Šta je novo?

Booking i international bank wire expense

fandorin

Cenjen
Učlanjen(a)
23.08.2011
Poruke
39
Poena
180
Pozdrav svima,

želim da podelim ovde jedno svoje iskustvo od pre neki dan, ali i da na osnovu njega postavim par pitanja, ako ima neko sa sličnim iskustvom da odgovori.
Naime, imao sam rezervaciju na Booking-u koju sam u celosti platio pri rezervisanju. Platio sam 145 EUR.
Sada, zbog virusa, sve je to otkazano i oni, iako u suštini verovatno nisu u obavezi jer je sve plaćeno unapred, odlučili su da vrate novac. Tražili su mi broj žiro računa, koja je banka, moju adresu, broj lične karte...
Uglavnom, na račun banke je stiglo 11o EUR, oni kažu da je razlika nešto što se zove "international bank wire expense". Po meni, ogromna razlika za ovu količinu novca, ali nisam imao ovakva iskustva pa da pitam da li je to normalno?
Ako jeste "normalno", postoji li neki način da ako se u budućnosti desi nešto slično, ovo nekako zaobiđem?
 
Trebali su da ti odrade refund na karticu, onda bi dobio kompletan uznos. A ovako su ti uplatili preko swift uz opciju BEN i ti si platio sve bankarske troskove u tih 35 eur. Tj trosak njihove (posrednicke) i eventualno tvoje banke.

Gledaj to ovako - dobio si 110, a to je bolje nego 0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hteli su oni, ali je kvaka što po njihovoj priči to može ako nije prošlo mesec dana. A pošto je uplata bila mnogo ranije, onda ne.
Inače i gledam na taj način, ja sam se u glavi od svega toga već bio oprostio. I od Booking-a i avionskih karata.

Ovo sam postavio isključivo radi neke eventualne buduće situacije.
 
Mislim da kod wire transfera postoji neka minimalna taksa. Vetovatno bi bila u sličnom iznosu i za 1000 evra.
 
Nazad
Vrh Dno