Šta je novo?

App Store Serbia

Ne. Engleski jezik obavezan.
 
Ne možeš. Taj broj nije dostupan za zvanje ni sa mobilnog ni sa fiksnog. Jedino iz hrvatske možeš da zoveš. Osim ako ne kupiš neki hrvatski broj ali eksterni pozivi nisu omogućeni.
 
Znači još uvek nikakva korist od Apple u Srbiji.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Polako, tek su stigli.[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja zvao US support na ovaj broj da se odreknem 0.03$, pricao sa jednim agentom, posle cekao 5 min, onda dosla neka druga i onda i njoj spelovao apple id. Pitala me jel sam ja vlasnik, poslala mi notifikaciju na telefon da prihvatim. I to je to.
 
Ukoliko imate trenutno US store lakse vam je da preko support chat-a odradite isto. Bukvalno 1 min i skinut kredit.
 
Ne radi ni to kako treba iz Srbije. Meni neće ni da VPN om i još je ljudi potvrdilo da ne mogu da ih kontaktiraju na taj način.
 
Da, ni meni nije htelo preko chat-a. Samo izbaci da je moguce u US.
 
Ne radi ni to kako treba iz Srbije. Meni neće ni da VPN om i još je ljudi potvrdilo da ne mogu da ih kontaktiraju na taj način.

Ja sam juce uspeo bez problema po koracima koje si naveo na onom sajtu. Izabrao US podrsku, Apple ID sekcija, i Chat Support. Nakon par min javio se operater, pitao me da li sam ja vlasnik ID-ja, sibnuo mi push da potvrdim i sve je bilo zavrseno.

EDIT: Zapravo bilo je prekjuce i nisam izabrao Apple ID sekciju :)

Apple - Support - Case and Repair Details 2020-04-23 12-18-02.jpg
 
Poslednja izmena:
Mene zanima zašto US naloge "ukidate" i prebacujete na RS? Ne bukvalno ukidanje naloga ali računam da nećete moći ponovo isti da prebacite na US.

Zar nije jednostavnije, a i bolje zbog app kojih nikada nema kao na US store-u, ostaviti US nalog i napraviti novi RS?

Pitam jer me zanima koja je prednost. OK, kupovaćemo našim karticama ali zašto prebacivati postojeće US nalog (ili koji god UK, AT, ...).
 
Poslednja izmena:
Ja nemam ni jedan app koji postoji samo na USA store-u pa nemam problem. Doduše ja sam menjao sa HR na RS, ostao mi je USA nalog ali ću i to da promenim.
 
Mene zanima zašto US naloge "ukidate" i prebacujete na RS? Ne bukvalno ukidanje naloga ali računam da nećete moći ponovo isti da prebacite na US.

Zar nije jednostavnije, a i bolje zbog app kojih nikada nema kao na US store-u, ostaviti US nalog i napraviti novi RS?

Pitam jer me zanima koja je prednost. OK, kupovaćemo našim karticama ali zašto prebacivati postojeće US nalog (ili koji god UK, AT, ...).

Jedinu prednost koju trenutno vidim, a na osnovu koje razmišljam da prebacim nalog sa HR na RS je plaćanje, tj. mogućnost da mi preko noći kartica koju trenutno koristim za plaćanje postane neupotrebljiva.
 
you can browse the iTunes store here:

http://itunes.apple.com/us/browse

This is the US store - if you browse to your app, and then replace the 'us' part of the URL with the country code for the store you want to check (e.g. 'fr' for france, 'ie' for Ireland, etc) - you'll either get brought to the entry for the App in that country, or get an error message that the app is not available.

Za Srbiju je rs skracenica

Super, hvala :) Ja proverio, sve aplikacije koje koristim su tu...

Zanima me, sta je to nedostupno na nasem appstoru a da ima na usa? Od popularnijoh aplikacija naravno... izvinjamav se na mozda glupim pitanjima ali imam oko 100 korisnika za koje treba da odlucim da li da ih prebacujem ili ne...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Youtube, Google Drive za pocetak
 
Zanima me, sta je to nedostupno na nasem appstoru a da ima na usa? Od popularnijoh aplikacija naravno... izvinjamav se na mozda glupim pitanjima ali imam oko 100 korisnika za koje treba da odlucim da li da ih prebacujem ili ne...

