Šta je novo?

Polukonfiguracija do 250-300eur

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,360
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
S obizrom na novonastalu situaciju u drzavi i viskom vremena koje se mora provesti kod kuce, odlucio sam da malo unapredim postojecu konfiguraciju.

Konfa je iz potpisa i ono sto bih prvo promenio je naravno procesor, zajedno sa maticnom i ramom. Grafiku trenutno ne bih dirao jer ne planiram da igram najnovije naslove na max podesavanjima. SSD naravno ostaje, kao i hdd.

Nije mi bitno da li je AMD ili Intel, bitne su mi performanse. Moram da napomenem da bih verovatno uzimao polovne komponente u garanciji.

Sta je ok uzeti za ovaj novac, polovno?
 
57BFC033-E12B-4D17-B3A1-340D592644FD.jpeg

Probao sa jednim, u dva slota, isto. Evo slike, mozda sam ja nesto zeznuo...

E47D2D9A-7BCA-4149-8467-BB8EEE9016D5.jpeg

Od ova cetri, boot sija crveno pored ostalog lightshowa

Probao sam boot samo sa hddom prikacenim, isto. Nisam probao samo ssd, ali ne verujem da hdd tu nesto remeti kada je sistem koji sam do sada imao na ssdu
 
Poslednja izmena:
obrati paznju i na tip srafova kojim si zasrafio maticnu u distancere, i to zna da napravi problem ako su pogresni/presiroki, zato najbolje van kucista, na kutiji od maticne prvo paljenje.
 
@djalf/bora bora Nisam znao da to moze da bude razlog ovome.

Sto se tice srafova, koristio sam one od prethodne jer nisam nista dobio uz novu maticnu. RAM sam probao i u prvom i drugom slotu. Na drugoj slici se vidi cpu, dram, vga i boot.

Pokusao sam pokrenem racunar samo sa procesorom. Zasvetli crveno pa prebaci na DRAM i tu svetli. Stavim RAM, onda svetliVGA. Stavim grafiku, svetli BOOT. Povezem SSD na kom je sistem, i dalje pisti BOOT.

Nosim danas nazad u A***, nek vide oni zasto nece da pali, ja sam juce izgubio 4 sata na ovo. Ako je to sto kazete, da zbog distancera i srafova nece, pa ja ne znam...

Jedino sto nisam cackao je CMOS, to nikada nisam radio pa nisam hteo da se zezam sa tim.
 
Poslednja izmena:
Probali ovamo, sve radi, znaci nesto ne stima kod mene. Videcu kad dodjem sa posla da probam sve da pokrenem bez stavljanja u kuciste, da vidim da li ce raditi.
 
Sa mojim. Radi sve sad, sve sam opet sastavio i ne znam gde sam pogresio ali sada radi sve kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno