Šta je novo?

problem sa hdd WD ezex

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
poz poz. imam problem sa WD 1tb blue EZEX model.

Da krenem redom. Pre 3 dana je poceo da "cijuche" kad upalim komp i kad butuje windows ali je radio normalno. Naime, nestaje mi ikonica u my computeru za taj hdd. u disk menadzeru je vidljiva regularno, hdd sentinel 100/100.

Juce sam ga formatirao i bilo je okej ceo dan. Instalirao opet sve ponovo i sav srecan resio problem... OH WAIT! Jutros palim komp i opet isto se desava. Jel moze neko da mi razresi ovu misteriju?

1.png2.png 3.png
 
Poslednja izmena:
Instaliraj WD-ov program Data LifeGuard Diagnostics i pusti extended test.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
uradio sam. prosao je test normalno. juce radilo sve ok, preko diskpart-a sam odradio ceo onaj proces list disk bla bla i sve super. Jutros palim komp, opet "ciu-ciu-ciu" (ne, nije psovka, vec se tako cuje stvarno haha) i nema ga u my computer-u :(
 
Kako su ti povezani hardovi (interni uređaji) na napajanje ? Probaj taj hard na zasebnu granu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da,deluje da ne dobija dovoljno struje,ako možeš da ga probaš na provereno ispravnom napajanju.
 
verovali ili ne, problem je bio u aplikaciji koja se zove RGB Fusion. Smece od aplikacije mi gasi hdd i tera ga da skvichi ko prase. Morao sam da rusim sistem (priznajem, nisam morao ali bilo mi najlakse) i sad sve radi. Ima zilion tema na netu o problemima sa tim gigash1t softverom. Bas je smor sto moram da biram dal ce rgb da pulsira u bojama ili da sija ko sabacki vasar svaka komponenta za sebe, da bi hdd radio regularno...

jel ima neki drugi app za rgb ? (komp iz potpisa)
 
Poslednja izmena:
https://www.reddit.com/r/gigabytegaming/comments/etno99/rgb_fusion_has_done_some_serious_damage_to_my_pc/


da dodam jos i to, da nije hteo ni da butuje sistem, kad dodje do dela "start windows normaly" zabode tastatura i ne mogu nista da uradim. Jedini nacin je bio da otkacim i ssd i hdd i da onda sam komp udje u bios, kad ono pola menija je bilo na kineskom jeziku. load system default pa gasenje kompa, pa povezivanje ssd-a pa paljenje je bio jedini nacin da udjem u win.

Kleo sam se u gigabajt u vezi ploca i uvek sam samo njih uzimao, ali bojim se da je ovo ZADNJI put da sam kupio njihovu plocu iako sam ih do sad promenio 10ak i uvek je sve radilo top.

(sreca pa mi sve bitne stvari stoje na eksternim hdd)
 
Poslednja izmena:
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Bitno je da je problem rešen.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
verovali ili ne, problem je bio u aplikaciji koja se zove RGB Fusion. Smece od aplikacije mi gasi hdd i tera ga da skvichi ko prase. Morao sam da rusim sistem (priznajem, nisam morao ali bilo mi najlakse) i sad sve radi. Ima zilion tema na netu o problemima sa tim gigash1t softverom. Bas je smor sto moram da biram dal ce rgb da pulsira u bojama ili da sija ko sabacki vasar svaka komponenta za sebe, da bi hdd radio regularno...

jel ima neki drugi app za rgb ? (komp iz potpisa)

Slične stvari Corsair-ov iCue, MSI-ev Dragon Center, itd.

Tako da nemoj to uzimati toliko zdravo za gotovo jer se i drugim proizvođačima dešava slično.
 
Nazad
Vrh Dno