Šta je novo?

Problem sa drugim monitorom.

ArmoredSaint

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2014
Poruke
433
Poena
69
Pozdrav drustvo. Do skoro sam koristio r9 280x graficku i na njoj dva monitora, glavni asus na hdmi i stari asus na dvi-I-VGA i sve je radilo kako treba. Pre par dana uzeo sam novu grafu gtx 1070, povezao HDMI sve super i danas nabavio dvi-D na VGA, posto ova grafa ne podrzava DVI-I. Povezao i tu krece problem. Prepoznaje stari asus monitor u windowsu ali ne daje signal. Konstanto pise no-signal na monitoru probao sam i sa drugim kablovima, i reinstal drajvera i nista, opet isto. Da li je do ulaza na grafi, da li je DVI-D na VGA adapter felerican ili je pak nesto do sistema? Hvala unapred.
 
Ne postoji dvi-d na vga adapter. Postoje samo dvi-d na vga konverteri, ali ćeš češće naći hdmi konverter na vga ovih dana.

Bez obzira, fotkaj to što si uzeo. Moguće da si uzeo stvar koja ne radi za tvoj monitor (nije aktivan konverter sa 5v napajanjem) ili je jednostavno neispravan.
 
Da, mislio sam na konverter. Evo slike. druga slika mracnija je stari samo DVI-I na VGA i radilo je bez problema.

1. ovo.jpg

2. stari 90563734_1267176773485650_412631870497357824_n.jpg
 
Nisu problem ni adapter ni drajveri. Problem je što na novijim karticama nema više analognog signala na DVI pinovima, tako da pasivni DVI na VGA adapter više ne vredi.

Ne može se tako povezati VGA monitor na GTX 1070.
 
Da, to ti je adapter. To je ono što ne postoji tj. ne radi. :)
Treba ti konverter.

Kao što kaže zzzz, neće tako moći.

Trebaće ti konverteri, ako želiš baš dvi-d na vga, ali kao što rekoh, sad su popularniji hdmi na vga konverteri. Imaš toga po kp koliko hoćeš i izgledaju ovako kako vidiš sa fotografija ispod. Kucaj "dvi vga" ili "hdmi vga". Ima i po prodavnicama naravno, ali su neretko 50% skuplji, pa ti odredi kako ti je lakše.

big-65015153_5b7548d52ab332-66234087img-aspx.jpgbig-73388103_5c65ff3cd9f3e4-20547876rBVaHFn3xySAFVO.jpg
 
Poslednja izmena:
EDIT: Aha. Nisam znao razliku izmedju adaptera i konvertera ocigledno. Ok, znaci treba mi jedno od ova dva gore. Stvar je sto gtx ima samo jedan HDMI ulaz ostalo su DP i DVI-D. Zato mi preostaje ili ovaj prvi sa slike ili DP na VGA.
Stvar je sto u opisu ovog prvog pise da podrzava do 60hz. Monitor ima 75, da li to znaci da nece moci da radi na 75 zbog ogranicenja na konverteru? Da li u tom slucaju uzeti DP na VGA?
 
Poslednja izmena:
Ništa. Moraš da kupiš konverter. Ako hoćeš, imaš i dp na vga konverter.
 
Potreban je aktivan adapter, DP to VGA ili HDMI to VGA koji je moglo bi se reći češči. Ili zamena monitora što je takođe opcija.

93050828_images_12523981342.jpg
Screen-Expansion-HDMI-to-VGA-Adapter-Digital-to-Analog-Video-Audio-Converter-Cable-HDMI-VGA-Connector.jpg_640x640.jpg
 
Editovao sam poruku u medjuvremenu, interesuje me ogranicenje hercaze.
 
Koje sve tačno ulaze ima "glavni ASUS sa HDMI"? Sigurno ima još nešto sem jednog HDMI porta?

Koje sve izlaze ima GTX 1070?
 
Većina zvanično podržava do 1080p 60hz. Neki su uspevali (ja npr. nisam uspeo kad sam pokušao) da naprave custom 1080p rezoluciju u nv/amd control panelu sa 75hz.
 
@zzzz Glavni asus ima dva hdmi i jedan vga, u pitanju je VG245 model. On je povezan preko hdmi kabla i radi kako treba. Drugi monitor je stari asus i ima samo VGA, njega treba povezati. GTX ima jedan hdmi, 3dp-a i jedan dvi-d.

@dzoni Pa uspevao sam to sa starim dvi-i na VGA, i sad kao radi na 75 preko nvidie kad se podesi ali dzabe kad ne izbacuje sliku.
 
Ne radi, inače ne bi pitao ovde... bem ti sunac. :D

Ovo predloženo sa konvertorima ti je jedino rešenje (za ok novce - do crvene). Ima i nekih zayebanih konvertera koji mogu i 144hz da izbace ali kad sam to poslednji put gledao, koštalo je 100+ eura.
 
Ključna stvar koja još nedostaje je koja je rezolucija monitora sa samo VGA ulazom, tog koji je na 75Hz?
 
@zzzz Glavni asus ima dva hdmi i jedan vga, u pitanju je VG245 model. On je povezan preko hdmi kabla i radi kako treba. Drugi monitor je stari asus i ima samo VGA, njega treba povezati. GTX ima jedan hdmi, 3dp-a i jedan dvi-d.

@dzoni Pa uspevao sam to sa starim dvi-i na VGA, i sad kao radi na 75 preko nvidie kad se podesi ali dzabe kad ne izbacuje sliku.

Nije isto posmatrati slučaj kao sa starom karticom kad signal ne mora da prođe kroz HDMI ili DP link i novi slučaj kad to mora i kad tu konverziju rade externi jeftini HDMI 1.2 konverteri kako je i dzonihsv naveo.

Sa jeftinim 165MHz TMDS aktivnim adapterima će biti max 1920x1080 60Hz ili ako se pravi custom profile max od verovatno 1600x900/1440x900/1280x1024 (i niže) na 75Hz pod uslovom da korišćeni čip za konverziju podržava te rezolucije, kao i monitor. 1400×1050 i više neće moći na 75Hz. Sa sve na kraju ružnom slikom. To nije baš rešenje, realno je zameniti monitor ako su potrebne visoke rezolucije i 75Hz.
 
Drustvo, eto me posle par dana, bio sam u guzvi te se ne javih ranije. @zzzz Stari monitor je 1440x900 i na njega sam mislio da stavim 75hz posto on to podrzava.

E sad, imam jos par pitanja. I drugar je danas nabacio novu grafu, ima isti problem ko ja. Ono sto sada mozemo da pazarimo, jeste ovo - http://prntscr.com/rscail - Da li ovo odgovara s obzirom da videh sliku gore ili je i ovo pasivni? Da li je potrebno koristiti i ovaj audio kablic ili ne? Da li je ovaj, u slucaju da odgovara, bolji od onog kao sa gornje slike (aktivni dvi-d na vga)

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Drustvo, eto me posle par dana, bio sam u guzvi te se ne javih ranije. @zzzz Stari monitor je 1440x900 i na njega sam mislio da stavim 75hz posto on to podrzava.

E sad, imam jos par pitanja. I drugar je danas nabacio novu grafu, ima isti problem ko ja. Ono sto sada mozemo da pazarimo, jeste ovo - http://prntscr.com/rscail - Da li ovo odgovara s obzirom da videh sliku gore ili je i ovo pasivni? Da li je potrebno koristiti i ovaj audio kablic ili ne?
To je po svoj prilici jeftini aktivni 165MHz TMDS adapter. Korišćenje kablića za audio nije neophodno, može se podešavati željeni playback device.

Sam 165Mhz TMDS ima potencijal i mogućnost da se preko njega prenese 1440x900 @ 75Hz. Hoće li imati profil, zavisi i od samog čipa unutra. Pola-pola da će raditi na 1440x900@75Hz.
 
Hvala na brzom odgovoru. Da li je onda bolji izbor onaj prvi predlog, sa kablicem?
 
Kada povezem dva full HD monitora na komp i stavim u podesavanja na duplikat da oba rade istovremeno u FUL HD dosta secka slika, sta moze biti da li je do graficke?

I3 9100f
DDR 4 8GB
nVidia GT710 2GB DDR3 64 bita.
Da li moze graficka da podrzi to?
Inace kada stavim 1 monitor da radi, zadovoljan sam.
 
Nazad
Vrh Dno