Šta je novo?

Zaslužujem da budem obešen - Windows 10 Boot Problem

Sympathy Chan

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2011
Poruke
2,188
Poena
240
Ćao, ljudi,

Napravio sam sebi problem. Bezveze uđem sinoć na C disk i vidim neke foldere koje ranije nikad nisam viđao - Guest i Admin i oba unutra imaju po još jedan ili dva foldera od kojih je jedan AppData i potpuno su prazni. Doduše, nisam siguran da li mi je tad bilo upaljeno da prikazuje Hidden Files.

I tako meni nije jasno zašto su ti folderi kreirani i čemu služe jer već imam "klasičan" folder sa userima odmah pored (Users) i u njemu foldere Public i "user" i tako odlučim da obrišem gorenavedene foldere jer sam utripovao da bi tako trebalo. Rezultat je taj da sad sistem neće da mi se pokrene normalno već, umesto na Desktop, on me baci na CMD prompt, a ni System Recovery ne pomaže. Uspeo sam da upadnem u PC tako što sam ukucao "explorer" komandu.

Dakle, CMD se upali i stoji samo C:\Windows\System32 i ja dodam tu "explorer" i pokrenem sve "normalno".

Da li neko ima neko rešenje koje ne uključuje reinstalaciju Windowsa?
 
Pucam u prazno, jesi li probao scannow?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Prvo, nisi ni prvi ni poslednji koji je to uradio.
Drugo, win recovery/safe mode ne mozes da pokrenes?

...riding on 720p...
 
C:\Windows\System32 explored komanda mi privremeno reši problem, ali mislim da će se ponoviti kad budem restartovao komp. Pokušao sam recovery na poslednji point, ali piše da sami fajlovi nisu menjani nakon toga i situacija se ponovila. Trenutno koristim PC normalno, tako da nema neke potrebe za Safe Mode, samo me zanima kako mogu da povratim te foldere.
 
Nikako.

Uradi "instalaciju" istog windowsa, takozvani "inplace upgrade".

Ista verzija windowsa, pokrene se setup.exe uz zadržavanje svega.
 
I tako meni nije jasno zašto su ti folderi kreirani i čemu služe jer već imam "klasičan" folder sa userima odmah pored (Users) i u njemu foldere Public i "user" i tako odlučim da obrišem gorenavedene foldere jer sam utripovao da bi tako trebalo. Rezultat je taj da sad sistem neće da mi se pokrene normalno već, umesto na Desktop, on me baci na CMD prompt, a ni System Recovery ne pomaže. Uspeo sam da upadnem u PC tako što sam ukucao "explorer" komandu.

Za taj "cmd prompt" probaj ovo: Instaliraj Autoruns, i dečekiraj sve cmd.exe, pa vidi kako se ponaša. To zna da se pojavi posle Windows 10 ažuriranja.
 
Poslednja izmena:
Probaj i DISM komandu u CMD, pokreni kao Admin:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Pa ako ne pomogne onda ovo sto je sam633 predlozio, to ti je najbezbolnije.
 
Nazad
Vrh Dno