Šta je novo?

Nov telefon do 500e

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Pozdrav, drugar hoće da pređe sa iPhone 8 plus na neki android, koji je telefon trenutno Best buy do 450-500e?
Da li je xiaomi mi note 10 pro dobar izbor?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije problem ni da izadje iz budzeta, posto ja menjam telefon na 2-3 godine.
Gledam samo da ne ide preko 150cm u visinu[emoji846]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kamera na 7t je ista kao na 7pro i 7t pro. Svakako solidna.
Isključivo koristim 90hz i baterija je ok (oko 6h SOT-a).
Zadovoljava moje potrebe. Ako planiram npr duži boravak van kuće a baterija na 30-40% stavim ga na punjaču 15-ak min i već je na 80.
 
Član "korisničkoime" je postavio pitanje o 7t i X2 pro.
Pa smo trenutno u toj priči :D

Ona tema nije aktuelna skoro 2 nedelje :)
 
Poslednja izmena:
Kakav danak neiskustvu[emoji16]...S10e je odlican fon,nedostaju mu samo telephoto kamera kao vecem bratu.Na strani p30 je samo baterija(kao bivsi vlasnik pisem).

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nedostaje mu i veća baterija i qhd rezolucija ekrana. Mislim da je generalno s10 serija sada dobra kupovina, cena je prihvatljiva, novija s20 serija je minimalno unapređena, a velika razlika je razlika u ceni. Pogotovo ako se uzme u obzir da više ne postoje mali Android telefoni dobrih performansi.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Takodje mislim da je trenutno S10 serija odlicna, usudio bih se reci i najbolja kupovina, narocito S10e koji je odlicam telefon(imao sam ga).

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Nije loš, ali ne bih rekao da je odličan. Ekran nije na nivou punokrvnog S10, ne mislim samo na rezoluciju već sam kvalitet panela. Kamera takodje, osetno je slabija od recimo Mi8 i to fabričke, da ne pričam o G-cam jer nema smisla. Baterija je čemer. P30 je neuporedivo bolja kupovina. Osetno bolje i kamere i baterija, pa i ekran. Ja bih išao ili na S10 ili na p30, mada mislim da je p30 bolja kupovina ako se uzme u obzir uloženo/dobijeno. P30 je ispod 400 jura, a S10 je u cenovnom rangu p30 pro koji je bolji uredjaj.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Huawei skin je nešto što mene jako odbija, oneUI skin je mnogo bolje iskustvo za korišćenje, treba uzeti u to u obzir prilikom odluke.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Zavisi kako kome, mada OneUI jeste rafinisaniji. Stim što je pitanje koliko je kome to bitno. Prilikom korišćenja, EmUI odaje utisak dosta bržeg, sirovijeg rada, dok OneUI nekako mekše deluje, ali sporije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam u slicnoj situaciji i vise naginjem ka p30 pro ako nista drugo onda barem zbog baterije. Iako trenutno posedujem s8 ovo sto samsung radi sa exynosom ne mogu da progutam i zaobilazim ih do daljnjeg. Jos bih u razmatranje ubacio OP 7T
 
Nije loš, ali ne bih rekao da je odličan. Ekran nije na nivou punokrvnog S10, ne mislim samo na rezoluciju već sam kvalitet panela. Kamera takodje, osetno je slabija od recimo Mi8 i to fabričke, da ne pričam o G-cam jer nema smisla. Baterija je čemer. P30 je neuporedivo bolja kupovina. Osetno bolje i kamere i baterija, pa i ekran. Ja bih išao ili na S10 ili na p30, mada mislim da je p30 bolja kupovina ako se uzme u obzir uloženo/dobijeno. P30 je ispod 400 jura, a S10 je u cenovnom rangu p30 pro koji je bolji uredjaj.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Tako je. Konkretno ponude koje ja gledam, razlika je u korist p30 140eura u odnosu na s10. Po meni s10 je bolji sto ima ip68, bolji ekran i lepsi je. Ali sta znam nije mi to vredno te pare. Obzirom da menjam telefon jednom u 2-3 godine ta razlika mi ne igra neku ulogu, ali sto da im dam ako ne moram[emoji846]
Izbor je neverovatno suzen ukoliko neces velik telefon[emoji53]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
I ja sam u slicnoj situaciji i vise naginjem ka p30 pro ako nista drugo onda barem zbog baterije. Iako trenutno posedujem s8 ovo sto samsung radi sa exynosom ne mogu da progutam i zaobilazim ih do daljnjeg. Jos bih u razmatranje ubacio OP 7T

Ja ne bih, sada nije povoljan trenutak za kupovinu 1+. Pre ove pandemije su 1+ 7t 8/256 bili 480 jura, a sada je 8/128 500+. Takodje, nema ih puno jer je nabavka stala za sve, a posebno za telefone koji inače nisu toliko traženi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne bih, sada nije povoljan trenutak za kupovinu 1+. Pre ove pandemije su 1+ 7t 8/256 bili 480 jura, a sada je 8/128 500+. Takodje, nema ih puno jer je nabavka stala za sve, a posebno za telefone koji inače nisu toliko traženi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slazem se, primetio sam da je OP poskupeo i da je dosta manji izbor zbog trenutne situacije. Svakako ne zurim sto se tice promene telefona, sacekacu mesec, dva pa cu videti kakva ce situacija biti, taman ce se i OP 8 pojaviti.
 
Bas zbog toga sto ih ne menjas ja bih uzeo Samsung S ili Note seriju. Po meni imaju najbolji, najosvetljeniji ekran na suncu, najbolju izradu, ip68 i najbolje upeglanu kameru za auto mod iliti izvadi i slikaj. Imao sam skoro sve ove mi serije o nekima mogu da kazem da laziraju soecifikacije tipa zadnji poklopac od glastika na mi 9t koji je navodno od GG stakla, eno mi ga kuci skinut. Sad na ovome mi 9 lajtu mi se skida ona farba sa frejma. Da se razuememo telefoni su ovako ok sve i rade dobro ali sve mi to nije to u odnosu na iphone ili samsung.. koji su ooet skuplji *mjau**mjau**mjau*. Za ove p30 ne znam ali neki ljudi pisu iz iskustva da imaju.problema sa slikanjem ljudi u losijim uslovima osvetljenja, imao sam to iskustvo sa mate 10 pro ako se ne varam, presao sa nekog samsunga tada na novi m10, slikao na slavi kad ono ljudi kao lutke, blur neki, sta li je ne znam, katastrofa pa ga prodao odmah sutradan...
Takodje sa svakim Xiaomijem sam imao problrma prilikom slikanja tamnijih stvari u malo losijem osvetljenju, konkretno slikanje nemackog ovcara, ne znam zasto, gde je crna boja na njemu ima nekih artifakata, blura cega vec nzm.

Zadnjih 5 meseci guram ove Xiaomi telefone, sta znam, ok su za taj novac, dali cu ih kupiti.opet? Ne verujem. Opet ja sam malo specifican, recimo bitnije mi je da ne moram hard resetovati telefon zbog nekog baga i da mu ja lepo vidim ekran na suncu nego.li dali je u njemu sd ili exy ili 6 ili 8 gb rama i slicne stvari, obe varijante bi mi radile ok siguran sam. Moj je sledeci Note 10
 
S ili Note samo sa SD procesorima.
Exynos je čist mazohizam pa neka ima i dva ekrana :)
Vidi se lepo na suncu ali se telefon usija i baterija se troši brzinom svetlosti :)
 
Nazad
Vrh Dno