Šta je novo?

RAM Memorija - nadogradnja

aleksicbre

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2017
Poruke
81
Poena
60
Pozdrav, imam par pitanja u vezi sa ramom za laptop HP 250 G6 na kom imam 4GB RAM memorije u jednom slotu.

Znaci imam jedan slot prazan i hteo bih jos 4GB RAM-a.

Imam ovu memoriju:
Samsung
M471A5244BB0-CRC
DDR4 260-Pin SO-DIMM
4096
1.2
2400


- Da li mogu da uzmem bilo koju RAM memoriju za drugi slot? Na primer Kingston, HyperX 4GB 2400?
(Negde sam procitao da mogu da se dogadjaju greske i da se laptop ne upali ako budu 2 razlicita brenda memorije)

- Ako ne, da li moram da bude bas isti model kao sto vec imam? I da li je bolje 1x8GB ili 2x4GB?

- Da li ima neke veze ako su memorije "uparene" ili nisu?

- Ako moze razlicita, da li moze da bude druga frekvencija npr. 2133, 2666, 3000?

A konkretno me interesuje da li pored ove mogu da dodam jos ovu:
Memorija SODIMM DDR4 4GB 2400MHz CL14 Kingston HyperX Impact, HX424S14IB/4


Eto to je to, hvala!
 
Poslednja izmena:
Prvo proveri, ako jos nisi, da li zaista imas jos jedan slobodan slot?
Ogroman broj , novijih i nema, vec samo mesto na ploci, gde je trebalo biti zalemljeno...
Kod odredjenih modela nema ni taj jedan slot, vec je memorija na samoj ploci, naravno, sve to radi ustede..
Taj Kinston bi trebalo da radi, po specifikacijama..
pozz
 
Ja imam 32 bit- win 7. I na 2 GB memorije nadogradio sam 1 GB različitog takta i različitog proizvođača. Radi bez problema i Win "prodisao".
 
Poslednja izmena:
RAM Nadogradnja

Prvo proveri, ako jos nisi, da li zaista imas jos jedan slobodan slot?
Ogroman broj , novijih i nema, vec samo mesto na ploci, gde je trebalo biti zalemljeno...
Kod odredjenih modela nema ni taj jedan slot, vec je memorija na samoj ploci, naravno, sve to radi ustede..
Taj Kinston bi trebalo da radi, po specifikacijama..
pozz

Evo i slike u attachmentu, otvoren je nakon 3 godine :D

Ja imam 32 bit- win 7. I na 2 GB memorije nadogradio sam 1 GB različitog takta i različitog proizvođača. Radi bez problema i Win "prodisao".

Ja imam Win 10, tako da mislim onda da neće biti problema

Kingston bi trebalo da radi bez ikakvih problema. Proveriti da li imas slobodan slot pre kupovine i bolje je 2x4GB zbog dva kanala uvek.

Odlicno, sudeci prema slici ja mislim da ima. Ja mogu da imam jednu ovu samsung a jednu kingston i to ce biti 2 kanala?

Znaci to ako je memorija "uparena" to ne znaci prakticno nista? Moze da se uzmu dve razlicite i da se racunaju kao uparene?
 

Prilozi

  • viber_image_2020-03-19_02-01-28.jpg
    viber_image_2020-03-19_02-01-28.jpg
    497.3 KB · Pregleda: 95
  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    214.2 KB · Pregleda: 75
Poslednja izmena:
Nema nigde na stanju ova Kingston :(

Mogu li onda ovu dodati pored ove samsung sto vec imam?

KINGSTON SO-DIMM 4GB 2400MHz ValuRAM 2400Mhz CL17 - KVR24S17S6/4 4GB, SO-DIMM DDR4, 2400Mhz, CL17
 
Poslednja izmena:
Probaj ipak, guglati po net-u, za tacno model laptop-a. "ram ugrade..." i vidi sta nude firme ...
pozz
 
