Šta je novo?

Keychattering resenje?

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi, imam Logitech G Pro TLK tastaturu kojoj se vremenom pojavio key chattering na 5-6 tastera. Trazeci resenje za problem naleteo sam na video koji tvrdi da je dovoljno samo staviti malo lubrikanta na svaki problematicni taster i problem ce biti resen (doduse video se bazira na cherry MX switchevima).
Ja sam danas produvao problematicne dugmice sa kompresovanim vazduhom i sa vecine je keychattering nestao ili se drasticno smanjio, doduse ne znam kako je to pomoglo jer ja drzim tastaturu savrseno cistom, prekrivena kad ne koristim kompijuter itd.
Jel ima neko iskustva kako se resiti keycharreringa bez menjanja celog switcha?, da li moze na logitech keyswitcheve da se lubrikant stavi, ako moze koja vrsta lubrikanta? tamo neki tvrde silikonski lubrikant, neki spominju "Krytox GPL 105 ili 205" neki tvrde da alkohol odradi posao..
Hvala unapred
 
Nisam siguran da alkohol moze pomoci, jer je agresivan, uklonice prasinu, ali plasim se sta ce se desiti sa bakarnim kontaktima... Nije nacin. 70% nikako jer ima vodu, a 96% je previse jak.

https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/sprej-teslanol-t6-kontakt-200ml
Ovo bih ja iskoristio. Moje misljenje je da ce to pomoci, ali pitanje je na koliko dugo ce problem biti resen. Svakako nije skup sprej, vredi probati.
 
Hvala za savet! Jel ima da je neko imao keychatter problem ovde? tesko mi je da poverujem da samo meni druga mehanicka tastatura po redu pati od istog problema a da niko drugi nema taj problem?
 
Nazad
Vrh Dno