam sve opcije za štednju baterije i sada mi se čini da se ređe dešava (subjektivno).
 
Korektan je softver, ništa više od toga. Tu i tamo zaštopa, meni chrome aplikacija zapucava s vremena na vreme. UI je jednostavan, ne sviđa mi se previše al to je više stvar ukusa.
Meni se lično više sviđa MIUI, međutim ja sam vrlo nezahtevan korisnik tako da sam vrlo zadovoljan sa realme 6.
 
Meni je Realme UI legao kao promena pre svega, nekako sam se zasitio MIUI okruzenja. Iz ovog ugla mi se svidja, jer je baziran na stock Androidu, nema prevelike dorade i ima mnogo manje bloat-a nego MIUI.

Vidim da UI 2.0 donosi jos napretka tako da mislim da je Realme UI zahvalan za korisnika.
 
Dialler i sms app su cini mi se Googleovi, na Xiaomi su njegove, pa je bilo i snimanje razgovora.

Jel može neko da potvrdi da li kod nekog Realmi modela ima opcija za snimanje razgovora i kako u praksi funkcioniše.
Jel zna neko gde u Beogradu mogu da se uživo pogledaju Realmi telefoni ?
 
Korektan je softver, ništa više od toga. Tu i tamo zaštopa, meni chrome aplikacija zapucava s vremena na vreme. UI je jednostavan, ne sviđa mi se previše al to je više stvar ukusa.
Meni se lično više sviđa MIUI, međutim ja sam vrlo nezahtevan korisnik tako da sam vrlo zadovoljan sa realme 6.

Kaко ти се чини могућност деинсталирања апликација ? Нa Miui се дешава да се неке апликације нити могу деинсталирати нити ставити на disable.
Занима ме да ли може Google play да се деинсталира.
 
Ne može... Ja ne znam za Android telefon koji dopušta deinstaliranje Google Play, potire njegovu svrhu.

Svakako je bolji Realme u odnosu na MIUI jer nema bloat-a i nije zatrpan nepotrebnim aplikacijama.
 
Ako svoj Realme 7 Pro umesto na fabrički, prikopčam na Xiaomi punjač od 30W, kojom brzinom će zapravo telefon da se puni? S obzirom da ne radi na QC tehnologiji.
 
Ja sam, recimo, Realme 6 stavio na Huawei 40W od P40 Pro i ne radi brzo punjenje, puni sporo.
 
Zato što Huawei koristi svoj standard za brzo punjenje.

Istražio sam:
Dakle brzo punjenje radi samo uz fabrički punjač i kabl, zbog VOOC tehnologije koja je jedinstvena za Oppo, 1+, Realme, tako da je moguće za Realme koristiti recimo 1+ punjač za brzo punjenje i radiće, jer je to isto, samo drugačije brendirano.

Ako se koristi bilo koji drugi punjač, može da puni samo sporo, s tim da Realme podržava USB Power Delivery standard, što znači da može da se puni malo većim brzinama ako punjač takođe podržava USB PD standard.

Konkretno ta brzina za Realme 6/7 iznosi 15W, za 7 Pro 18W.

Ako punjač ne podržava USB PD, onda puni standardnom brzinom od 10W.

Takođe, ovi Realme punjači podržavaju USB PD, pa je njima moguće brzo puniti druge uređaje
Konkretno ovaj punjač od 65W podržava USB PD od 45W.

Mnogo bre komplikovano što svako ima svoj standard.
 
Ja narucih Beasus kabl od 2m za VOOC na Aliju, posto mi je 1m kratko. Imalo je i jeftinijih no-name na kojima navodno radi VOOC, ali ni ovaj nije skup, 5 dolara kosta. Radi VOOC bez ikakvih problema, kao na originalu. Ako nekome bude zatrebalo, mogu da posaljem link do kabla.

Veceras uzimam i Realme 7, taman mogu da ih uporedim b2b.
 
Da, video sam da ima kablova, tu valjda nema mnogo filozofije, oni imaju jednu žicu više ili tako nešto...
Jedino je nezgodno punjač za nabaviti ako zatreba...

Aj baš piši utiske, ja sam se toliko lomio, čak mi i sad bude pomalo krivo jer sam želeo 90Hz ekran.
 
Drugari, jel neko naručivao masku neku za Realme 7... Na ovu fabričku mi se prosula neka mast i ne može da se opere, ostao neki ružan trag, pogledam ponudu na domaćim sajtovima ono sve ukupno 3 maske za ovaj telefon.

Jel ima možda neku ovu masku

a38509c786b68e9a33535722de56f5e15d314f56_1cbae9a78974ee9438ce578c25ba2c648a11ff6f.jpg

Deluje mi na slici ok, sviđa mi što se prekriva ostrvo kamere ali ne mogu da procenim kakav je materijal. I staklo takođe, samo imaju Teracell i Comicell, ne znam koje je bolje... Prosto mi je razočaravajuće da Nillkin barem nema nikakvu opremu za ovu Realme seriju.
 
Imam ja takvu masku za svoj fon, mislim da je Comicell...

Obican silikon, nista posebno, ali da dobro je sto kompletno prelazi preko kamere i ostavlja samo otvor za senzore, izgleda fino tako.
 
Elem da pitam ,mada nije aktivna tema... Devojka ima Realme 7 i primetila je, a i ja sam, screen bleed na ekranu, mada ne moze da se seti da li je tako od pocetka.

Telefon je star koji mesec, sa ovlascenom garancijom.

Moje je pitanje da li screen bleed moze da nastane tako ili je stvar "urodjene" anomalije lcd ekrana, i da li je legitian razlog za pozivanje na reklamaciju?

Inace nije toliko strasan, ali je primetan na beloj pozadini pod odredjenim uglovima, jos je nekako nepravilan, nije ono da je uz ivice nego se kao razliva po ekranu.
 
Pozz svima,imam realme 7 pro,desava mi se u zadnje vreme sve cesce da dok sam u nekoj aplikaciji sam je ugasi i izadje iz nje,da li je to fb,yt,tiktok isto se desava,da li je neko imao slican problem?
 
Do sada mi se nije desavalo da me izbaci iz bilo koje aplikacije. Isto 7 pro.
 
Kaко ти се чини могућност деинсталирања апликација ? Нa Miui се дешава да се неке апликације нити могу деинсталирати нити ставити на disable.
Занима ме да ли може Google play да се деинсталира.
Evo i mena nazad posle dva meseca. Izvini na kasnom odgovoru.
Slično Xiaomiu. Weather aplikaciju npr. ne možeš ni obrisati ni disable-ovati. Ima ih nekoliko, phone cloner itd. Mada nema ni jedne reklamne.
 
D
Imam r7 pro i non stop mi se to dešava, još od početka.
I ja sam od skoro vlasnik R7, vrlo dobar mobilni telefon, ali primetio sam od prvog dana 2 problema, sa yt aplikacijom, čim je pokrenem ugasi se posle 3sec,zna li neko u čemu je problem? 2 problem odziv ekrana , ne reaguje na touch kako bi trebalo već treba 3 puta da kliknem da reaguje a neki put i ne reaguje uopšte? Šta bi to moglo biti?
 
To bi moglo biti da mu je potreban servis. Probaj da ga vratis na fabricka podešavanja, pa ako se problem opet javlja...pravac servis.
 
Nazad
Vrh Dno