Da javim da sam upravo uspeo da nadogradim RAM memoriju sa 4GB Kingston RAM memorijom: KINGSTON SO-DIMM 4GB 2400MHz ValuRAM 2400Mhz CL17 - KVR24S17S6/4 4GB, SO-DIMM DDR4, 2400Mhz, CL17 koja ima 10 godina garancije, lol-
Sada imam 8GB :d
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem,sa dosta starijim laptopom. U pitanju je Asus VX6 Lamborghini,koji ima 2GB i hteo sam da dodam jos 2,kupio Kingston medjutim kada sam ga ubacio laptop ne moze da se startuje. Isprobao sam sve moguce kombinacije (promena slotova),ali nece,nece da startuje ni ako ostavim samo tu novu memoriju. I zaista ne znam kako da resim problem,da produzim vek trajanja laptopu jos malo :)
 
U specifikacijama pise da ima samo jedan slot?
Ima dva,u jedan je postavljena fabricka memorija,a drugi je prazan. I ne rastavlja se laptop,nego postoji poklopac iznad slota. Ne znam koji tacno parametar treba da gledam oko izbora dodatne memorije,koju cu verovatno tesko i naci. Ne znam sad napamet,mislim da sam kingstona uzeo 2GB DDR3 na 1333MHz Samo sam te parametre gledao.verovatno zato i ne radi :D
 
Fotkaj obe memorije (i staru i novu), da se vidi nalepnica na memorijama, pa postavi na forum.
 
I ako je nova, probaj ocisti kontakt na modulu sa alkoholom (ako ga imas) ili protrljaj obicnim belim papirom za stampanje. Desavalo mi se da i na novim modulima bude oksidacije pa se komp ne ukljucuje.
 

Gledaj sta kaze Kingston za tvoj laptop:
With 32-bit operating systems, if 4GB is installed, the recognized memory may be reduced to 3.5GB or less (depending on system configuration and memory allocation). Maximum configurations require a 64-bit operating system.

Znaci verovatno nemas 64bit operativni sistem.

On daje samo ove dve opcije koje mogu kod tebe:
2GB Module - DDR3 1066MHz
2GB Module - DDR3 800MHz

Evo i linka: https://www.kingston.com/en/memory/...evicetype=3&mfr=ASU&line=Lamborghini Notebook
 
@pinocio
Uzeta je pogrešna memorija, taj novi modul nije kompatibilan sa tim sistemom.
 
Znaci verovatno nemas 64bit operativni sistem.

On daje samo ove dve opcije koje mogu kod tebe:
2GB Module - DDR3 1066MHz
2GB Module - DDR3 800MHz

Jeste 32-bitni sistem mi je,ali zar ne bi trebalo da ga pokrene,pa onda objavi manju kolicinu memorije!? Ok,nebitno,definitivno ova sto sam kupio nece raditi,znaci da potrazim jednu od te dve!? E sad,hoce li biti problem sto je na 1066,a ova unutra mislim na 1333?
 
Poslato na PM gde ih ima.

Identične Hynix HMT325S6BFR8C-H9 za 500 do 800 RSD
 
Poslato na PM gde ih ima.

Identične Hynix HMT325S6BFR8C-H9 za 500 do 800 RSD
Kupio jednu od predlozenih,i sad dobio ovakvu situaciju kao na slici. Da li spominjanje ovih 2.74 u zagradi govori da nesto ne funkcionise kako treba? Ova ocena od 3.1 je bila i sa 2GB,a u samom radu i ne primetih neka ubrzanja

20200330_173735.jpg
 
Sve je kako treba, ali moraš da instaliraš 64bitni windows da bi koristio sva 4gb. 32bitni vidi 3gb, a tebi verovatno 256mb ide na integrisanu grafiku, pa zato 2.7gb usable.

Takodje, neces videti ne znam kakvo ubrzanje u svakodnevnom radu, osim ako koristis vise zahtevnih programa odjednom.

Ako hoces primetno ubrzanje, pored memorije, kupi i ssd ako ga nemas.

Edit: sad vidim da je to intel atom procesor, suvise je on slab za danasnje standarde. Nemoj mnogo da ulazes u taj laptop

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve je kako treba,

Edit: sad vidim da je to intel atom procesor, suvise je on slab za danasnje standarde. Nemoj mnogo da ulazes u taj laptop
Bitno mi je da je sve ok,taj laptop je samo ispomoc,nema ulaganja u njega,ali mi bilo zao da ne poduplam RAM jer je jos uvek u vise nego dobrom stanju. Nista spektakularno ne radim na njemu,tako da sa ovim ulaganjem je to zavrsena prica :D
 
Kupio jednu od predlozenih,i sad dobio ovakvu situaciju kao na slici. Da li spominjanje ovih 2.74 u zagradi govori da nesto ne funkcionise kako treba? Ova ocena od 3.1 je bila i sa 2GB,a u samom radu i ne primetih neka ubrzanja

Pogledajte prilog 283384

To sve deluje u skladu sa očekivanim. Windows Experience Index se sastoji od više komponenti i nije limitiran memorijom na tom sistemu, pa se po njemu ne treba suditi o dobiti.

2.74GB u zagradi je posledica dve stvari. Pod jedan, 32b sistema i hard limita od max adresabilnih 4GB, što je nakon rezervacija adresnog prostora uvek nešto manje od toga (recimo 3.5 ili 3.25GB) i pod dva, 512MB deljene memorije, tj. dela memorije koji je dodeljen grafičkoj kartici i za tu količinu time ista oduzeta od dostupne količne OS -u, obzirom da ona nema svoju već je deli, tj. "pozajmljuje" od operativne memorije.

Obzirom da je sam CPU 32bit, ne može se na njega instalirati 64bit Windows na njega i time dobiti nazad tih "ukradenih" 0.75GB memorije.

Taj netbook je sa vrlo skromnim Intel Atom D525 procesorom, koji pritom ima samo single channel memorijski kontroler. Čak i na njemu takvom bi dodatna količina memorije morala biti od koristi i vidljiva u većini primena. Eksterni monitor sa višom rezolucijom ili surf sa malo više otvorenih tabova i lako će se primetiti razlika, tj. premašiti limit prethodno instalirane količine memorije.

Generalno ubrzanje sistema, to jest osećaj istog zavisi dobrim delom od toga da li je prethodan način korišćenja tog netbook -a bio takav da je dostizano često gotovo potpuno iskorišćenje prethodno instalirane količine operativne memorije. Ovih dostupnih 2.74GB naspram onih dostupnih 1.5GB.

Kao što je rečeno SSD bi napravio uočljivu razliku ali je preskup upgrade za taj netbook, besmisleno preskup za vrednost tog računara i njegove krajnje maksimalne domete.
 
Poslednja izmena:
Koju bi odgovarala za lap Acer 5740g, sada trenutno u njemu 2x2gb. Po ovim oznakama na netu sam nasao da je 1066mhz, pa da li tako istu i traziti.
Ako imate negde preporuku za 2x4gb moze i na pp.
9c1011f9565a0ac2e430d07147e0b23d.jpg


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Da to je DDR3 1.5V 1066 Mhz i svi procesori koji su dolazili uz Acer Aspire 5740G podrzavaju max 1066 brzinu rada ali može se staviti i 1333 ako ju je lakše/jeftinije naći a obično jeste, obzirom da više ima tih modula na tržištu. PP.
 
Zanima me ako mi stara memorija ima 4gb 1600 MHZ, i kupim novu od 2400 MHZ isto 4 GB ddr3, da li će se one upariti ili da kupim i drugu sa 1600MHZ?
Verujem da ova od 2400 može da radi i ma 1600?

Hvala

Послато са MIX помоћу Тапатока
 
najverovatnije da će da radi ali,prvo što bi plaćao više,drugo koliko znam sve 2400mhz za laptop su 1.35v i proveri dal' tvoj laptop može na da radi na 1.35v i većina raspara koje ne rade (što je uistinu baš retko) ne radi baš zbog različitog napona,imc rasporedi po taktovima sporije i rešen problem oko toga...uzmi prosto prvi najjeftiniji polovan 4gb 1600mhz u svom lokalu da možeš da je probaš odmah.

i gde si našao 2400mhz ddr3 za laptop,ja baš tražim (jer sam u retkoj situaciji da mi brz ram zapravo znači) i sve što nalazim je kingston impact na 2133mhz,doduše ja tražim 8gb module...
 
Hvala, uzeo sam u Gig... 4g na 1600 i radi savršeno, lakše mi je bilo novu, da mogu da vratim ako nesto ne radi. Polovne su 500-700 din jeftinije ali dok se plati poštarina pa cimanje za vraćanje, dodje na isto.

Sada na toshibi satellite C850 imam 8GB rama i primetna je veća brzina rada.

Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno