Šta je novo?

Nov telefon do 350€

ecanikajo

Slavan
Učlanjen(a)
09.07.2008
Poruke
16
Poena
304
Drustvo, treba mi savet, vase misljenje za kupovinu novog telefona sa cenom do 350€. Buduci da je u pitanju poklon, jedino sto je pod obavezno je da telefon bude nov i sa racunom (zbog garancije). Hvala vam unapred.
 
xiaomi mi8, mi9t, mi9 lite
Ako je nepodnosljiva alergija na xiaomi: huawei p smart pro, p30 lite (oba bzvz naspram gore navedenih modela xiaomi)
p.s. nemoj samsung ni gledati u toj cenovnoj
 
Poslednja izmena:
Jel to sa računom tipa legalno odeš u ww/ggtrn i kupiš, ili račun iz "prodavnice mobilnih telefona"?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Jel to sa računom tipa legalno odeš u ww/ggtrn i kupiš, ili račun iz "prodavnice mobilnih telefona"?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Sve zavisi ko šta hoće. Ja znam čoveka koji se potpiše na papir i garantuje godinu dana i 100% se pokazao da bolje i brže reši garanciju nego te pomenute radnje, tako da....skoro i pominjan na nekoj od tema.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pa i ja sam uzeo od jednog takvog, zato pitam. Doduše cena je bila 8.5% veća nego na KP (ne zezam se za ove procente), ali ako nešto bude mnogo je lakše za rešavanje. Treba biti precizniji jer je "račun i garancija" širok pojam kad su mobilni telefoni u pitanju [emoji4]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Pazi, najbolje ti je da uzmes Xiaomi Mi 9t 128gb na Kupujem prodajem...tu imas i preprodavce, ali i prodavnice koje daju i 2 godine garancije, pa ti vidi sta ti vise odgovara...cena tog telefona na KP je 260e, a u Gigatronu, Winwinu i ostalim je 360e...isto ce raditi, nisa cuo da se ovi telefoni kvare, tako da ces ustedeti 100e...pre ce on da polomi ekran, nego nesto da crkne u telefonu, a lomljenje ekrana ne podleze garanciji, tako da mu uzmi na KP, kupi mu neku dobru masku, neku Nilkin, to je jos 10e preko i to je to... :)
 
Slazem se sa postom iznad.
A tu stotku viska sacuvaj za sledecu godinu i momkov 18-ti:)

Telefoni su neotpakovani, a tu garanciju stavi sa strane, zlu ne trebalo:)
 
Poslednja izmena:
planiram uskoro da kupim mob preko kupujem-prodajem. jedno pitanje : da li moram da otvorim nalog na tom sajtu da bi mi prodavci prodali telefon ili ne?

primer oglasa : "Osobama koje imaju ispod 10 ocena ili bez potpunih podataka u profilu ne odgovaram preko KP " ovo piše na jednom oglasu.

edit: namerno pišem ovde jer ću juriti nešto između 270 i 350evra (za gornju cenu mora da mi to isto i opravda a ne da mi prodaje marketing/ime)
 
Poslednja izmena:
Ne moras, pozoves ih preko telefona, vidis da li imaju na stanju i to je to...posaljes im podatke porukom, oni ti posalju telefon i eto... :)
Mada mislim da je uvek dobro imati profil na kp... :)
 
Hvala na odgovoru!

hmm da, ne bi bilo loše da ipak otvorim nalog.. ako budem prelomio da prodam xiaomi redmi 5 plus, koji treba da bude zamenjen sa nekim fonom koji će imati eis na snimanju 4k. Zahvatio sam široko i pratim cene kod modela: tcl plex, mi 9t, mi 9 t pro, mi 8, mi 9, realme x2 pro, honor 20, nova 5 t, honor view 20... imam pocophone f1 koji je stvarno sjajan (uzeo preko firme) ali mi samo fali ta stabilizacija na 4k, zbog rada na jutjub kanalu. a poco je 6/64, za 4k snimanje mi treba minimum 128gb.

meni početkom maja ističe ugovor u mts-u a kupiću 2 telefona (jedan za ženu) - jedan bi bio preko mts zmaj a drugi preko kp sajta.

e sad nisam još načisto da li ženi preko mts-a ili sebi... do pre neki dan je bio mi 9t 6/128 ali nestade...nema ga više. mesečno plaćanje max 2.500 x 24 meseca.

ne mogu više da gledam ženu kako se zlopati sa moto g6 play...

do početka maja ima još nekih mesec dana, videćemo mts ponudu kakva će biti do tada
 
Poslednja izmena:
^ Ne pričaj koješta, bolje vrh telefon iz 2018 nego osrednji iz 2019.
Pazari slobodno, za 250 evra ćeš biti zadovoljan sa Mi8 128gb. Poco koristiš i znaš da je odličan, a Mi8 je isto to sa amoledom i ois-om (i nešto slabijom baterijom).
 
ja sam koristio uporedo poco i mi8 i ostavio poco iz potpuno drugih razloga ne što je bolji telefon.

jedino ako za tih cca 350e možeš da dođeš do realme x2 pro,mada upitno je i to ako ti već OIS znači,kome OIS znači i nema za flegšip iz 2019/2020 i nema realno drugog izbora.
 
Mi 8 me odbija, iako je sjajan telefon, iz razloga što je tanka baterija.

Prioritet mi je dobra baterija, makar kao na poco f1, i 4k snimanje makar eis (koji ima poco u 1080p i radi sasvim ok), ne mora ois. Žrtvovaću ois za solidnu bateriju.

Ne znači mi ništa ni procesor, dovoljan mi je onaj što ima, recimo, tcl plex. Takođe mi ne znači ništa ni amoled (navikao sam se na ne baš sjajan ekran kod poco f1). Ali mi znači dimenzija ekrana - makar da bude veličine mi 9t/ 9t pro. Zato sam gledao i taj tcl plex. Testirao ga u prodavnici...veličina ekrana je dobra, ekran je malko bolji nego kod poco, 4k sa eis solidno snima. Ali me odbija ta čudna, da ne kažem ružna, pozadina telefona, tvrdo grozna plastična zaštitna maska koja ide uz telefon, slaba mogućnost nabavke opreme za njega, cena ekrana od 120 evra ako ga polomim, itd...generalno loša podrška tako da mora da se čuva ko oči u glavi.

Kada sam ja u pitanju, sve nekako poredim sa mi 9t 6/128. 4k dobar sa eis,veličina ekrana dobra, baterija dobra, izgled lep (crni).. E sad što se tiče mi 9t pro verzije, da li ja dobijam za tu razliku u parama ono što mene interesuje - bolja kamera, bolja baterija. Procesor jeste mnogo bolji ali mi je to nevažno. Igrice ne igram a selfi kameru ću retko upotrebljavati - samo mi je rear važna.

Oppo Reno 2Z mi deluje interesantno, može da se nađe za 300evra. Ima li neko iskustva sa njim? Da li je bolji on ili mi 9t?
 
Poslednja izmena:
Nema Mi 8 drastično lošiju autonomiju u odnosu na Poco. Moja devojka ima Poco, ja Mi 8 pa znam kakva je situacija.
Generalno mislim da će ti Mi 9T 128gb završiti posao. Ne vredi doplata za Pro varijantu.
 
Da ne otvaram novu temu, obzirom da sam u istoj dilemi. U ovom cenovnom rangu posle Mi 9T šta uzeti? Meni se (trenutno) Mi 9 čini kao najbolja opcija, šta ostali mislite?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno