Šta je novo?

Ima li neko resenje za driver za MSI Radeon RX 5700 8GB

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Ljudi, ima li neko resenje za neki normalan driver za MSI Radeon RX 5700 8GB? Sa starim Adrenalin 2019 da kazemo da mi je radila ok, KAO, ali od ovog novog Adrenalin 2020 vec 3 meseca bilo koji update da uradim nijedan driver nije dobar, ili mi se restartuje PC, ili mi izbaci beo ekran kad pokrenem youtube, pa procesor podivlja nakon toga... Ne mogu da verujem da sam pukao toliko para na neku glupu graficku za koje ovi iz AMDa nisu sposobni da naprave normalan driver. Pa nVidia je majka pored ovog, ubodes i ne razmisljas.
Ima li neko resenje? :(
 
Stari mi je Win10-Radeon-Software-Adrenalin-2019-Edition-19.12.1-Dec2. A poslednji 20.3.1
Generalno cim sam poceo sa instalacijom svih ovih Adrenalin 2020, nijedan nije radio kako treba, svaki je bagovao.
E sad, malo laicko pitanje posto se ne razumem puno oko tih drajvera, koja je razlika izmedju :
Adrenalin 2020 Edition 20.3.1 Optional
i
Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL)
Sta znaci to WHQL?
Generalno samo mi 2019 radi kako treba, mada i ono hoce ponekad da zeza, a ovaj driver sto nosi oznaku sa 2020, nista, uzas, ili mi se restartuje PC ili mi izbaci beli ekran kad treba da pokrenem YouTube. Primetio sam da izbacuje jos jedan Firefox page koji opterecuje procesor na maksimum, pa kad ga obrisem preko task managera, posle radi nomalno.

Cak sam i ovo probao:
Radeon™ Pro Software for Enterprise 20.Q1.1
mada ne znam sta on moze da poboljsa i isti djavo.
 
Poslednja izmena:
DDU pa sve od nule. Ako to ne pomogne, onda i ceo Windows.

Ovo za početak nažalost. 20.2.2 su malo bolji/stabilniji od 20.3.1, pa stavi njih. Kad odradiš DDU, uninstaliraj posle i chipset drajvere, pa njih instaliraj prvo, pa tek onda 20.2.2 gpu drajvere.

Ti nemaš povremene probleme koje većina ljudi ima. Kod tebe su isti baš izraženi i nema univerzalnog rešenja.

Nadam se da si prvo probao sa onim osnovnim - pogasio enhanced sync, relive i slično iz AMD CP-a? To pravi skoro svima slične probleme. Odradi za početak DDU i kad se otvori amd control panel, izaberi standard opciju ako nije po default-u izabrana. Ona automatski gasi enhanced sync, relive, antilag, itd.
 
Poslednja izmena:
A da li koristiš msi afterburner? Neki su se žalili da im to pravi probleme.
 
MSI Afterburner koristim samo ponekad.
Podesavanja sam bio malo menjao, kao sto je antilag i slicno.Znaci mora sve biti po defoltu da bi radio normalno?
 
Ja sam pre par dana sastavio komp, odradio update biosa za x570 na F12f verziju, odradio win 10 update, instalirao najnovije drajvere i sve radi kako treba. Igram par igrica bez ikakvih problema, anti lag mi je jedino ukljucen.
 
bravo zerbiše, ti si tzarčina.

@mlađo-

zeza te afterburner. on se ne podnosi sa wattmanom, i uopšće powerplay šemom amd kartica.

deinstaliraj afterburner (revo, full uninstall) , očisti drajvere za karticu sa DDU iz sejf moda.
instaliraj nove, whql obavezno (beta je, kao što ime kaže - beta)

apdejtuj directX , https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35
apdejtuj VisualC (imaš all in one paket da ne instaliraš svaki zasebno) https://www.techpowerup.com/download/visual-c-redistributable-runtime-package-all-in-one/

reinstall drajvera za čipset (matičnu) nije neophodan, apdejtuj ih samo u slučaju da se problem i dalje javlja.
 
Poslednja izmena:
Ono sto sam ja primetio da meni pravi problem sa flickeringom je ako podesim ventilator na neke druge vrednosti koje nisu default u Wattmanu. Mozda i to da probas.
 
Vatman, AB, i ostalo, deinstall sa racunara kad ima nekih problema. Samo go drajver
 
Nazad
Vrh Dno