»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 33

Tema: RAM Memorija - nadogradnja

Member
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        553
        @pinocio
        Uzeta je pogrešna memorija, taj novi modul nije kompatibilan sa tim sistemom.

Member
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        82
        Citat Citiram korisnika: aleksicbre Pogledaj poruku

Znaci verovatno nemas 64bit operativni sistem.

On daje samo ove dve opcije koje mogu kod tebe:
        2GB Module - DDR3 1066MHz
        2GB Module - DDR3 800MHz
        Jeste 32-bitni sistem mi je,ali zar ne bi trebalo da ga pokrene,pa onda objavi manju kolicinu memorije!? Ok,nebitno,definitivno ova sto sam kupio nece raditi,znaci da potrazim jednu od te dve!? E sad,hoce li biti problem sto je na 1066,a ova unutra mislim na 1333?

Member
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        82
        Citat Citiram korisnika: zzzz Pogledaj poruku
        @pinocio
        Uzeta je pogrešna memorija, taj novi modul nije kompatibilan sa tim sistemom.
        Pretpostavio sam to cim sam je prvi put ubacio u laptop,ali sad mi treba preporuka koju da uzmem,a da odgovara!?

Member
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        553
        Poslato na PM gde ih ima.

Identične Hynix HMT325S6BFR8C-H9 za 500 do 800 RSD

Member
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        82

Hvala svima na pomoci,nadam se da sam na pravi nacin svima dao reputaciju

Member
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        82

Kupio jednu od predlozenih,i sad dobio ovakvu situaciju kao na slici. Da li spominjanje ovih 2.74 u zagradi govori da nesto ne funkcionise kako treba? Ova ocena od 3.1 je bila i sa 2GB,a u samom radu i ne primetih neka ubrzanja

Click image for larger version. 

Name:	20200330_173735.jpg 
Views:	40 
Size:	1,02 MB 
ID:	283384

Member Avatar korisnika DjoleMC
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.644
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel I5 4460
        • MoBo: Gigabyte GA-B85M-D3H-A
        • RAM: 16 gb DDR3
        • VGA: Zotac 1060
        • MON: Dell U2311H, AOC Q3279VWF
        • HDD: WD AAKS 500gb WD 640gb, Kingston HyperX Fury 120gb Hitachi 500gb
        • OPT: Nema
        • Case: Cooler Master 690, Silverstone Strider ST50F-230
        • SND: Realtec int., Altec ATP3
        • LAP: Lenovo b50-80, HP Probook 4535s
        • INET: Kablovska
      9. Sve je kako treba, ali moraš da instaliraš 64bitni windows da bi koristio sva 4gb. 32bitni vidi 3gb, a tebi verovatno 256mb ide na integrisanu grafiku, pa zato 2.7gb usable.

Takodje, neces videti ne znam kakvo ubrzanje u svakodnevnom radu, osim ako koristis vise zahtevnih programa odjednom.

Ako hoces primetno ubrzanje, pored memorije, kupi i ssd ako ga nemas.

Edit: sad vidim da je to intel atom procesor, suvise je on slab za danasnje standarde. Nemoj mnogo da ulazes u taj laptop

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
        Menjao DjoleMC : 30.03.2020. u 17:58

Member
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        82
        Citat Citiram korisnika: DjoleMC Pogledaj poruku
        Sve je kako treba,

Edit: sad vidim da je to intel atom procesor, suvise je on slab za danasnje standarde. Nemoj mnogo da ulazes u taj laptop
        Bitno mi je da je sve ok,taj laptop je samo ispomoc,nema ulaganja u njega,ali mi bilo zao da ne poduplam RAM jer je jos uvek u vise nego dobrom stanju. Nista spektakularno ne radim na njemu,tako da sa ovim ulaganjem je to zavrsena prica

Member
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        553
        Citat Citiram korisnika: pinocio Pogledaj poruku
        Kupio jednu od predlozenih,i sad dobio ovakvu situaciju kao na slici. Da li spominjanje ovih 2.74 u zagradi govori da nesto ne funkcionise kako treba? Ova ocena od 3.1 je bila i sa 2GB,a u samom radu i ne primetih neka ubrzanja

Click image for larger version. 

