Šta je novo?

Pitanje oko internet provajdera/internet na mesec dva

Darthy85

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2019
Poruke
23
Poena
55
Pozdrav ljudi,
Drugar hoce da ide sa porodicom na selo na mesec dva (dok traje ova situacija) i trazili smo, neku opciju za internet na mesec dva dana, i nismo uspeli
On ima komsiju, 20ak metara od njega koji ima net, i mozda ce cak i da podele,ali mozda bi trebalo da buse prozore za kablove, nisam siguran to nisam ga razumeo. Da li neki od nasih providera imaju neki paket to na mesec dva, ili ne?

Hvala
 
Za selo ti je jedino resenje da uzmes Vip vikend net ako je dobra pokrivenost Vipovom mrezom. Na mesec ti niko nece dati internet osim da platis sve prikljucne takse a to ce da izadje bas puno. Opet vidi ima li u selu uopste kablovskih internet provajdera ili je to samo Mts adsl/vdsl.
 
Hvala, preneo sam mu, sad pominje neku satelitsku antenu, 2k mesecno, 5 meseci free, ima i tv, valjda total tv ne znam, posto ce mu trebati net za posao.
Hvala josh jednom
 
@nocniduh Imas li mozda iskustva sa orionovim adsl-om?
 
Kod Oriona je ustaljeno da se sve osim optike preskače.

Ima Orion-ova tema na forumu, pa koga ne mrzi, neka pregleda poruke i probleme sa kojima su se ljudi na xDSL-u i WiFi-ju susretali.
 
Znam da im bezicni lose radi, ali nisam znao kakva je situacija sa adsl-om.
 
optical, nisam koristio njihov internet. Naišao sam na njihovu reklamu juče na fejsu.
 
Ako ti ne treba mnogo GB globaltel je ok (VIP). Dopunu mozes online 5gb 300 din... A net sharujes preko mob hotposta ili preko usb kabla na komp..
 
Hvala, preneo sam mu, sad pominje neku satelitsku antenu, 2k mesecno, 5 meseci free, ima i tv, valjda total tv ne znam, posto ce mu trebati net za posao.
Hvala josh jednom
Da bi na Total TV imao net mora da ima bakarnu žicu/fiksni telefon kod Telekoma preko koga će ići adsl. Plus mora da ima i tehničke mogućnosti.

VIP Vikend NETa mu je najbolja opcija.


Jedino nešto sa komšijom, ali ja to ne bih radio ako mu treba za posao.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Iskoristicu temu posto je relativno sveza. Prosirio bih temu na potragu za najpovoljnijim rešenjem za vikendice gde je internet potreban samo leti. Naime, trazim ponudu za plac na Ledinama koji se koristi kao vikendica tokom letnjih meseci. Otprilike, trazim internet 5 meseci godisnje pri cemu ne bi bilo lose da je neogranicen, a u svakom slucaju 50ak GB treba sigurno. Situacija je porazavajuca:

Orion ADSL Hit ne može da funkcioniše (a verovatno isto tako nijedan drugi ADSL) bez aktivne pretplate za fiksni kod Telekoma. Dakle, tih 990 mesecno se penje na cirka 1700 mesecno plus uvodjenje fiksne linije nanovo svake godine (čak postoji kabl razvučen od ranije, nekada sam imao fiksni, pa otkazao).

Orion WiFi mi je takođe bio ponuđen. Nisam se raspitivao dalje.

Supernova može, razvlačili bi koaksijalac (to je bivši Radijus Vektor reon), ali nema priključne takse samo za ugovor od 24 meseca. Dakle, za 5 meseci efektivno 1900 za pretplatu bez UO plus 1000 mesecno kad se jednokratna priključna taksa razmaže na 5 meseci.

KBC Net Wifi može bez UO i bez priključne takse ako se jednokratno kupi oprema (Ubiquiti) i pretplata je 1690 mesecno. Problem je mala brzina i komplikovanost instalacije.

Vip vikend net može, ali 3500 mesečno. Za te pare bolje uzeti Supernovu na 24 meseca.

Vip postpaid net 800 din za 20GB plus 550 din narednih 10GB. Nije jasno da li je to cena uz UO ili ne.

Telenor prepaid net je 1000 dinara za 10GB, previše.

Telenor Kucni net 2600 ili 3000 bez UO. Dosta skupo.

Telenor postpaid net 1900 za 50GB. Nije jasno da li je to cena uz UO ili ne.

Globaltel prepaid 600 din za 10GB, mnogo

mts postpaid 2200 za 50 GB

SBB nema tehničkih mogućnosti.

Na kraju će da bude deoba sa komšijom na štetu svih nefleksibilnih operatera...
 
Verovatno najjeftniji scenario bi ti bio da na toj primarnoj lokaciji (gde si kad nisi u vikendici u letu koje traje 5 meseci :d ) uzmeš Telekom Box4 + još jednu voice SIM karticu koju ćeš da "pridružiš" i na nju deliš onih 100 GB mesečno bonusa. Pa kad si na vikendici grickaš od tih 100 GB mobinog neta. Nema uvođenja/otkazivanja i taksi svako leto... fixni naravno moraš da plaćaš na primarnoj adresi gde ti je Box paket. Ako ti je dovoljno tih 100 GB mesečno, i ako Telekom na primarnoj adresi može da ti priušti krštenu brzinu interneta (ako nude optički net). Ili varijacija tog scenarija da umesto ti da imaš kući "uletiš" u nečiji Box4 paket sa tvojom jednom MTS karticom a da je taj neko neko ko uopšte ne koristi taj bonus za mobilni internet pa da možeš ceo da spucaš.

Ili tako, ili Vip Vikend net.. Eventualno ako kad dođe leto ako si na vikendici 100% vremena se preselio (= ne trebaju ti internet usluge na primarnoj adresi jer nisi tamo celo leto?) da biraš i za primarnu lokaciju provajdera koji postoji i tu gde ti je vikendica... i onda da "seliš prikljčak" 2 puta godišnje kako menjaš adresu stanovanja? :D

Ili naravno deljenje sa nekim od komšija na vikendici ako tu ima stalnih stanara koji su voljni za te šeme.
 
Imas varijantu Box2 msat tv + 100GB 5 meseci po 1 dinar posle 1999, efektivno 1583 dinara mesecno.

Dobijas 100GB mesecno svakog meseca bilo gde (mifi dobijes) na mts mrezi i dobijas na jednoj lokaciji - mozda bas na vikendici m:SAT TV Plus paket. TV mozes bilo gde da uvedes - gde se vidi astra :)

Drugar koristi to u jednom selu - prilicno zabaceno selo, ima net i tv tamo, a net nosi sa sobom - radi i u telefonu SIM kartica :)
 
Nazad
Vrh Dno