Ja nisam proveravao, samo sam čitao šta pišu novinari. Evo, Filipenko sa Bench-a, samo za drugu redakciju:

Obratite pažnju na same aplikacije, odnosno da li one podržavaju novu zemlju ili region. Recimo, može se desiti da aplikacija omogućava puštanje sadržaja na fiktivnom nalogu koji se vodi na Floridu, ali da sada neće dozvoljavati da se sadržaji puštaju u Srbiji. Tipičan primer bi bio pristup serijama, muzici ili podcast-ovima. Vodite računa o tome – možda vam se uopšte ne isplati da prebacujete nalog!

https://pcpress.rs/kako-promeniti-app-store-lokaciju-i-dodati-srbiju/

Ja lično ne bih nigde žurio da sam na tvom mestu.
 
Google maps-a/Shazam-a/Express VPN nema jos nesto sam trazio nije bilo zaboravio sam sada sta tacno
 
Poslednja izmena:
Da li vam stigne neka poruka od banke kada povezete karticu sa srpskim App storeom ili se pretplatite na Music? Ja nemam devizni racun za sada, povezao bih sa dinarskom Visom pa se plasim da mi Raiffeisen nesto ne naplati

Hvala :)
 
Meni nista nije stiglo. Za play store jeste, ovde nista. Vezao sam deviznu za hr store a sad dinarsku za nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je stiglo i podesio sam jos 3 naloga i stiglo je, samo sto je 0,00 koriscenje pa neke banke verovatno to nece poslati...
 
Ne bez bankovne kartice.
 
Nema youtube? Pa sta ima onda?
Recite mi dal je moguce prebaciti sa usa na serbia pa vratiti se na usa ako ne odgovara?

Nema za sada ali ga ti vec imas na telefonu kao i svi. Bitno je samo da ne radis neki reset ili sve ispocetka, onda si nadrljao[emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na žalost i dalje malo treba akrobacija, ali valjda će i to uskoro nestati i da ćemo videti i Apple Pay. Ja sam napravio rezervni nalog na HR. Ulogujem se na njega poskidam aplikacije kojih još nema kod nas i posle se vratim na glavni RS nalog, a skinute aplikacije ostaju. Ovo ima smisla za besplatne app.
 
Može sa srpskog na USA da se prebaci ja sam sad probao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali vrlo moguce da se gubi free 6 meseci Apple Music sub....razna su iskustva....
 
you can browse the iTunes store here:

http://itunes.apple.com/us/browse

This is the US store - if you browse to your app, and then replace the 'us' part of the URL with the country code for the store you want to check (e.g. 'fr' for france, 'ie' for Ireland, etc) - you'll either get brought to the entry for the App in that country, or get an error message that the app is not available.

Za Srbiju je rs skracenica

Covek lepo pokazao kako da proverite.

Evo na primeru app za navigaciju razlika je prilicna:

rs https://apps.apple.com/rs/genre/ios-navigation/id6010
us https://apps.apple.com/us/genre/ios-navigation/id6010

birajte i druge kategorije pa proverite dal ima sta vam treba
 
Poslednja izmena:
Nakon aktivacije Apple Music servisa na Macbook-u , posto sam u laptopu imao ubacene i neke pesme koje sam skidao i slusao dok nije postojao apple music kod nas, odjednom su mi na telefonu u Apple music sada dostupne sve pesme koje sam tu ubacio pre... Pitanje je sad da li to podleze nekim copyright pravima, tj da li smem na tai nacin da ih slušam na telefonu ili da brišem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slobodno ih zadrži


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od aplikacija koje ja držim na iPad-u, na Srpskom app store-u za sada nema Microsoft aplikacija (Word, Excel...), Tripadvisor, Youtube, Shazam i Kindle. One se sada ne update-uju, ali rade normalno.
 
Nazad
Vrh Dno