Šta je novo?

Nov telefon do 350€

ecanikajo

Slavan
Učlanjen(a)
09.07.2008
Poruke
16
Poena
304
Drustvo, treba mi savet, vase misljenje za kupovinu novog telefona sa cenom do 350€. Buduci da je u pitanju poklon, jedino sto je pod obavezno je da telefon bude nov i sa racunom (zbog garancije). Hvala vam unapred.
 
Da se nadovežem na mi note 10 lite vs mi 9t - a šta ako je 9T Pro u pitanju, ali verzija sa 64GB?

Da li je cpu toliko brži i smisleniji u pogledu budućnosti ili je ipak bolje ići na note 10 lite sa 128GB i jačom baterijom ?

Ima li tu još nekih detalja koje propuštam ?
 
Pa generalno mi9t pro je bolji. pored toga sto ima flag procesor, ima i malo brzu memoriju ( barem mislim ). Sadsto se tice pogleda u buducnost, mislim da ce ti svi oni raditi odlicno nekoliko godina, ipak su to noviji procesori, i imaju dosta rama. Meni jos i sada radi LG G2.
Tako da neces pogresiti ni sa jednim.
 
Hvala na odgovoru, pošto sam se premišljao malo duže (možda i podsvesno?) mi 9t pro više nije u ponudi, tako da je ostao note 10 lite tako da ću vrlo verovatno uzeti njega i završiti priču jer kad god se rastegne ovo razmatranje, ne odvede me nikuda.

A i otkad se pojavio Galaxy S7 Edge hteo sam telefon sa zaobljenim ekranom i jedina briga je bilo slučajno dodirivanje ivica, ali koliko vidim note 10 lite može da ih namesti da budu nereaktivne tako da bi to bilo to :)
 
Ajd i ja da pitam šta do 40k? Gledam Nova 5T koja je toliko. Mada gledam i Honor 20 Pro koji je na akciji sa HONOR Watch Magic za 60k.
Dajte slobodno neke predloge. Može i na pp neka preporuka za prodavce na kp. Uzimao od Vladimira, ali on ne radi.
 
Šta mislite o Mi Note 10 lite za 38k?
 
Moje licno misljenje je da je mi note 10 lite bolji od mi9t. Tako da za te pare mislim da je odlican izbor. Taman je mi note 10 lite bolji u svacemu od mi9t da je opravdana cena. jedino sto je mi9t bolji je ravan ekran i full screen. ostalo je sve na strani mi note 10 lite
 
Objektivno nijedan od tih Xiaomi telefona nema sta da trazi pored p30. Prosto, p30 je klasa iznad u svemu, jefino taj notch, ali ima ga i mn 10 lite koji je vidim u opticaju tako da cenim da notch nije problem.

Joa jednom, bez razmisljanja p30.
 
I ja sam u slicnoj dilemi.Najradije bih uzeo mi 9 t pro verziju od 128gb ali se tesko nalazi za neku normalnu lovu.
Dobio sam preporuku za jedan od ova tri modela
1.Mi note 10 verzija od 128gb cena na kp 385 eura
2.Mi note 10 lite verzija 128gb cena na kp 295 eura
3.Mi 10 lite verzija 128gb cena na kp 310 eura.
Ovo su cene za garanciju koja vazi 1 godinu.I idem na model sa 128gb jer mislim da ce mi vremenom 64gb biti malo.
Mene od ova tri modela najvise privlaci mi note 10,nekako mi se zavrsna obrada kod ovog telefona najvise svidja.Lepo lezi u ruci.I kazu da je ekran nekako svetliji na suncu od modela mi note 10 lite koji sam imao prilike da cackam u mi storu.Ima bolju kameru od ova druga dva modela,ostalo bi trebalo da je slicno,osim sto mi 10 lite ima noviji chipset.
Samo me interesuje neko vase misljenje da li on opravdava tu neku jacu cenu od 70 do 80 eura u odnosu na ova druga dva modela.
Ako ne opravdava tu jacu cenu sta je onda bolje uzeti mi note 10 lite ili ici na mi 10 lite posto su cene skoro slicne?

Inace Mi 10 lite nisam imao prilike uzivo da vidim,ne znam da li ga imaju u mi stor radnji?
 
Da se nadovezem na temu, da ne otvaram novu. Vidim da se predlaze P30...Moje pitanje je isplati li se razlika od oko 100€ izmedju NOVA 5T i P30? Znam otprilike da razlika u ekranu i kamerama. E sad, je li bas velika razlika i vrijedi li to razlike u cijeni?
 
