Šta je novo?

App Store Serbia

wifininja

Cenjen
Učlanjen(a)
21.01.2019
Poruke
824
Poena
115
Početkom aprila Srbija konačno dobija svoj App Store.

https://9to5mac.com/2020/03/23/app-store-20-new-countries/

c01e60d1cb7318dc78f477581a26b934.jpg
 
Daj to malo teatralnije.

Dame i gospodo, poštovani ljubitelji Apple proizvoda, konačno, nakon 20 godina čekanja....
 
Peca, cekamo recenzije 11 series [emoji16]
 
Daj to malo teatralnije.

Dame i gospodo, poštovani ljubitelji Apple proizvoda, konačno, nakon 20 godina čekanja....

Obicno se ne krstim, ali ovaj put cu napraviti izuzetak !!!
Cisto iz patriotskih razloga !!!
;):D
 
Docekasmo napokon..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rok koji developeri imaju da prihvate novi ugovor je 6. april, što bi mogao da bude najraniji rok u kom će se Srbija pojaviti na App Storeu.
 
Da li ovo znaci da ce da nas prebace na Srbiju ili ne?
 
Neće...pravi poseban acc ili eventualno promeni region.
 
Promenom regiona beše gubi sve plaćeno?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ne. Ne gubi se ništa. I ako imaš više naloga kontaktiraš Apple da ti prebace sve na jedan.
 
Nek me neko podseti koje su prednosti srpskog app stora-a, nešto što već nije radilo drugim metodama godinama unazad :)
 
realno nikakve :)
opet ce najveci broj aplikacija biti na usa storeu a licno preferiram da kupim aplikaciju sa zvanicnih sajtova jer tako cesto ostvarujem i discount koji na apple storeu ne postoji.
 
Nek me neko podseti koje su prednosti srpskog app stora-a, nešto što već nije radilo drugim metodama godinama unazad :)

Cene u domaćoj valuti, manji porez nego u HR (ko ima HR nalog zbog plaćanja našim karticama direktno), motivacija domaćim developerima...

Uglavnom, manje dovijanja i neki osećaj pripadnosti. Pozdravljam :)
 
Da li ce srpski Apple store imati ikakav uticaj na podrsku srpskih provajdera za Apple watch ili mesam dve razlicite stvari?
 
Dve odvojene stvari.
 
Mada bi bilo lepo da apple watch dodje i u Srbiju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Watch će sasvim sigurno doći pre ili kasnije, sad kad konačno zvanično postajemo podržani kao zemlja, nema razloga da ne bude tako.

Da ne tražim preko 'leba pogaču, više bih voleo da prvo dobijemo Apple Pay i Apple Music.
 
Apple Pay stiže vrlo brzo...Raiffaisen i Intesa će biti prve.
 
Tj. MasterCard uz saradnju sa određenim bankama.
Bitniji je payment procesor nego banka.
 
Ne mora da znači ali je PR MasterCard-a jasno potvrdila i to dva puta da Apple Pay stiže u Srbiju. Prvi put kada je CG banka ponudila Apple Pay, a drugi put na Kopaoniku.
 
Srbija i njene povisene cene, i pdv, meh...

Vise sam za Apple Store, a ne iStyle i njihove nabedjene cene...
 
Poslednja izmena:
Ne znam na sta si mislio... ovo nije Apple store tema nego App Store, a to su dve razlicite stvari. Ali sto se toga tice trebalo bi da budemo srecni sto iStyle postoji u Srbiji, cisto da znas da cene ne diktira iStyle nego carine i PDV.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apple Store teško da ćemo ikada dobiti...
Ovo za App Store je sjajna vest...Apple Pay će uskoro i to će verovatno biti to za sad.
Ni CRO nema ništa više od toga...imaju App Store, Apple Pay i to je to koliko ja znam...
Verovatno uskoro možemo očekivati i Apple Watch.
Što se tiče iStyle ja imam skroz ok iskustva..što se cena tiče uvek imaš mogućnost da Apple uređaje kupiš u nekoj dugoj zemlji gde je jeftinije a garancija važi u iStyle tako da ako ništa drugo ono barem zbog toga su dobri.
 
Srbija i njene povisene cene, i pdv, meh...

Vise sam za Apple Store, a ne iStyle i njihove nabedjene cene...

Mislim da ću od sada da prihvatim ovo pogrešno mišljenje.
Ja sam doveo App Store u Srbiju i ja određujem cene Apple proizvoda. Hvala.

cisto da znas da cene ne diktira iStyle nego carine i PDV.


Cene određujem ja, a na Apple zajedno sa distributerom uzimajući u obzir veliki broj faktora od kojih su dva pdv i carinska stopa.
 
Poslednja izmena:
Ajde vidi i da poguraš Apple Pay Srbija pa da i njega dobijemo dok traje ova pandemija ;)
 
Ma pusti Apple Pay zavrsi Apple Care+ [emoji3]...ili neki iStyle Care+ al da bude isti ko Apple
 
Poslednja izmena:
Realno je je da pored App Store-a ove godine dobijemo još i Apple Pay i to je to...
Mislim da nam ostali servisi neće skoro biti dostupni....
 
Nazad
Vrh Dno