Šta je novo?

Mobilni telefon Preporuka mobilnog telefona

Koji mobilni telefon kupiti

Undeniable

Poštovan
Učlanjen(a)
18.09.2017
Poruke
95
Poena
59
Ako moze preporuka telefona do 200-250 jura, prioriteti su kvalitetan zvuk u slusalicama i zvucniku, dovoljno veliki i kvalitetan displej i baterija koja prosecnom korisniku potraje dan i po dva, 3,5 mm dzek. Max2 koristim, Max3 imao, nesto manje i lakse do 200g. (npr. nesto u rangu Honor 8x, od koga sam odustao zbog zvuka).
 
Gledao sam recenzije za mi 9t. Definitivno si mi bacio crvica [emoji3] Ostaje uzivo da ga isprobam. Kakav ti je utisak oko kamera, posto su na yt podeljena misljenja od prosečnog, preko nije lose do odlicnog? Usput, da li si bio u prilici da koristis mi 9 lite? Poz
 
Hteo bih tati da poklonim moj Redmi Note 7 jer će njemu Tesla 3.2 Lite crknuti uskoro, razmišljam da uzmemz Mi 9T ili Mi 9T Pro ako se sada isplati uzeti. Ako nije, potreban telefon sa minimum 3 kamere, slotom za memorijsku, min 4000 mAh baterijom, da postoji oprema za njega znači staklo i maska, da nije Samsung ili Huawei odnosno Honor jer neću da plaćam ime i da bude 6/128.
 
Našao sam se u dilemi kod potencijalno nove kupovine telefona. Treba mi nesto malo, zgodno za korišćenje pa sam bacio oko na iPhone 8. Davno mi se još svidjao taj telefon ali se tada nije uklapao zbog cene. Prosečan sam korisnik, pozivi, poruke, kuckanje, pomalo YouTube, igrice ne igram i bitno mi je da može telefon jednom rukom da se koristi.
Pošto uskoro izlazi SE 2 koji će biti mali upgrade osmice da tako kažem, isplati li se uzimati sad iPhone 8 ili čekati SE 2? Najavljena cena za SE 2 je 399$ u SAD, kod nas će verovatno biti oko 500e dok dodje. Neće kažu imati 3D touch, cipset će biti ovaj najnoviji A13, a kamera će verovatno ostati ista ili možda malo bolja (što mi ne igra ulogu jer slabo fotkam). Treba mi savet šta da radim...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Imam Huawei P30 pro. Telefon je odličan. Baterija, punjenje, kamera... Ali nešto mi neda mira i htela bih da ga menjam.. Dosadio mi je. Volim da imam dobar telefon iako nisam zahtevan korisnik i ne koristim telefon za igrice. Nikad nisam imala problem da sama odaberem dobar telefon do ove godine. Nešto ne vidim pomaka i neko bitno unapređenje. IPhone ne volim. Gledala sam uporedne testove sa s21+ I s21 ultra. Po tim klipovima ne vidim neka bitna unapredjenja sem cene. Šta bih mogla da kupim da je vredno visoke cene i da je da kažemo dosta unapređeno samim tim u odnosu na p30 pro? Ili u rangu sa p30 pro a da nije skup? S obzirom da je ovaj telefon star oko 3.5god
 
Pozdrav svima , dvoumim se izmedju dva telefona : Realme GT Master i Poco m4 pro 4g 8/256 . U sustini vecinu stvari sam odmerio odgledavsi vise recenzija i shvatam vecinu razlika . Ono sto ne mogu da procenim je to koji telefon pravi bolje fotke . A moglo bi da bude presudno s obzirom da nekad treba zbog posla da uslikam to sto sam uradio - i trebalo bi lepo da se vidi . Da li neko ima iskustvo sa oba telefona ? statistika megapixela koliko sam primetio nije presudna . Hvala unapred na odgovoru .
 
Realme GT Master je po meni bolji izbor, pogotovo zato sto ima Snapdragon procesor i na njega moze da se instalira Google Camera koja u vecini slucajeva radi bolje od fabricke.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Povampirena tema, no daću svoj sud. Potpuno dve neuporedive kategorije. Omnivision OV64B u GT Master je nešto bolji, ali to je opet nedovoljno dobro. Takođe je prisutan i kod Realme 8 pa je odnos uloženog i dobijenog tu proporcionalniji. Za one kojima je kamera prioritet, Redmi Note 10 je neka početna instanca u ovoj klasi. Poco X3 Pro i F3 takođe imaju Sony IMX582. Poco X3 NFC je pak opremljen sa IMX682 i konačno, Poco F2 sa IMX686 je zaokruženije rešenje.
 
Zdravo, posedujem Huawei p30, vec duzi niz godina, hteo bih da ga zamenim sa nekim modelom, prioritet je kamera.
Budzet je do 750e, polovan, nov, nije bitno toliko.
Iphone i pixel nisu u opticaju.
Hvala vam.
 
S22 Ultra, Vivo X80 Pro+ ili P50 Pro ako ti ne smeta loša baterija.
 
Sve više i više na to ne gledam kao nedostatak nego prednost. 🤣
Kako rade Gugl aplikacije, kakve su dizajnerski i koliko opcija imaju (čitaj nemaju) ne vidim njihovu prednost. Meni je jedina prednost sinhronizacija svega i svačega, ostalo konkurencija ima bolje i lepše.
 
Nazad
Vrh Dno