Name:	20200330_173735.jpg 
Views:	40 
Size:	1,02 MB 
ID:	283384
        To sve deluje u skladu sa očekivanim. Windows Experience Index se sastoji od više komponenti i nije limitiran memorijom na tom sistemu, pa se po njemu ne treba suditi o dobiti.

2.74GB u zagradi je posledica dve stvari. Pod jedan, 32b sistema i hard limita od max adresabilnih 4GB, što je nakon rezervacija adresnog prostora uvek nešto manje od toga (recimo 3.5 ili 3.25GB) i pod dva, 512MB deljene memorije, tj. dela memorije koji je dodeljen grafičkoj kartici i za tu količinu time ista oduzeta od dostupne količne OS -u, obzirom da ona nema svoju već je deli, tj. "pozajmljuje" od operativne memorije.

Obzirom da je sam CPU 32bit, ne može se na njega instalirati 64bit Windows na njega i time dobiti nazad tih "ukradenih" 0.75GB memorije.

Taj netbook je sa vrlo skromnim Intel Atom D525 procesorom, koji pritom ima samo single channel memorijski kontroler. Čak i na njemu takvom bi dodatna količina memorije morala biti od koristi i vidljiva u većini primena. Eksterni monitor sa višom rezolucijom ili surf sa malo više otvorenih tabova i lako će se primetiti razlika, tj. premašiti limit prethodno instalirane količine memorije.

Generalno ubrzanje sistema, to jest osećaj istog zavisi dobrim delom od toga da li je prethodan način korišćenja tog netbook -a bio takav da je dostizano često gotovo potpuno iskorišćenje prethodno instalirane količine operativne memorije. Ovih dostupnih 2.74GB naspram onih dostupnih 1.5GB.

Kao što je rečeno SSD bi napravio uočljivu razliku ali je preskup upgrade za taj netbook, besmisleno preskup za vrednost tog računara i njegove krajnje maksimalne domete.
        Menjao zzzz : 30.03.2020. u 18:37

Member
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        82
        Hvala svima na pomoci!!!!

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2018
        Poruka
        171
        Koju bi odgovarala za lap Acer 5740g, sada trenutno u njemu 2x2gb. Po ovim oznakama na netu sam nasao da je 1066mhz, pa da li tako istu i traziti.
        Ako imate negde preporuku za 2x4gb moze i na pp.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

Member
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        553
        Da to je DDR3 1.5V 1066 Mhz i svi procesori koji su dolazili uz Acer Aspire 5740G podrzavaju max 1066 brzinu rada ali može se staviti i 1333 ako ju je lakše/jeftinije naći a obično jeste, obzirom da više ima tih modula na tržištu. PP.

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        36
        Zanima me ako mi stara memorija ima 4gb 1600 MHZ, i kupim novu od 2400 MHZ isto 4 GB ddr3, da li će se one upariti ili da kupim i drugu sa 1600MHZ?
        Verujem da ova od 2400 može da radi i ma 1600?

Hvala

Послато са MIX помоћу Тапатока

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.379
        najverovatnije da će da radi ali,prvo što bi plaćao više,drugo koliko znam sve 2400mhz za laptop su 1.35v i proveri dal' tvoj laptop može na da radi na 1.35v i većina raspara koje ne rade (što je uistinu baš retko) ne radi baš zbog različitog napona,imc rasporedi po taktovima sporije i rešen problem oko toga...uzmi prosto prvi najjeftiniji polovan 4gb 1600mhz u svom lokalu da možeš da je probaš odmah.

i gde si našao 2400mhz ddr3 za laptop,ja baš tražim (jer sam u retkoj situaciji da mi brz ram zapravo znači) i sve što nalazim je kingston impact na 2133mhz,doduše ja tražim 8gb module...

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        36
        Hvala, uzeo sam u Gig... 4g na 1600 i radi savršeno, lakše mi je bilo novu, da mogu da vratim ako nesto ne radi. Polovne su 500-700 din jeftinije ali dok se plati poštarina pa cimanje za vraćanje, dodje na isto.

Sada na toshibi satellite C850 imam 8GB rama i primetna je veća brzina rada.

Послато са MIX помоћу Тапатока

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •