Šta je novo?

5400 ili 7200 rpm hard za skladistenje?

nenad89

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2012
Poruke
64
Poena
160
Hocu da uzmem 8 TB hard.

Treba mi za torente i drzanje svakakvih gluposti a da ne moram da ih brisem i da mogu da ih drzim sto duze.

E sad... Bilo bi naravno cuvani i filmovi, muzika, slike... Standardno. Ne bih koristio ga za drzanje igrica, osim ISO fajlova eventualno...

Razmisljao sam o https://www.kupujemprodajem.com/Kom...0DM004-78582623-oglas.htm?filter_id=615261366

preko KP ili radnje, video bih, jer mozda bih zeleo preko cekova...

Ako imate sugestije slobodno.

I naravno - Za skladistenje, da li je okej 5400... Najaktivnije bih pustao filmove i eventualno instalirao igre sa istog...
 
5400 RPM je isto sasvim zadovoljavajuća brzina rotacije za tu primenu. Čak je možda malo i preferabilniji izbor. Za početak tiši je, moderan 5400RPM praktično je pa beščujan. Manje se zagreva, manje troši, kad su u istoj klasi blago i pouzdaniji od 7200RPM, često i jeftiniji a ima savršeno dovoljnu brzinu za skladištenje i opisani način korišćenja.
 
5400 RPM je isto sasvim zadovoljavajuća brzina rotacije za tu primenu. Čak je možda malo i preferabilniji izbor. Za početak tiši je, moderan 5400RPM praktično je pa beščujan. Manje se zagreva, manje troši, kad su u istoj klasi blago i pouzdaniji od 7200RPM, često i jeftiniji a ima savršeno dovoljnu brzinu za skladištenje i opisani način korišćenja.

Usao sam u topic da bih ovo napisao.
 
za informacije na HDD da ostanu mozes bilo sta ako oces da ga koristis igrice da pokreces sa njega logicno 7200
 
za informacije na HDD da ostanu mozes bilo sta ako oces da ga koristis igrice da pokreces sa njega logicno 7200

vec imam 7200 2tb, verujem da ce to biti dovoljno za sve buduce i trenutne igrice koje bih aktivno igrao kroz naredni period.

@svi - hvala na pomoci, uzecu 5400 za ovo sto mi treba
 
"beščujan" ???!!! - aman bre !
 
Tako je. Beščujan.

Prvo z prelazi u s po osnovu jednačenja suglasnika po zvučnosti - kada se, jedan pored drugog, nađu šumni suglasnici koji se razlikuju po zvučnosti. Tada se prvi suglasnik jednači po zvučnosti sa drugim suglasnikom, tako što se on zamenjuje svojim zvučnim (b, d, g, z, ž, đ, dž) odnosno bezvučnim parnjakom (p, t, k, s, š, ć, č, c, f, h).

Potom s prelazi u š po osnovu jednačenja suglasnika po mestu tvorbe - kada se dentalni suglasnici (z, s) nađu ispred prednjonepčanih (j, lj, nj, đ, ć, dž, č, ž, š) prelaze u prednjonepčane glasove ž, š.
 
Nečujan ili bešuman.
Nešuman i beščujan ne postoji.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jeste hard disk ali se zove SSD :)
 
Hahahaha emoticon-laughing-wiping-tears-away-260nw-564985714.jpg

smeh 2.gif
 
Nazad
Vrh Dno