Šta je novo?

Ipad odjednom zakljucan

abyss

Slavan
Učlanjen(a)
12.05.2005
Poruke
279
Poena
320
Pozdrav, ne razumem se mnogo u Apple hw i sw pa da pitam.

Uzeo sam pre godinu dana jedan Ipad za letenje, u pitanju je a1489 (Ipad mini 2) sa oglasa, kaze tip ne radi mu zvuk. Meni nebitno, a i bio jeftiniji.
Sve super, fabricki resetovan, ja napravim nalog i koristim do pre mesec dana. U nekom drustu se desi drug od druga koji je Apple serviser.
Ja mu btw kazem za problem sa zvukom, i dogovorimo se da pogleda. Javlja se posle nekog vremena i kaze da je morao da uradi upgrade sistema. Jos nisam siguran za detalje da li je OTA upgrade ili neki flash.
Uglavnom Ipad je resetovan, ja probam da se ulogujem i cvrc. Zakljucan.

On me ubedjuje da je ostao zakljucan na icloud prodavca, ja kazem da sam najnormalnije koristio Ipad godinu dana od kupovine. O cemu se ovde radi sad?
Jel ima nekog resenja za ovaj problem i jel moze neko da mi kaze sta se stvarno desilo?
Hvala!

Evo i slike:
photo_2020-03-19_11-17-04.jpg
 
Tvoje korišćenje i ova situacija nemaju nikakve veze. Nakon update-a sistema ili reinstalacije uređaj traži da se unese Apple id mail i šifra da bi se otključa uređaj. Taj Apple id je mogao da bude tu sve vreme ako ga nisi kupio obrisanog ili ne to Apple id nalog koji si ti koristio ili ga je neko kreirao za tebe.
Takođe jasno vidiš da email kreće sa slovom 'v', a ti kucaš tvoj sa slovom 'k'.
 
Poslednja izmena:
Ok, mozda sam zaboravio da napomenem da je od prodavca stigao fabricki resetovan.
 
Onda je neko u nekom trenutku ubacio Apple id jer mi deluje nemoguće da godinu dana nisi skinuo ni jednu aplikaciju.
 
Skinuo sam odmah par aplikacija i s vremena na vreme radio upadte i aplikacija i sistema kad ponudi.
 
Činjenica je da email kreće sa slovom 'v'
 
Ili se setiš email-a ili moraš da zoveš Apple ali ako ne znaš koji je mail i nemaš originalni račun kupovine onda mu nema spasa.
 
Mail na v uopste nije moj, verovatno od prodavca. Znaci ja sam mogao da skroz normalno koristim godinu dana a da on bude zakljucan? Da li postoji sansa da ga je ovaj serviser mozda (modza slucajno) zakljucao?
 
Postoji. Na svako hipotetičko pitanje odgovor je DA.
 
Stvarno nisam koristio Apple ranije, ali ako je moguce prodati (naizgled otkljucan) uradjaj i posle godinu dana ga zakljucati stvarno nemam reci.
 
Mozda je uredjaj bio bypass-ovan

Послато са Redmi 8 уз помоћ Тапатока
 
Mada sumnjam da je to u pitanju, upravo sam procitao da si radio update sistema. Da je uredjaj bio bypass-ovan zakljucao bi se nakon update-a.

Послато са Redmi 8 уз помоћ Тапатока
 
Radio sam nekoliko puta update, sve regularno. Sto li sam ga davao serviseru?
 
Mozda ga je i serviser zakljucao

Послато са Redmi 8 уз помоћ Тапатока
 
Jesi li siguran da ti je vratio tvoj Ipad? Možeš li to da proveris nekako?
 
I na to sam sumnjao, deluje kao da je moj.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nisam neki strucnjak, ali mislim da je ostao kod prodavca u "my devices".. mozda lupam :)

Realno, svaki update OS-a ostavlja podatke na uredjaju, taj serviser mu je verovatno uradio factory reset, ili kako god zovu to u Apple-u.. u nadi da ce otkloniti bug sa zvukom.
Nakon toga nije imao vise nista u memoriji za sta bi se vezao kad se loguje, vec vuce po serijskom broju sa servera.

Ima li nacina da dodjes do prodavca?
 
Ocigledno ti je prodao ipad sa ulogovanim icloudom. Ti si mogao da ga koristis bez problema, ulogujes se sa svojim apple id da skidas aplikacije, ali kada se uradi reset, trazi aktivaciju preko icloud naloga na koji je ulogovan. Apple id i iCloud su dva razlicita naloga.
 
Verovatno, kako onda pri eventualnoj kupovini proveriti da li je skinus sa iclouda osim verovanja na rec?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Odes u settings i vidis da li je ulogovan neki nalog. iCloud je bukvalno prva stavka u settingsu.
 
*mjau**mjau**mjau* ja sam android tip, ovo sam uzeo samo zbog letenja. Vec je otisao kolegi sa bench-a za delove :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Izuzimajući one koji šalju cigle, da to je razlog zašto ima mnogo jeftinijih Apple telefona i tableta po oglasima u odnosu na nezaključane. To je nekako pa obavezno proveravati pre kupovine.
 
Mora se napraviti razlika izmedju zakljucanog uredjaja i uredjaja na kom je ulogovan icloud.

- Zakljucan uredjaj je restore-ovan i trazi da se unese icloud nalog koji je bio ulogovan pre restore.

- Uredjaj sa ulogovanim icloudom koji moze da se koristi, nije zakljucan. Takav uredjaj je imao covek koji je pokrenuo temu. Pri kupovini kazes prodavcu da se izloguje, ulogujes se ti i to je to. Ako je ostao ulogovan nalog od nekog prethodnog vlasnika ili je vlasnik zaboravio svoj, onda ne radis restore nikad, ako vec kupujes takav uredjaj.

Ovde si dobio takvu situaciju i zbog svog neznanja i zbog neznanja tog tvog prijatelja servisera. Mogao si mozda da kontaktiras prodavca da ti se uloguje i posle izloguje sa iCloud naloga, a ne da das uredjaj u delove.
 
Ne mogu da nadjem prodavca. To je to.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Interesantno da taj serviser nije vodio računa o tom sitnom "detalju"

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
bajpasovan sigurno.radio si ota,zato je funkcionisalo.nije ti taj apple serviser nista uradio,odradio je restore preko itunesa (ne update) i pojavio se pravi icloud nalog na koji je ipad zakljucan.zavisi na kojoj si verziji sada,mozes jailbreak pa da obrises setup.app ...
 
Nazad
Vrh Dno