Vredi. Ja bih kupio P30 Pro da nije notcha a zeleces bolju kameru i ekran koju nude P30 modeli.

A takodje sam želeo purple model to je jedini razlog zašto sam uzeo Nova 5T.

Ali to kamere po sred ekrana ne mogu da smislim.
 
Meni se recimo sviđa Motorola One Fusion+ jer ima periskopsku selfi kameru, jer uopšte i ne upotrebljavam selfi kameru.
Jedino što je još nema u prodaji, a i još uvek nosim Motorolu X4.
A i ovaj notch mi se uopšte ne sviđa.
Zato više i gledam Nova 5T ili Honor 20 Pro.
 
Dilema.

Redmi Note 9 Pro ili Samsung Galaxy A71?

Na rate preko mts-a (nije mi istekao ugovor) ili na Master preko Gigatrona? Neću za keš preko KP.

Kakvi su Xiaomi sa ažuriranjem sistema? Na Samsung Galaxy A6 + imam Android 10, a telefon je star 23 meseca.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Dilema.

Redmi Note 9 Pro ili Samsung Galaxy A71?

Na rate preko mts-a (nije mi istekao ugovor) ili na Master preko Gigatrona? Neću za keš preko KP.

Kakvi su Xiaomi sa ažuriranjem sistema? Na Samsung Galaxy A6 + imam Android 10, a telefon je star 23 meseca.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
U sustini su slicni, ali dovoljno razliciti da mozes da prevagnes. Glavna po meni razlika je tip ekrana AMOLED VS IPS.
Takođe je Note 9 Pro osetno teži u ruci. Specifikacije sto se tice čipseta su skoro identične. Ako se ne varam, sd730 je čak i sporiji negde od sd720.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Slažem se da je SAMOLED ekran u prednosti. Na recenzijama svi ističu taj adut Samsunga. Ali, koliko sam shvatio, skoro je isti čipset i procesor, samo je Šaomi duplo jeftiniji. Skoro isti telefoni, ako zanemarimo ekran.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Kako kome... Nekome apsolutno nije bitan AMOLED. Svakako IPS na Note 9 Pro nije los, plus ima HDR podrsku. Poredjivao sam ga uzivo sa P30 Lite i malo je reci da su nebo i zemlja razlika u prednosti Note 9 Pro. E sad, ako se uporedi sa AMOLED-om onda je to druga tema.
 
Ja makar nisam napisao da je isto.
Jesi li ti?

Čovjek pita za preporuku šta do 350e?
Odhovor da ima na KP novo za manje od 400e Galaxy Note 9. Vjerovatno u zmalo cjenjkanja dolazi do zacrtane sume.

Mislim da je Galaxy Note 9 bolji od A71, a pošto je A71 bolji od Redmi Note 9....

Je li jasnije?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Smiri malo doživljaj. Ja sam se držao predloga, mislio sam da si predvideo Redmi u Note 9 imenu.
A moram i da pitam gde si to video da je A71 bolji od Redmi Note 9 Pro? Plus da ne spominjem da sam ja pazario Note 9 Pro za 210e što je dosta manje od cene koja ide za A71.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
U pravom postu je napisao da želi sa pisanom garancijom i računom.

Ne znam pravila reklamiranja pa ne postavljam link, ali ovaj što sam gledao dođe sa garancijom pisanom od 1 godine.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Još uvek nisam kupio telefon. Utrčao je novi igrač u dilemi.
Xiaomi Mi Note 10 Lite.
On ili Redmi Note 9 Pro?
A71 sam definitivno otpisao.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Mi Note 10 lite je malo bolji, jedino ne znam koliko je skuplji tamo gde kupujes...
Zaboravio sam da napišem. Preko mts-a uzimam, znam da nisu najjeftiniji, ali ne daje mi se 300-400€ za telefon. Mi Note 10 Lite je za 7800 skuplji od Redmi 9 Note Pro.
Samsung Galaxy A6 + imam evo tačno 2 godine i odličan je, ima i redovnu podršku softvera.
Ne znam za koliko mogu njega da prodam na KP? Telefon ima garanciju do 28.8.2020. Ako neko želi može mi se javiti na PP, a svakako mi treba komentar koja je realna cena pre stavljanja na oglas.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno