Šta je novo?

Malo Micro Tower kućište za Micro-ATX ploču

marko023

Slavan
Učlanjen(a)
09.08.2004
Poruke
67
Poena
309
Pozdrav,
Zbog menjanja rasporeda u stanu, potrebno mi je da kompjuter spakujem u manje kućište.
Trenutno imam Cooler Master CM Force 500 (dimenzije 190 x 426 x 491,5).

Razmišljam između CHIEFTEC BS-10G (145 x 343 x 290) i ANTEC VSK2000-U3 (102 x 356 x 388).

Ploča mi je GIGABYTE GA-B150M-HD3 a grafika GIGABYTE GeForce GTX 1050Ti Windforce OC 4GB. Mislim da mogu sve da upakujem u oba ova kučišta, ali ne znam da li da tražim ili da sačekam jos malo, možda se pojavi i neko manje od ova dva?
 
Obraćaj pažnju šta gledaš...oba ova kućišta koja si naveo ne podržavaju ATX napajanja koje imaš već TFX kojih slabo ima u ponudi i morao da kupiš novo. Plus, ne podržavaju grafike pune visine poput tvoje već low profile.

Ima malih kućišta koja bi ti odgovarala ali ili nema kod nas ili imaju neku drugu zvrčku ili su krš. Ako pazariš u našim radnjama, imaš jako mali izbor i neće biti drastično manje od onoga što već imaš.

Ja bih gledao 3 modela:
1. Cooler Master MasterBox Q300L (34L zapremine), najgore među njima
2. Fractal Design Core 1000 (26L), najmanje i najjeftinije
3. Cooler Master MasterBox NR400 (35.5L), najbolje i najskuplje od ova 3

Preskočio bih Q300L. Core 1000 je najmanji, ali ima mator dizajn i najmanju visinu kulera, i verovatno će biti muka sa instalacijom i kablovima, ali ako ti je veličina baš bitna i možeš da živiš sa navedenim, ok je. NR400 je moderno i dobro kućište ali plaćaš 8000 za svega 5-6 litara manje kućište, što se ne isplati.

Sem ta 3 nisam video nešto vredno pažnje ili para.
Ako možeš da uzmeš iz inostranstva ili od Mađara sa KP (mada, sumjam da više može, plus je i pre ovoga bilo muke sa kućištima od njih), može se naći manje (Silverstone GD05/GD06 ili GD09/GD10). Baci pogled i na polovna na KP.
 
Poslednja izmena:
205 je široko ne 250.
8.1", u uputstvu stoji 205, nije ytong blok :D

Dimenzije.jpg
 
Poslednja izmena:
Raijintek Thetis ili Metis (ako mozes da nabavis)
 
Metis je itx.
 
Thetis je odličan ali ga nema kod nas a ja sam se mučio da ga uzmem od Mađara još pre virusa, nezgodni su za kućišta...na kraju sam ga iskopao preko oglasa koji sam dao.

Ako će već da juri od spolja, ima dosta manjih od Thetisa...
 
@ericm Jes, moja greska
 
Wow ljudi, stvarno ste me oduševili, dosta sjajnih predloga.
Veliko hvala @jurodivi stvarno si se potrudio oko odgovora!

Znači best-buy overall je Raijintek Thetis, ukoliko bih uspeo da ga pronadjem. Druga opcija takože iz instranstva je Silverstone GD05. Tako? Mada imam prijatelja u Kanadi koga bih mogao da iscimam da mi mozda pošalje nešto, pa onda da držim fige da me naša carina ne odere jako.

A domaća varijanta Cooler Master MasterBox NR400, sa kojim ne dobijam puno manje od ovog mog trenutnog.
 
Poslednja izmena:
Fractal Design Core 1000 je primetno manji, ako ti mane ne smetaju previše...
Inače, ja bih nišanio Silverstone ili Thetis (koji je ATX), ako si u mogućnosti da nabaviš iz inostranstva. Imaj u vidu ograničenja GD05, s obzirom da je slim mATX kućište...
 
Nazad
Vrh Dno