Šta je novo?

HDMI problem

Zekili

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2016
Poruke
14
Poena
54
Pozdrav ljudi, naisao sam na problem koji mi uopste nije jasan. Imam racunar sa AMD Radeon R7 250 grafickom karticom koja mi je VGA konektorom povezana na monitor. Zatim sam nabavio tv za sobu i hteo da povezem racunar i na tv da bih mogao da pustam filmove bez prebacivanja na fles itd itd. Problem je sto racunar ne prepoznaje tv uopste. Hteo sam sistemom eliminacije da vidim do cega je problem, pa povezao laptop na tv, gde je radilo normalno na sva HDMI porta. Zatim sam povezao racunar sa drugim tv-om, gde je isto radilo sasvim normalno. Znaci radi port na grafickoj, ali rade i portovi na tv-u. Guglam vec 3 dana, uglavnom se sve svodilo na isto, sto naravno nista nije bilo delotvorno. Da li je neko imao slican problem? :)
 
Koliko se sećam, te kartice nemogu VGA i HDMI odjednom.
 
Zasto ne bi mogle? Uostalom, cak i da ne treba, njemu verovatno ni ne treba odjednom na oba istovremeno.

Vidi da nisi preskocio neki korak - https://www.windowscentral.com/how-connect-and-set-multiple-monitors-windows-10

Problem je sto je ovde opisan slucaj kada racunar prepoznaje TV, pa daje detaljno objasnjenje sta se kako podesava. Meni racunar ne prepoznaje TV uopste. Kada pokusam da detektujem novi displej, izbaci mi "Didn't detect another display".
 
Imas li drugi HDMI kabl za proveru?
 
Ne znam sta preostaje u jednacini, da na grani gde je GPU nema dovoljno snage da bi se bacila slika i na TV? Jesi li probao da izvuces VGA kabl, da li tada baca sliku na TV? To jeste nekih smesnih 10-15W, ali mozda za toliko fali.
 
Ne znam sta preostaje u jednacini, da na grani gde je GPU nema dovoljno snage da bi se bacila slika i na TV? Jesi li probao da izvuces VGA kabl, da li tada baca sliku na TV? To jeste nekih smesnih 10-15W, ali mozda za toliko fali.
Jesam, ne baca sliku ni onda. Mene i nervira sto bas nema smisla jer sam probao milion stvari. Najvise me buni da na jednom tv-u radi, a drugom ne. Pokusao sam i sve kombinacije povezivanja na kabl, dok su oba ugasena, pa dok su oba upaljena itd itd.
 
Koliko dugačak taj kabel, možda je novi TV osetljiviji na slabiji signal. Probaj kraći kabel.

Uradi reinstalaciju drajvera (Clean reinstall).
 
Imaš li u opcijama televizora nešto tipa: "enchanted hdmi"? Ako imaš, isključi je. Zna da pravi probleme.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koliko dugačak taj kabel, možda je novi TV osetljiviji na slabiji signal. Probaj kraći kabel.

Uradi reinstalaciju drajvera (Clean reinstall).

3m je dugacak, ali kada sam isti kabal sa tog tv-a povezao na laptop, bacio je sliku iste sekunde, znaci nije do njega. Pokusao sam i clean reinstall, ne radi.
 
Imaš li u opcijama televizora nešto tipa: "enchanted hdmi"? Ako imaš, isključi je. Zna da pravi probleme.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Nemam, imam samo HDMI CEC koji nema veze sa tim, a svakako je iskljucen i "HDMI nacin" koji je podesen na PC i ne moze se menjati iz nekog razloga.
 
3m je dugacak, ali kada sam isti kabal sa tog tv-a povezao na laptop, bacio je sliku iste sekunde, znaci nije do njega. Pokusao sam i clean reinstall, ne radi.

3m nije malo, nisi ga iskljucio iz jednacine time sto si ga proverio na laptopu.
 
Jesi li instalirao Adrenaline ili samo drajvere? Ako jesi, onda potrazi u opcijama, to je jedino preostalo.
 
Nemam, imam samo HDMI CEC koji nema veze sa tim, a svakako je iskljucen i "HDMI nacin" koji je podesen na PC i ne moze se menjati iz nekog razloga.

ovo implicira da imaš više hdmi portova na tv-u,hdmi/dvi i hdmi/arc ili nešto slično.zatamnjene opcije ukazuju da softver tv-a različito tretira iste.

proveri dva puta uputstvo od TV-a,i isprobaj na svim portovima.takođe obriši sve drajvere za grafičku sa display driver uninstaller-om i pusti windows apdejt da skine i instalira drajvere,da se ne gađamo sa verzijama istih.
 
ovo implicira da imaš više hdmi portova na tv-u,hdmi/dvi i hdmi/arc ili nešto slično.zatamnjene opcije ukazuju da softver tv-a različito tretira iste.

proveri dva puta uputstvo od TV-a,i isprobaj na svim portovima.takođe obriši sve drajvere za grafičku sa display driver uninstaller-om i pusti windows apdejt da skine i instalira drajvere,da se ne gađamo sa verzijama istih.

Pokusao sam sve kombinacije portova sa svim kombinacijama povezivanja kabla (prvo tv pa racunar, pa racunar pa tv, pa ugasen i tv i racunar itd itd). Takodje sam pokusao i rucno da skidam drajver, i da pustam windows da sam pronadje. U uputstvu nema nista sto vec nisam pokusao. Ima mesec dana kako se patim sa ovim i sad vec jako gorim pa postoji mogucnost da slomim i racunar i televizor pa problema vise nece ni biti. :)
 
Onda verovatno mora druga grafa.

Koja je rezolucija i "refresh rate" je u pitanju?

Za hdmi specifikacije su (izvor MSI sajt):
1 (version 1.4a)
Max Resolution: 3840x2160 @30 Hz
4096x2160 @24 Hz
 
Onda verovatno mora druga grafa.

Koja je rezolucija i "refresh rate" je u pitanju?

Za hdmi specifikacije su (izvor MSI sajt):
1 (version 1.4a)
Max Resolution: 3840x2160 @30 Hz
4096x2160 @24 Hz

Rezolucija je 1366x768, koliko je Hz ne znam, nije navedeno nigde, ali je odziv 8ms.
Ovo je tv :https://foxelectronics.rs/sr/led-tv-32dle62
Sto se tice graficke, HDMI dzek definitivno radi jer sam povezivao sa drugim tv-om i bacio je sliku odmah, bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno