Šta je novo?

Acer Aspire 3 problem pri startu

robikaca

Poštovan
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruke
9
Poena
51
Imam Acer Aspire 3 A315-41-R631 AMD Ryzen 5 2500U , AMD Radeon Vega,8 GB RAM DDR 4 , 256 M.2 SSD

Prvi problem je bio NO BOOT DEVICE i pregrevanje .Otvorio sam ga ocistio prasinu izvadio SSD izduvao prasinu i zamenio pastu na CPU i stavio sam novi BIOS i to je bilo reseno.

Drugi problem koji je bio i sa starim i sa novim BIOS-om je kada pritisnem da dugme da upalim laptop pojavi se Logo ACER mogu da udjem u BIOS nije problem ali ako ga pustim da se ukljuci Windows onda se pojavljuje ekran sa snegom ako se secate kako je izgledalo na TV pre 20 godina kada nema signala za TV e takav video znaci kao da pada sneg .Znam da je smesno ali postavicu i slike.Onda ja ga na silu ugasim drzim dugme za paljenje 5-6 sekundi on se ugasi sacekam malo upalim ga i on radi kao da se nista nije desilo.
Ako neko zna o cemu se radi neka mi javi.
To je laptop koji koriste moji roditelji a sada u ovo vreme virusa nemaju sta da rade pa reko da im pomognem da mogu da gledaju na internetu nesto hvala.

https://ibb.co/qyv1T8m

kada se pojavi ta slika kada pritisnem ESC dugme cuje se kao kada u windows-u pojacate zvuk do kraja i cuje se onaj zvuk.Mislim da on udje u windows ali se pojavljuje ovaj sneg

Upravo sada testiram memoriju sa MemTest86 i prosao je za sada 91 % nema greski
 
Poslednja izmena:
Nisam probacu i to ali evo probao sam nesto kada prikljucim HDMI kabao i startujem laptop na laptopu ima snega ali na TV-u je sve normalno .Znaci usao sam u windows i sve radi.Probacu sa drajverima ali sta mislite da nije onaj kablic sto ide od ploce do ekrana negde zeznuo.
 
Ipak je bio problem u drajverima hvala djalf na pomoci nebih se setio da je to upitanju uvek pustim update windowsa ali se Radeon software nije hteo sam instalirati nego sam morao sam da ga skinem sa AMD-vog sajta i tako zavrsim ovu pricu.
 
Nazad
Vrh Dno